Денислав Анастасов е музикант и продуцент от Варна. Завършва Националното училище по изкуствата "Добри Христов" със специалност пиано, след което се отправя към Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“, за да продължи с изучаването на тонрежисура. Музикалното продуциране навлиза в живота му, след като се присъединява към програмата на Sound Ninja Music Academy. Тогава се ражда и проектът Anomaly Circles, под чиято шапка издава авторската си музика.
Всичко започна като на шега, просто с един бийт - споделя Денислав. - По това време свирехме с бившата ми приятелка по заведения и ми се искаше да звучим малко по-алтернативно, по-различно от обичайното. Затова реших да направя един инструментал, който да използваме за подложка. Именно тогава у мен се зароди желанието да се науча да работя с музикален софтуер за продуциране. Свързах се със Sound Ninja и така започна всичко.
Стилът на Anomaly Circles е chill-hop, jazz-hop, но Денислав го определя като "развиващ се".
В началото започнах с lo-fi - наименованието идва от low fidelity, или ниско качество. Звученето в този стил имитира стара винилова плоча или аудио касета. В началото правех много бавна и спокойна музика - по този начин релаксирах, тъй като съм доста темпераментна личност. С течение на времето, откривайки артисти като Trombobby, започнах да развивам образа на Anomaly Circles с по-жива музика. И мога да кажа, че в близко бъдеще предстоят проекти, които са в съвсем различна посока от lo-fi и chill-hop-а.
Дебютният мини албум на Anomaly Circles излезе през август под заглавието "Luminance". Той включва пет композиции, една от които е "Prestige".
"Prestige" беше най-хубавият подарък за рождения ми ден - спомня си Денислав. - Аз съм роден на 31 март, а тя излезе два дни по-рано. Когато се събудих и си погледнах телефона, разбрах, че "Prestige" е включена в легендарния плейлист на Apple Music "BEATstrumentals". За продуцент в тази стилистика това е едно от най-големите постижения. Тогава за първи път усетих онова чувство, което пожелавам на всеки, който се занимава с музика, да изпита - че творчеството му е оценено и че това е правилният път.
Новото ЕР "Playground" съдържа четири композиции и излезе на 9 ноември.
Идеите за парчетата, включени в "Playground", се родиха в рамките на три дни - разказва Денислав. - Записах ги, след което работих няколко седмици върху оформянето на тези идеи. Поставил съм си за цел да избягам от най-широко разпространения проблем сред продуцентите - да не завършват започнатите си проекти, така че, с ясната идея за заглавието на ЕР-то, се фокусирах върху парчетата и ги завърших в срок.
Музиката на Anomaly Circles се издава от Stereofox - лейбъл, създаден от българи, чийто каталог включва артисти от цял свят.
Искам да благодаря на екипа на Stereofox за възможността да издавам музиката си чрез тях. Те правят наистина много за българската музика! Всеки един артист има нужда от екип и от хора, с които да гради, а Stereofox е лейбъл, който дава сърце и душа за своите артисти - категоричен е Денислав.
А как се ражда една композиция на Anomaly Circles?
Всичко започва от моментното ми състояние - споделя музикантът. - Опитвам се да пресъздам и да предам на слушателите емоциите, които изпитвам в момента, като винаги започвам от пианото. Аз съм пианист, това е моята страст и във всички пиеси в новото ми ЕР има едно специфично пиано, което е свързващото звено между тях. Това е моят стил, моят начин на изразяване и комуникация.
Целия разговор с Денислав Анастасов в предаването 45 оборота в минута слушайте чрез плейъра в началото на публикацията.
Да бъде възстановено възнаграждението за придобит трудов стаж и професионален опит, по-известно с понятието "клас прослужено време", за държавните служители, настояват от КТ "Подкрепа". Вече има организация за събиране на подписка във всички синдикални структури. Това каза Васил Василев, председател на регионалната синдикална организация КТ "Подкрепа"..
2025 година е по-специална за българите, пътуващи до Китай. В края на миналата година стана ясно, че през тази ще можем да посещаваме най-многолюдната страна в света, без да ни е необходима виза. Предизвикателствата да организираме визитата си там обаче не са никак малко. Отдавна сме свикнали да си помагаме с какви ли не мобилни приложения, а сред..
Младите кинематографисти от киношкола „Братя Люмиер“ при ЦПЛР – Общински детски комплекс канят варненци на открит урок в отдел „Изкуство“ на Регионалната библиотека „Пенчо Славейков“. Той ще се проведе днес, 13 януари, от 17 часа. Поводът е рождената дата на българското кино. На 13 януари 1915 г. се е състояла премиерата на първия български филм..
Земеделците и фермерите в ЕС са силно обезпокоени от търговското споразумение ЕС-Меркосур, договор за свободна търговия между Европа и икономически блок включващ няколко държави от Южна Америка. Това каза за предаването „Позиция“ евродепутатът от партия „Възраждане“ Станислав Стоянов. По думите му, подписаното тихомълком от председателя на ЕК..
До 16 януари е отворена за обществено обсъждане и консултации Наредбата за специализациите на медицинските специалисти. В България от години се говори за недостатъчен брой специалисти ( това са лекарите със специалност – педиатри, неонатолози, хирурзи, ортопеди и пр. и пр. ), както и за недостатъчен брой лекари. Дефицитът на лекари се..
Интервю с Влад Уласевич (JINJER) JINJER отдавна надскочиха локаната сцена. С барабаниста на групата Влад Уласевич се чухме по повод предстоящия диск на украинската банда „Duél“, който ще стане факт в началото на февруари. Предварително бях уведомен да не задавам въпроси за войната. За това и темата не е засегната в интервюто. За него Влад..
В София сякаш се разведели, изгря някакво слънце, преговорният процес за съставяне на кабинет се размрази. Беше рано да обявим преждевременно преговорите за приключили, в тези пазарлъци често се блъфира, а ГЕРБ са царе в това, коментира политологът Милен Желев в предаването на Радио Варна "Post Factum". Той си послужи с "метеорологична" метафора, за..