Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Димо Димов от ГЕРБ ще бъде новият кмет на община Провадия

С 56.65% балотажа за кмет на община Провадия печели Димо Димов от ГЕРБ. След него остава Анатоли Атанасов от "БСП за България" с 41.71% от гласувалите на втория тур.  Това сочат резултатите, публикувани в сайта на ОИК - https://results.cik.bg/mi2023/tur2/rezultati/0324.html. 1.63% от провадийци не припознават нито един от кандидатите за техен кмет.

Димо Димов е роден през септември 1982 г. Семеен, с две деца. Владее английски, френски и руски език. Основното си образование завършва в родния си град. След това учи в ГПЧЕ "Йоан Екзарх" във Варна с разширено обучение по английски и френски език. По-късно получава бакалавърска степен по специалността "Международен туризъм" в ИУ - Варна. Магистър е по "Право" и по "Кръгова икономика" във Варненския свободен университет. Работил е като мениджър и управляващ партньор в няколко дружества. През 2015 г. е избран за общински съветник в Провадия. През 2019 г. е избран за председател на Общинския съвет в града.

Денят на балотажа в община Провадия беше напрегнат, особено около обед, когато стана ясно, че са задържани трима мъже, които са задържани в ареста по подозрение, че са заплашвали хора да не гласуват. Издирвани бяха други.

Според приятел на задържаните - Бисер Атанасов, с който разговаря репортер на Радио Варна пред РПУ - Провадия, причината за задържането на тримата е, "че са ходили с идеята да предотвратят купуването на гласове, за да има едни честни избори, но явно държавата ни е такава, че това не може да се случи. Между 60 и 80 лв. върви едни глас, каза Атанасов. Има натиск отнякъде, някой нарежда тези хора, които искат да предотвратят купуването на гласове да бъдат задържани", каза той.

По публикацията работи: Веселина Божинова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

МС освобождава от длъжност областния управител на Добрич

Правителството ще освободи областния управител на Добрич Румен Русеви ще назначи временно изпълняващ длъжността, съобщава БНР.  Кабинетът ще осигури и допълнителни разходи по бюджета на транспортното министерство. Министерският съвет назначи трима областни управители Очаква се на днешното си заседание министрите да определят и състава на..

публикувано на 21.05.25 в 08:14

Със Света Литургия започват празниците във Владиславово

Причината за промените в организацията на движение е празничното шествие в квартала. Организатор на празника са район „Владислав Варненчик“  и Народно читалище „П. Р. Славейков 1928“. Празничните прояви ще продължат четири дни и ще включват концерти, танцови и театрални изяви, изложби и активности за деца и възрастни. Входът е свободен...

публикувано на 21.05.25 в 07:10

Промени в движението в район Владиславово

Спират движението от 17:00 до 18:30 ч. по бул. „Св. Елена“ – в участъка от кръстовището с бул. „Константин и Фружин“ до ул. „6-ти септември“, както и по бул. „Константин и Фружин“ – от кръстовището с бул. „Св. Елена“ до сградата на ДКЦ III. Автобуси с номера 14, 20, 22, 118, 148, 209 и тролейбуси 82, 83 и 88 след спирка "Мургаш" ще се..

публикувано на 21.05.25 в 07:07

В средните училища на община Балчик 71 се явяват на матура по БЕЛ, 74 ще държат втори зрелостен изпит

Дър­жав­ни­те зре­лос­тни из­пи­ти за два­на­йсе­ток­лас­ни­ци­те се про­веж­дат през та­зи сед­ми­ца - на днес, 21 май, и на 23 май. В Добричка област 1047 ученици от 16 училища са допуснати на изпит. За община Балчик 71 ще се явяват на матура по БЕЛ, 74 ще държат втори зрелостен изпит, а двама ще положат и трети, по желание. Учебните заведения..

публикувано на 21.05.25 в 07:00

Земеделски протести блокираха северна Франция

От Министерството на външните работи (МВнР) предупреждават за проблеми при пътуване в северна Франция заради протести на земеделски производители. В съобщение на страницата на Ситуационния център на министерството е уточнено, че започналите протестни действия на земеделските производители поетапно блокират магистралите: A1 (Париж до Лил), A2..

публикувано на 21.05.25 в 05:52

Над 50 000 зрелостници са на матура по български и литература

Над 50 000 зрелостници се очаква да положат първата матура от пролетната изпитна сесия –  по български език и литература. Те са разпределени  в 772 училища и 4252 изпитни зали. Ангажирани са около 12 000 квестори.  Изпитният вариант ще бъде генериран от 5 859 375 възможни комбинации.  Началото е в 8:30 часа , като зрелостниците трябва..

публикувано на 21.05.25 в 05:49
Варна

Слънце с облаци, но без валежи на 21 май

Ще преобладава слънчево време. По-значителни увеличения на облачността ще има следобед, но ще е предимно средна и висока, почти без валеж.  Ще духа слаб вятър от южна четвърт, по Черноморието следобед до умерен югоизточен. Максимални температури между 22° и 27°, малко по-ниски по Северното Черноморие, за Варна около 22°. Вълнение на морето 2-3..

публикувано на 21.05.25 в 05:42