Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ЕРП-Север за есенно-зимния сезон: Разполагаме с 391 екипа за отстраняването на аварии

Снимка: БГНЕС

391 екипа ще работят в случаи на аварии по електроразпределителната мрежа през есенно-зимния период в Североизточна България, съобщиха от ЕРП-Север. Осъществени са необходимите технически и организационни дейности, насочени към безаварийната работа на съоръженията, категорични са от дружеството. Всички екипни автомобили са оборудвани с лични предпазни средства и инструменти. При кризисни ситуации има възможност да се прегрупират и пренасочат технически екипи и техника към засегнатите райони.

Извършени са инспекции и обслужване на трафопостовете, собственост на електроразпределителното дружество, реконструирани са 475 км мрежа ниско напрежение (НН), подменени и новопоставени са 2343 стълба средно и ниско напрежение, долято е 24 хил. литра трансформаторно масло, подменени са 8760 изолатора средно напрежение (СН). Инвестициите на дружеството от началото на годината до края на октомври възлизат на 35 млн. лв., отчетоха от ЕРП-Север.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Ловеч прекратиха издирването на леопарда

Властите в Ловеч прекратиха издирването на избягалия леопард,  за който беше получен сигнал в неделя вечерта, че е забелязан между ловешките села Казачево и Сливек, предаде БНР. И днес в района около мястото, за което се твърдеше, че хищникът е бил видян не са открити следи от него и акцията на полицията и горските служители е преустановена. Това..

публикувано на 01.07.25 в 19:45

ГДБОП предупреждава за хакерски атаки в чат приложения

В ход е активно превземане на потребителски профили в чат приложения, съобщиха от ГДБОП на страницата на Дирекцията във Фейсбук. Игнорирайте съобщенията и не следвайте посочените стъпки, водещи към измамни платформи, съветват киберполицаите. Дирекция "Киберпрестъпност" на ГДБОП работи по получени стотици сигнали за превзети профили в популярни чат..

публикувано на 01.07.25 в 18:34

От другата седмица Варна ще има змиеловец

Другата седмица предстои да бъде назначен специалист за позицията "змиеловец". В  Община Варна се проведе конкурс, като за мястото сега се борят двама човека. Това каза зам.-кметът Илия Коев, с ресор "Обществен ред и сигурност". Между 5 и 8 пепелянки на сезон хващат във Варна Третият от желаещите се оказва неподходящ кандидат, тъй като е от..

публикувано на 01.07.25 в 16:10

Горя локомотивът на бързия влак Варна - София, няма пострадали

Локомотив на бърз влак, пътуващ по направление Варна - София се запали на релсовия път между между Стара Загора и гара Калояновец, потвърдиха от пресцентъра на БДЖ. Инцидентът е станал около 13:00 часа, предаде БНР. По първоначална информация няма пострадали машинисти и пътници.  Локомотивът е бил отделен от влаковата композиция, а екипи на..

публикувано на 01.07.25 в 14:54

Безплатни антибиотици за деца до 7 години

Три заявления за включване на широкоспектърни антибиотици за лечение на остри инфекциозни заболявания при деца до 7-годишна възраст вече са постъпили в Националния център по цени и реимбурсиране на лекарствените продукти (НЦСЛРП) и Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), съобщава БНР.  На извънредно заседание на НСЦЛРП в петък, 04.07.2025 г.,..

публикувано на 01.07.25 в 14:01

Сенокос и Дропла отново с нарушено водоподаване

Четири дни в балчишкото село Сенокос няма вода, отново сигнализират граждани, това потвърди и кметът на селото Красимир Георгиев.   За проблеми с водата алармира и кметът на село Дропла Денчо Попов. "Вече втора седмица горните части на селото нямат вода, нито перални могат да пуснат, нито да се изкъпят" - поставил е на различни нива проблемът..

публикувано на 01.07.25 в 12:29

Започва лятната контролна кампания на НАП по Черноморието

Националната агенция за приходите започна лятната си контролна кампания за спазване на данъчното и осигурително законодателство по Българското Черноморие. Тази година служителите на НАП, заедно с представители на други институции, ще следят и ще противодействат на опити за необосновано повишение на цените на стоките и услугите. Основната цел на..

публикувано на 01.07.25 в 12:03