Изпълнителният съвет на "Продължаваме промяната" (ПП) единодушно е избрал Никола Минчев за водач на листата на партията на предстоящите избори за Европейски парламент, предаде БНР.
Това съобщават от ПП, като допълват, че ще започнат разговори за общо явяване с "Демократична България" на евровота през юни.
"Ние вярваме, че водач на листата за европейските избори трябва да бъде човекът, който най-добре ще представлява България в Европа. Никола беше успешен председател на Народното събрание и сме убедени, че от тази позиция и опит той няма да бъде просто един от 700 евродепутати, а ще е силен български глас в европейската политика", е заявил съпредседателят на ПП Асен Василев.
Ръководството на партията е определило и водещите теми, които ще защитава в рамките на европейското семейство: "Европейски доходи в Европейска България; Промяна в подхода към миграцията в Европа; Силна икономика в чиста природа; Защитена България със силна армия", пишат от ПП.
А съпредседателят ПП Кирил Петков е заявил:
"Европа не може да бъде световен доставчик на социални услуги за сметка на сигурността и благоденствието на своите собствени граждани. Напротив, ние трябва да се стремим да привлечем само хора, които са готови да се интегрират в европейското общество и да допринасят за общото благо".
Относно общото явяване с "Демократична България" Кирил Петков и Асен Василев заявяват, че "единството в демократичната общност е важно, за да имаме силен глас в Европа", като ПП ще започне разговори за това.
Планът на американския президент Доналд Тръмп за спиране на войната разбуни духовете в Украйна и в ЕС. Планът съдържа големи отстъпки от страна на Украйна, включително Киев да се откаже от някои територии и оръжия, както и значително да съкрати въоръжените си сили. В конституцията на страната трябва да бъде записано, че тя няма да се..
Най-вероятно кметът на Варна Благомир Коцев ще бъде преместен от София във Варненския затвор в началото на следващата седмица. Това съобщи единият от адвокатите на кмета Ина Лулчева, в предаването на Радио Варна „Позиция“. „Надявам се, че съдът във Варна ще измени мярката на Благомир Коцев. Това той ще може да се върне при семейството си, а и..
През тази седмица от Института за пазарна икономика представиха свой, алтернативен на държавния бюджет, с драстични реформи и орязване на разходите в администрацията, здравеопазването и съдебната система. Така, според експертите, ще се предотврати задълбочаването на дефицита до края на десетилетието и ще се избегне "румънския сценарий". Не говорим..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..
Лоши са условията за туризъм в планините, казаха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на БЧК. Те допълниха, че има мъгли, а по високите части - и ураганни ветрове. Температурите са ниски. От ПСС казаха също, че през последните 24 часа не е имало инциденти в планините.
Атина обяви цялостна реформа на въоръжените си сили, целяща да компенсира намаляващия брой на наборниците, предаде ДПА. Основна мярка е създаването на корпус от 150 000 резервисти, като доброволци ще бъдат мъже между 45 и 60 години. От 2026 г. за пръв път и жените на възраст между 18 и 26 години ще имат възможност да служат доброволно за 12 месеца,..
На 91-годишна възраст в Милано почина гранддамата на италианската естрада Орнела Ванони, съобщават италиански издания. Ванони е починала от инфаркт. Орнела Ванони е родена в Милано на 22 септември 1934 г. и е не само прочуто име в италианската естрада, но е била също и актриса и телевизионна водеща. Нейният талант бележи историята на музиката,..