Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителен коледен базар за грамофонни плочи с кауза "Аз вярвам и помагам"

Събитието е на 17 декември от 11 до 18 ч. на бул. "Княз Борис I" 24

Сътрудничеството между Vinyl Home Varna и кампанията "Аз вярвам и помагам" продължава с коледно издание на Благотворителния базар за грамофонни плочи. Почитателите на аналоговия звук, както и всички, които имат желание да допринесат към благородната кауза - закупуване на медицинска апаратура, оборудване, техника и детска/неонатална линейка в помощ на хиляди бебета и деца, са поканени на 17 декември, неделя, от 11 до 18 ч. в едно от популярните заведения в центъра на Варна на адрес бул. "Княз Борис I" 24, за да станат част от магията на благотворителността.

В Благотворителния коледен базар ще вземат участие дистрибутори на грамофонни плочи от цялата страна, като процент от всяка продадена плоча ще бъде заделян в полза на каузата. На базара ще могат да се закупят и продукти с кауза на кампанията "Аз вярвам и помагам", като солети с кауза, вода с кауза, стикери с кауза и др. А освен чрез закупуването на плоча или продукт с кауза, посетителите ще могат да допринесат и с произволна сума в кутиите за дарения. По време на базара ще звучи селектирана музика от грамофонни плочи.

Първият Благотворителен базар за грамофонни плочи в подкрепа на кампанията "Аз вярвам и помагам" се проведе през лятото в центъра на Варна и премина при голям успех. Събраните и дарени средства бяха над 3000 лв., което дава надежда на Красимир Делийски, създател на Vinyl Home Varna, че заедно като общество можем да се изправим срещу всяко предизвикателство, с което се сблъскаме. Той беше гост в предаването Улица "Събота", за да покани варненци на благотворителния коледен базар за грамофонни плочи. Разговора с него слушайте чрез плейъра в началото на публикацията.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Проф. Васил Николов: "Провадия-Солницата" показва невероятно строителство без аналог в света

Археологическият обект  „Провадия-Солницата“ показва едно невероятно строителство, което ние все още не можем да разгадаем, каза за Радио Варна проф. Васил Николов, ръководител на екипа, който прави проучването на най-стария в Европа градски и солодобивен център. Крепостната система е невероятна и няма никъде аналогии. Така е..

публикувано на 20.09.25 в 16:53

България влезе в книгата на Гинес с най-голямата кучешка торта в света

България влезе в книгата на Гинес с най-голямата кучешка торта в света. Нечовешката торта е над 305 кг., 2 на 2 метра и достатъчна за над 300 кучета. Събитието се проведе днес в София. Автор на уникалното кулинарно произведение е д-р  Костадин Шанков  – ветеринарен лекар и специализиран кучешки готвач, а организатор и рекордьор е голяма..

публикувано на 20.09.25 в 12:26

В Девня се провежда IХ античен фестивал „Марцианопол – животът в древния град“

Деветото издание на фестивала „Марцианопол – животът в древния град“ се провежда днес /20 септември 2025/. „На   прага на есента, когато преди две хилядолетия римските легиони са се завръщали от поход, започвал главният празник в империята Ludi Romani (Римски игри) – древен фестивал посветен на бог Юпитер, по време на който се организирали..

публикувано на 20.09.25 в 10:09
Снимка: Праисторически солодобивен и градски център Провадия-Солницата

"Провадия-Солницата" очаква посетители в дните 20-22 септември

Дни на Европейското наследство се провеждат в Праисторическия и солодобивен център Провадия –Солницата от 20 до 22 септември. В програмата са включени представяне на обекта, информационни беседи, посещение на Историческия музей в Провадия и др. На 20 септември през целия ден на археологическия обект ще има проява за децата „Писмо до..

публикувано на 20.09.25 в 09:56

Четири дни Балчик е "Море от ритми"

Над 1200 са участниците и още толкова придружаващите лица в 15-тото издание на международния фолклорен фестивал „Море от ритми“, който започна тази вечер в Балчик. Те се състезават в  шест раздела: „Автентичен фолклор” ,  „Сценична раздумка" ,  „Обработен фолклор” ,  "Народно пеене" ,  Клубове за народни хора ,  Международни , и са представители на..

публикувано на 19.09.25 в 19:12

Между 50 000 и 500 000 евро могат да получат български проекти и фирми за космически технологии

Български фирми и университети ще могат от 6 октомври до 14 ноември да кандидатстват по новата тръжна процедура на Европейската космическа агенция. Това съобщи  във Варна проф. Георги Ангелов, заместник-министър на иновациите и растежа, който представи условията по време на информационен ден във Висшето военноморско училище „Никола Вапцаров“...

публикувано на 19.09.25 в 17:41

Във Варна идва Ескейп стая на колела, представяща в какви условия живеят жертвите на трафик на хора

Пътуваща "Ескейп стая на колела"  (Escape Truck)  ще обикаля страната от днес  до 9 октомври.  Тя представлява ТИР, чиито транспортен контейнер е трансформиран отвътре в модел на помещение, представящо в какви условия попадат и биват поставен да живеят най-често жертвите на трафик на хора.  Сценариите на играта са вдъхновени от реални истории на..

публикувано на 19.09.25 в 16:15