Екип от млади хора показват всеки понеделник в социалната мрежа „Фейсбук“ различни пространства във Варна, които ако се облагородят, могат да се превърнат в прекрасна зона за отдих, за игри и разходки за варненци. Такива локации има в целия град, сподели за Радио Варна арх. Максим Недков, който заедно с екипа на дрона "Морско око" показва от нередности, строежи до красиви места в града. Например позаказното зелено пространство в двора на Окръжна болница породи дискусия, в която хората споделят, че едно бъдещо обновление може да се съчетае с отваряне към гражданите, като достъпът до болницата не се променя.
"Човек като чуе болница си представя едно място, където не трябва идват други хора, не трябва да припарват в едно така полусакрално място. Реално такива болници се намират в гъстонаселени части от града и облагородявайки едно такова пространство, то ще бъде в плюс, както за болницата, така и за всички хора в квартала", сподели арх. Недков. Той добави, че тук не става дума само за пространствата около болниците, но и за такива в училищни дворове, които лятото могат да се използват за игра и отдих, както и около библиотеките в града. "Ето един ресурс как имаме такива сгради като МБАЛ "Св. Анна", УМБАЛ "Св. Марина", ТУ - Варна и др. и покрай тях можем да имаме и успешни обществени пространства, до които хората, живеещи в кварталите извън центъра на града, да могат да стигат за 10 мин. пеша", добави арх. Максим Недков.
Хората си припознават много места в града, такова например е в близост до училище "Никола Вапцаров" в Кайсиева градина. Една стара площадка за игра, която в годините е вече не е в първоначалния си вид и точно това място може да се превърне в зона за отдих, която да бъде за хората, живеещи около нея, сподели още арх. Недков.
Межународният ден на ромите се отбелязва на 8 април. Избран е по п редложение на Международната организация на ромите "Романо юнион", заради първия Световен конгрес на ромите, който се е провел в Лондон в дните 8-12 април през 1971 година. На него са приети ромското знаме и ромския химн. В България ромите отбелязват деня от 1991 година...
Проблемите с разкопаните улици и трудния достъп до домовете на жителите на местност Пчелина още са актуални. Жители на местност Пчелина се срещнаха с депутата д-р Десислав Тасков и кмета на район 'Младост" Христо Христов. Според Николай Йотов сега неволите на всички живеещи в новообразувалия се квартал са свързани с липсата на синхронизация на работата..
Жителите на Слънчево, община Аксаково подготвят подписка срещу заповед на Министерството на земеделието и храните, която предвижда фирма, която се занимава с отпадъци, да рекултивира терен в близост до селото. Теренът е 85 декара, държавна собственост, които са съвсем близо до селото, обясни кметът Красимир Михалев. Оттам минава големият..
Сняг вали във Варна, Добрич, Шумен, Разград, Силистра и Нос Калиакра. Дъжд вали в районите на Бургас, Ахтопол, Нос Емине, Шабла и Русе. Количеството на валежа е от 1 до 4 мм., в Североизточна България има слаба снежна покривка от 1 см. Температурите, измерени в 6 часа: Варна и Нос Калиакра 0 градуса; Добрич и Шумен /-1/; Разград /-2/; Силистра..
Този сезон по Южното Черноморие се очаква впечатляващ ръст на туристите от Германия, показват резервациите в Слънчев бряг. Ранните записвания от немския пазар са с 35% повече от същия период на миналата година. Повече чужди туристи се очакват и по Великден. Причините са както съвпадението на католическия и източноправославния Великден, така и..
Парадът на лалета в Университетската ботаническа градина в Балчик (УБГ) е в своя пик, съобщават от управата на парка. Оттам допълват, че тази година палитрата от цветове включва над 45 000 луковици от общо 63 култивари градински и ботанически лалета. Новите сортове са 27 на брой от всички групи лалета - ранноцъфтящи, средноранни, късноцъфтящи и..
Американски невролог и италиански епидемиолог, чиято работа революционизира лечението на множествената склероза, спечелиха престижната награда за пробив, наградата, наречена "Оскар за наука". Стивън Хаузър и Алберто Ашерио получиха признание за продължилия десетилетия труд в изследване на инвалидизиращото невродегенеративно заболяване, което..