С благодарност към 2023-та започва новата година за Варненския куклен театър. И за радостите, и за трудностите и неуспехите. Но, както казва директорката на театъра, Вера Стойкова, в живота е като в приказките: където има зло, там има и добро. Важно е да се стремим да показваме на децата повече от доброто.
И през изминалата година екипът продължи сериозните си занимания с жанра „мюзикъл“ – в края на ноември се състоя премиерата на „Питър Пан“. След големия успех на „Алиса в Огледалния свят“ и историята за Невърленд получава признанието на публиката с пълни зали и бурни овации.
"2023-та беше трудна година, но с много поводи за благодарност. Благодарение на това, което до този момент бяхме правили, 2023-та ни донесе много награди и признания. Много сме щастливи, че можем да си кажем - и на себе си, и на всички, че въпреки трудностите, направихме великолепни спектакли",подчерта Стойкова.
Тя допълни, че очаква новата година да донесе на целия екип и на любимата публика много успехи.
При нас винаги е весело, забавно. Понякога е много трудно и ни идва да плачем от невъзможност... Извън вярата се уповаваме на собствените възможности, каза още Вера Стойкова.
Какво предстои на Кукления театър през 2024-та? Чуйте от разговора на Светлана Вълкова с Вера Стойкова:
Балчиклията Симеон Нейчев - Вибути с първа изложба "ОТВЪД ЗВЕЗДИТЕ В СЪРЦЕТО". Мястото е "Учебен център по изкуства", до главния горен вход на Двореца в Балчик и може да се види от 2 до 16 август, откриването е на 2 август от 18.00 часа. Срещата ще започне с кратка беседа за изкуството и медитацията, последвана от концерт с медитативна музика,..
През август морето се променя и става опасно, припомня спасителят Стефан Калинков, който допълни, че по това време се появява т.нар. мъртво вълнение, а явлението е често срещано. Където има мъртво вълнение, няма вълна, така хората се подлъгват и влизат в капана на теченията, които дърпат навътре, обясни спасителят. Най-много опасности крият зоните около..
По сигнал на граждани Радио Варна направи проверка на фактите, свързани с инвестиционното намерение за застрояване на терен от 175 декара във варненския район „Аспарухово“. За Радио Варна кметът на района Ивайло Маринов припомни, че теренът е регулиран с ПУП, утвърден през 2007 година, а е „изваден“ от така наречената „червена зона“, свързана с..
Международният джаз фестивал „Варненско лято“ ще се проведе от 1 до 3 август в двора на Археологическия музей, съобщи за Радио Варна Вероника Вапирова, дъщеря на Анатолий Вапиров – основател на фестивала. Събитието започва в 20:30 часа. В рамките на тридневната програма любителите на музиката ще чуят 6 концерта. Както винаги, ще..
Не е случайно, че рибите присъстват в изработените скулптури от Иван Сутев, директор на Музея на мозайките в Девня, тъй като е родом от Несебър. В почивните месеци Сутев се занимава с дърворезба. Иван Сутев завършва Котленската художествена гимназия през 1982 г и оттогава дърворезбата е негово хоби. „За съжаление вече годините и зрението..
От 21 юли 2025 година Борислав Сарафов не може да изпълнява функциите на главен прокурор. Законът е ясен и всички в тази държава трябва да се съобразяват с него. Това подчерта за обзорното предаване "Позиция" на Радио Варна адвокат Михаил Екимджиев от Асоциацията за европейска интеграция и права на човека. По думите му законът, приет на 21..
Изложбата „Царско лято“ на Лилия Кунева и Крис Николов, посветена на „лятото преди бетона“, ще бъде открита от 19 часа на 1 август в Морското казино. Картините в нея са повлияни от обиколката на художниците в Полша и Германия и опитите им да се доближат до големите майстори, обясниха за Радио Варна авторите. На откриването ще..