Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бедствено положение обявиха и в Аксаково

Снимка: Румен Сарандев

Кметът на община Аксаково Атанас Стоилов обяви бедствено положение със своя заповед от 13.00 часа днес.

В заповедта са посочени и аргументите за решението, а именно: "Изключително усложнената метеорологична обстановка, бурният вятър, снеговалежът и снегонавяванията, ниските температури и обледяванията на територията на община Аксаково са причинили прекъсване на транспортния достъп до населените места. Образуваните снежни преспи по пътищата и улиците препятстват проходимостта на обществения транспорт. Голяма част от основните пътища от републиканската пътна мрежа, свързващи общината са затворени за движение“, се допълва в заповедта на кмета.

Вследствие на ураганния вятър е прекъснато електроснабдяването и водоподаването в редица населени места от територията на община Аксаково, а обилните снеговалежи сериозно затрудняват почистването на пътищата.

С оглед предприемането на мерки за овладяването на бедствието и провеждане на спасителни и неотложно-аварийно възстановителни работи, както и за запазване здравето и живота на жителите, и предотвратяване на вреди върху тяхното имущество се налага обявяването на бедствено положение на територията на общината.


По публикацията работи: Димитрина Дончева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Снимката е илюстративна

Временно затварят отсечката Кранево - к.к. Албена

Отсечката Кранево - к.к. Албена е затворена от 8:00-12:00 часа. Обходен маршрут през Рогачево. Провежда се учение по линия на пожарна и аварийна безопасност, съобщава пресцентърът на Областната дирекция на МВР. Целта на занятието е обучение за реакция при тежка катастрофа с няколко автомобила и автобус.  Освен аварийните екипи на пожарната, участие в..

публикувано на 08.10.25 в 09:01

Десетки дариха кръв за Албена, пострадала на ралито край Варна, близки търсят изгубените ѝ документи

Районният център по трансфузионна хематология във Варна изказва благодарност към всички, които са дарили кръв за Албена, пострадала при инцидента край Аладжа манастир. Вашата съпричастност спасява животи , подчертават с публикация в социалните мрежи от там. Варненски пилоти с призив за кръводаряване за Албена Станчева, пострадала на ралито..

публикувано на 08.10.25 в 08:52

Пет сигнала за паднали дървета в Добрич през нощта, няма пострадали хора

Няма подадени сигнали за проблеми вследствие на повишени водни нива, съобщават от Областния съвет за сигурност в Добрич. По данни на дежурен в хидрометеорологичния център в Добрич за вчера към 16.00 ч. най-голямо количество дъжд е паднало  в Оброчище - 39 л/кв. м; във Владимирово - 27 л/кв. м; в Тервел 25 л/кв. м;  в Добрич - 22 л/кв. м; Карапелит и..

публикувано на 08.10.25 в 08:15

Глоби очакват търговците, които не изписват цените в лева и евро

Днес изтича гратисният период, в който на търговците, които не спазват изискванията на Закона на въвеждане на еврото, не се санкционираха.  Вече ще се налагат глоби на тези, които не са обозначили на етикет цените на стоките и услугите в левове и в евро.  Цените трябва да бъдат изписани с еднакъв шрифт, размер и цвят, за да не се въвеждат..

публикувано на 08.10.25 в 08:09

Пореден дъждовен ден

Днес облачността ще е по-често значителна, сутринта повсеместни валежи от дъжд, придружени и от гръмотевици, ще има над области Добрич, Силистра и Русе, при интензивен валеж видимостта ще бъде намалена. Вятърът от север-североизток ще се усилва. Над Югоизточна България и по Черноморието дъждът ще отслабне и дори временно ще спре, в тези райони вятърът..

публикувано на 08.10.25 в 06:15
варна дъжд улици

Обстановката през нощта във Варна - частично наводнени участъци от пътната мрежа и затворени подлези

Във Варна и региона обстановката се нормализира след интензивния дъжд снощи, който предизвика наводняване на автоподлези и на пешеходни подлези. Дърво е паднало върху автомобил на улица "Рали Мавридов", няма пострадали. В квартал "Аспарухово" имаше кратки прекъсвания на електрозахранването, село Звездица остана без ток заради мащабна авария, но..

публикувано на 08.10.25 в 06:14

Силният дъжд затвори подлези във Варна

Във Варна е усложнена обстановката заради падналия за кратко време силен дъжд. Затворени за движение са автоподлезите на ул. "Шипка" и на бул. "Васил Левски" при пресичането му с бул. "Княз Борис I" във Варна.  В подлеза на ул. "Шипка" има и закъсал автомобил, уточняват от Областната дирекция на МВР във Варна. Няма пострадали. Причината - наводняване..

публикувано на 07.10.25 в 21:11