Земеделци от региона протестираха днес на главния път Варна-Бургас при местността Харамията. Днес няколкостотин представители на 26 земеделски организации настояваха за оставката на министъра на земеделието Кирил Вътев в столицата, а блокади имаше на над 25 точки в страната.
"В така подписания меморандум не са включени хора, които са били заети в бранша - производители на ориз, етерично-маслени култури и още много други, с оглед на което техният интерес по никакъв начин не е протектиран. А абсолютно всички асоциации и формирования, заети в селското стопанство, са заявили желание за участие в меморандума, но незнайно защо властимащите са ги игнорирали като фактор и при така подписаното споразумение техният интерес не е бил защитен", подчерта за Радио Варна Павлета Добрева.
Тя допълни, че протестите не могат да продължават безконечно.
Това, което дразни съсловието, допълни Добрева, е че управляващите излизат с лозунги колко приходи са генерирани в земеделието, а в същото време заетите в бранша търпят загуби. Ние не само сме на нула, да, ние търпим загуби, възмущава се Добрева:
Панайот Панайотов е зърнопроизводител от Авренско. По думите му заради вноса от Украйна се е получило сериозно застъпване на поредица от загуби. Дано този внос бъде сепариран и се намери начин как да се определи точно количество - когато има нужда страната от определени стоки, да се допусне, но когато виждаш, че нашите складове са пълни със стока, няма как да допуснеш допълнителен внос от друга страна, посочи той:
Централната избирателна комисия е в готовност да предостави повторно на фирмата "Информационно обслужване" хартиените протоколи и електронните носители, които Конституционният съд предостави, за да се преизчислят резултатите от изборите на 27 октомври миналата година, предаде БНР. Това се налага, след като Софийска градска прокуратура е иззела от..
Нова асфалтова настилка ще бъде положена на входа на Морската градина във Варна. Започва извършването на "малки ремонти" по пешеходната зона на централната градска част, съобщават от общинския пресцентър. Поетапното отстраняване на компрометираните участъци започва със седем приоритетни точки по бул. „Сливница“, бул. „Княз Борис I“и пл...
Проверка на служители на Община Варна е установила незаконна сеч на дървета в местността Баба Алено. Действията по проверката са предприети след сигнал. За незаконната сеч са съставени констативни протоколи. Установена е фирмата, извършила сечта и са предприети действия срещу нея. Това съобщи за БНТ заместник-кметът по обществен ред и сигурност Илия..
Почти е готов ремонтът на околовръстната артерия на кв. „Владислав Варненчик“. На бул. „Янко Мустаков“ до края на седмицата ще бъде положен последният пласт настилка, ще бъдат изградени ново осветление и тротоари, а през следващата седмица ще бъде разграфена и пътната маркировка. Това съобщава кметът на Варна Благомир Коцев във Facebook. Други..
Община Варна има намерение да поеме нов дългосрочен дълг в размер до 26,3 млн. лв., с които да реализира общо 18 проекта на обща стойност 70,5 млн. лв., както и още един проект, който ще се финансира по вече сключен договор за кредит от 2023 г. в размер до 2,2 млн. лв. Средствата ще се изразходват за съфинансиране на 15 проекта по Националния план за..
Увеличението на тол таксите и винетките да се отложи с една година. Това предлагат от Европейския център за транспортни политики /ЕЦТП/. Предложението е адресирано до министър-председателя, министъра на регионалното развитие и благоустройството, както и до редица неправителствени и браншови организации. Според Диана Русинова, председател на..
Повишена запрашеност през почивните дни е констатирана във Варна. Нормата на концентрация на фини прахови частици в атмосферния въздух е превишена. На 7 март количеството измерен прах от Автоматична измервателна станция до СУ "Ангел Кънчев" в кв. "Левски" е 59.07 µg/m3 при норма 50 µg/m3. В следващите дни стойностите са били 55 и 63 µg/m3, каза Ерджан..