Екипът на Ветеринарната гимназия „Проф. д-р Георги Павлов“ в Добрич протестира пред сградата на Регионалното управление на образованието срещу избора на нов директор на училището. Те настояват за преразглеждане на конкурса, както и за достъп до записите от представянето на кандидатите и техните концепции за развитието и управлението на една от трите ветеринарни гимназии в България.
Екипът на Ветеринарната гимназия е изпратил жалби до Регионалното управление на образованието, Министерството на образованието и науката, както и до Административния съд в Добрич, който излезе с решение, че конкурсът е проведен според изискванията.
Учителят по английски език Христо Милушев заяви, че избраната за директор на гимназията е със спорни личностни качества и припомни, че тя е осъдена от Районния съд в Добрич за издаването на фалшива диплома.
Спецификата на нашата гимназия е много изразена. Нормално е ветеринарен лекар да я ръководи, каза той.
Началникът на РУО Добрич Светлана Василева заяви пред протестиращите, че конкурсът е извършен според правилата и отрече обвиненията за нарушена комуникация с екипа на ветеринарната гимназия.
Чуйте повече в репортажа на Мая Щърбанова:С пълно мнозинство Общински съвет – Варна гласува отпускането на 720 хил. лв. в подкрепа на две големи спортни събития, които ще се проведат в града през 2026 г. – Европейското първенство по волейбол за мъже и Европейското първенство по художествена гимнастика. Предвиденото финансиране ще бъде включено в общинския бюджет за следващата година, след като..
Сгради на социални услуги във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи по проект. С пълно единодушие местният парламент даде съгласието си администрацията да кандидатства с проектно предложение за инсталиране на фотоволтаици по процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост. Тази мярка ще доведе до..
Антикорупционната комисия спаси кмета на Варна Благомир Коцев от позора, който щеше да изживее. Това, което се случи в София - че арестуваха зам.-кметове за корупция и всички други избягаха, щеше да се случи във Варна само след няколко месеца. Всички заместник-кметове и партньори напуснаха кмета Васил Терзиев, останаха само знамето и той. Това..
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че няма да се кандидатира за президент, но смята, че има кандидати, които биха събрали подкрепа от три-четири партии, за да спечелят президентските избори. Този въпрос ми се задава откакто съм се родил, и винаги отговорът ми е такъв и действията са ми го доказали, каза още той. Борисов даде добра..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..
Изменение и допълнение на Наредбата за обществения ред ще бъдат внесени на заседанието на Общинския съвет в Балчик на 1 август, след като по-рано бе създадена временна комисия за изготвяне на проект. Целта е да се въведат ясни правила и забрани относно движението, паркирането и безопасната експлоатация на индивидуални електрически превозни средства..
Административен съд – Варна образува дело по жалба на Община Варна срещу налагането на запори на сметките й поради предявен иск от собственик на имот за 2.7 млн. лева за пропуснати ползи. Сметката на общината не запорирана от частен съдебен изпълнител единствено до размера на иска по изпълнително дело — 2 698 156,87 лв. С останалата наличност..