През изминалото денонощие са станали 32 пътни инцидента на територията на София, съобщи началникът на „Пътна полиция”-София комисар Николай Крушарски.
Няма загинали. Един водач е настанен с болница с опасност за живота. Инцидентът е станал в петък вечерта. Той не е бил под влиянието на алкохол и наркотици, както той, така и другият участник в ПТП.
„Пътна полиция” отчита спад с 10-12% на водачите, които шофират след употреба на наркотици и алкохол. Според шефа на КАТ-София това се дължи на новата мярка, при която в подобни случаи се отнема автомобилът на водача.
Статистиката сочи, че най-често жените шофьори сядат зад волана, употребили алкохол. Един от последните случаи в София е на дама, шофирала с 2.7 промила в кръвта. Най-високата измерена скорост по Околовръстния път на столицата пък е 250 км/ч, при ограничение от 80, каза комисар Крушарски.
Ремонтът на асфалтовата настилка на Аспаруховия мост беше завършен за една нощ , съобщи заместник-кметът по инфраструктура Димитър Кирчев. Той поясни, че дружеството-изпълнител е осигурило значителен кадрови и машинен потенциал и е успяло да приключи ремонта за една нощ, а не за две, както беше обявено предварително. В 21 ч. снощи лично посетих обекта..
Протест срещу предложенията на кабинета за повишаване на осигуровките, на данък "дивидент" и въвеждането на нов софтуер за отчитане на продажбите на търговците от догодина, организират утре пред парламента от "Продължаваме промяната". В интервю за БНР съпредседателят на парламентарната група на "Продължаваме промяната - Демократична България" Николай..
25 ноември се отбелязва като Международен ден срещу насилието над жени и момичета. Почти една на всеки три жени в света е била жертва на психическо и/или сексуално насилие поне веднъж в живота си, а през 2023 г. повече от 50 00 жени са били убити от партньора си или от член на семейството, показват данните на ООН - Жени. От организацията призовават за..
Днес сутринта на отделни места ще е мъгливо. Минималните температури ще са в широки граници, между 0° и 5° във вътрешността, по Черноморието от 6° до 11°. Вятърът от юг постепенно ще се усилва и видимостта ще се подобри. До обяд на много места ще бъде предимно слънчево, след което от запад ще се появи висока и средна облачност. Ще прониква по-топъл..
Няма кандидати по обществената поръчка за осигуряване на зимна поддръжка и снегопочистване в районите "Младост" и "Приморски" във Варна. След 10 дена ще бъде обявена нова процедура и ще се очакват нови оферти. Това каза заметник-кметът Димитър Кирчев. Кирчев изрази надежда до края на декември да бъде избран изпълнител. При извънредна ситуация и липса на..
Политически мотиви стоят в основата на цялата сага около задържането на варненския кмет Благомир Коцев. Това убеждение изказа политическият анализатор Емилия Милчева в предаването на Радио Варна POST FACTUM. По думите й от началото до края случаят е политика, а първоначалното арестуване на Коцев още през юли е било сигнал за подготвяне на предсрочни..
Конвоят с кмета на Варна Благомир Коцев, който тръгна от Централния софийски затвор, пристигна във Варна малко преди 17:00 часа. Пред затвора бяха съпругата и бащата на кмета, негови приятели и съмишленици, които скандираха "Благо, с теб сме!". Варненският окръжен съд ще заседава на 27 ноември по мярката му за неотклонение. Съдия-докладчик е..