Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Битката за варненските райони: два за ПП-ДБ и един за "Алтернативата на гражданите"

2
Морската градина. Варна.
Снимка: Галена Ковчазова

В битката за районни кметове във Варна коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България" печели в централния "Одесос" и в най-големия като площ в страната - "Приморски", в "Младост" - местната коалиция "Алтернативата на гражданите".

Данните на ОИК - Варна сочат, че Цветнен Цветков печели срещу Биляна Раева в "Одесос". Цветков /ПП - ДБ/ е с резултат от 47.55% от гласовете, а Раева /ГЕРБ/ - с 44.32%. /Резултатите са тук - https://results.cik.bg/mi2023/tur2/rezultati/0306.html#/t/8/301/.

В район "Приморски", който обхваща най-северната част от Варна, вкл. кв. "Чайка", района около Икономическия университет и ДКС, кв. "Левски", т.нар. "Цветен квартал", "Виница" и вилните зони на север от града, вкл. курортните комплекси с прилежащи им райони, битката за стола на районен кмет на балотажа се водеше между Людмила Колева-Маринова от ГЕРБ и Николай Желязков от ПП-ДБ. Желязков спечели с 55.00% срещу 37.30%  за Колева - Маринова. /Резултатите са тук - https://results.cik.bg/mi2023/tur2/rezultati/0306.html#/t/8/302/.

В район "Младост" до балотажа стигнаха кандидатите на МК "Алтернативата на гражданите" Христо Христов /бивш районен кмет на "Младост"/ и Евгени Дянков от ПП ГЕРБ. Вотът на жителите - 48.94% за Христов срещу 41.36% за Дянков. /Резултатите са тук - https://results.cik.bg/mi2023/tur2/rezultati/0306.html#/t/8/303/.



По публикацията работи: Веселина Божинова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Все още се търси причината за пропадането на улица "Михаил Колони" във Варна

Все още се търси причината за отварянето на голяма дупка и пропадането на част от улица "Михаил Колони"8 във Варна. Очакванията са, че до няколко дни ще бъде намерено решение на проблема, увери на брифинг заместник-кметът Димитър Кирчев.  Община Варна: Ситуацията след проливния дъжд вчера е нормална, десетки са обработените сигнали В..

публикувано на 08.10.25 в 17:10

Атанас Русев, "Да запазим Корал": Докато виновните за наводненията не влязат в затвора, бедствията ще продължат

Корупционни практики, незаконно строителство, липса на контрол и престъпно бездействие от страна на институциите – така изглежда реалността по Българското Черноморие според Атанас Русев от гражданското сдружение "Да запазим Корал".  „Тези общини са едни феодални владения. Ако не си с кмета – ти си в черния списък. Всичко се контролира от една..

публикувано на 08.10.25 в 16:50

Арх. Марин Велчев, РК на КАБ-Варна: Наводненията се дължат на колективна безотговорност

Водопопиването, което изчезва от градовете заради застрояването на частни имоти, е една от причините за наводненията. Трябва да има повече зелени територии в частните имоти. Това подчерта арх.  Марин Велчев, председател на Районната камара на архитектите във Варна. Всичко това се дължи на една "колективна безотговорност", допълни Велчев, ден след..

публикувано на 08.10.25 в 15:50

Акция на МВР в Община Несебър и РДНСК-Бургас

Прокурор и полицейски служители влязоха в Регионалната дирекция за национален строителен контрол в Бургас и в Община Несебър, предаде БНР-Бургас.  От двете институции се изземат документи, свързани със строителството във вилно селище "Елените" заради образуваните досъдебни производства за смъртта на четирима души при наводненията. Басейнова дирекция..

публикувано на 08.10.25 в 15:36

Сава Коев от ВиК-Варна за пропаднали улици в местностите: Проблемите ще бъдат отстранени за сметка на фирмите

Всички пропадания през последните дни на улици в районите, където се извършват дейности по големия ВиК-проект на Варна,  ще бъдат отстранени за сметка на фирмите-изпълнители. Става дума за над 15 улици, за които вече са предприети мерки,  а в голяма част от тях се работи и към днешна дата, съобщи за Радио Варна Сава Коев, ръководител на големия..

публикувано на 08.10.25 в 14:50

От утре: Инспектори на КЗП и НАП с масови проверки за етикети в евро и лева

Инспекторите от Комисията за защита на потребителите (КЗП) и от Националната агенция за приходите (НАП) започват от утре масови проверки на търговците, каза днес във Вълчи дол Лора Георгиева от НАП-Варна. Тя и представителите на КЗП Искра Атанасова и Христина Христова се срещнаха с обществеността в града, като темата на разговора бе въвеждането на..

публикувано на 08.10.25 в 14:39
В.с.

Семействата, пострадали от наводненията, ще получат до 7500 лева

С решение на правителството на пострадалите от наводненията през последната седмица ще се отпуснат по 3 хиляди лева допълнителна помощ, предаде БНР.  Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов обяви, че сумарно министерството ще изплаща по над 7 хиляди лева. "1914 лева са три пъти нивата на бедността, така, както се полага, знаете го..

публикувано на 08.10.25 в 13:35