Варненският ветроходец Павлин Надворни акостира в новозеландското пристанище Блъф Харбър

Варненският ветроходец Павлин Надворни акостира с яхта Еспресо Мартини в новозеландското пристанище Блъф Харбър. Вчера той вдигна котва от залива Стюарт и се премести на Южния остров в Нова Зеландия. През часовете на котва Надворни е освободил заплетеното на винта въже и е стигнал на ход до порта, уточняват от екипа на ветроходеца. Надворни ще направи ремонт на закрепването на грота към мачтата. Все още няма официална информация от организаторите за размера на наказателните часове към времето му в Околосветската регата за едночленни екипажи Глобал Соло Челиндж.

"Перун 1" с втора загуба на старта (ВИДЕО)

Втора загуба за волейболистките на "Перун 1"-Варна. Този път те отстъпиха срещу отбора на "Славия" с 0-3 гейма. Варненки не играха силно в защита, а като цяло отборът от столицата е доста по-силен. Това е второ поражение за момичетата на треньора Димо Стоянов, след като вчера те отстъпиха със същия резултат на ЦСКА.

публикувано на 20.10.24 в 13:28

Лия Каратанчева стана вицешампионка на двойки на турнир в Португалия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лия Каратанчева загуби на финала на двойки на турнира на твърда настилка във Фаро (Португалия) с награден фонд 25 хиляди долара. Каратанчева и Диана Марчинкевица (Латвия), трети поставени в основната схема, отстъпиха пред номер 2 Вероника Фалковска (Полша) и Стефани Джудит Вишер (Нидерландия) с 4:6, 6:2,..

публикувано на 20.10.24 в 10:50

"Ботев"- Пловдив с осма победа

Осма шампионатна победа за Ботев Пловдив през сезона.  „Канарчетата” спечелиха с 1:0 срещу Славия. Николай Минков (60) беше точен за домакините след груба вратарска грешка на Николай Кръстев.

публикувано на 20.10.24 в 09:52

Втора футболна лига, резултати от 13-я кръг

19 октомври 2024 г., събота, 16:00 ч / XIII кръг Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 2:0 (0:0) Локомотив (Горна Оряховица) - Ловеч (Ловеч) 0:0 ФК ЦСКА 1948 II (София) - Дунав от Русе (Русе) 1:2 (0:0) Етър ВТ (Велико Търново) - Спортист 2009 (Своге) 1:1 (0:1) 20 октомври 2024 г.,..

публикувано на 20.10.24 в 09:51

Отборът на "Шумен" с първа загуба

Първа загуба в елитната хандбална група при мъжете записа „Шумен 61”. В мач от четвъртия кръг вицешампионите отстъпиха пред златните медалисти „Локомотив” (ГО) с 24:28 (8:13). На 27 октомври вицешампионите срещат отбора на „Раховец”. Двубоят е в Бяла от 16.00 ч.

публикувано на 20.10.24 в 09:50

Стартира волейболното първенство при мъжете, резултати

Супер Волей мъже | Редовен сезон 1 Кръг Левски София - ЦСКА 3:0 25:19 25:19 25:14 Дунав -Локомотив Пловдив 1:3 25:17 15:25 22:25 21:25 Хебър - Дея спорт Бургас 0:3 18:25 22:25 16:25 Добруджа -Берое 1:3 27:25 16:25 19:25 22:25 Пирин Монтана 2:1 25:23 25:21 19:25 23-10-2024 18:00 Нефтохимик 2010-Черно море

публикувано на 20.10.24 в 09:49

"Левски" спечели дербито

„Левски“ победи „ЦСКА-София“ с 1:0 в най-чакания мач в първенството. „Сините“ надиграха „червените“ в почти целия двубой, но заветното попадение падна 4 минути преди края на редовното време и негов автор бе Кристиан Макун. Именно той бе една от изненадите в състава на Станислав Генчев.

публикувано на 19.10.24 в 19:35