Павел Станчев води неравна битка с коварна и много рядка болест. Става въпрос за Сарком на Юинг – рак на костите, чието лечение се оказа резистентно към първоначално приложената терапия и отново са нужни средства за нова и по-скъпо струваща терапия.
През ноември 2023 г. огромна вълна на съпричастност допринесе в събиране на средства, с които да започне лечението си в клиника в Турция, но към днешна дата Павел отново има нужда от нашата помощ.
Организиран е благотворителен турнир, който ще се проведе на 11 и 12 май (събота и неделя) на минифутболните игрища на стадион Спартак . Таксата за участие е 100 лева. Приходите, събрани от надпреварата изцяло ще отидат за лечението на Павел. Записани за участие към момента са 16 клуба по футбол на малки врати.
В понеделник - 00.00ч. (13.05.2024г.) стартира благотворителен търг на създадената страница в социалната мрежа „Да помогнем на ПАВЕЛ”, където всеки, който желае да помогне може да отправи предложение под тениски с афтографи, дарени от отборите на „Черно море”, „Спартак Варна”, „Лудогорец” и др. Наддаването ще продължи до сряда - 24.00ч на (15.05.2024г.).
За повече информация вижте в страницата на събитието във Фейсбук.
Всички останали, които искат да помогнат, могат да го направят на дарителската сметка: Павел Атанасов Станчев Банка ДСК IBAN : BG32STSA93000030278840 BIC : STSABGSF
В помощ на Павел има организирана кампания „Да спасим Павел” и от фондацията на Павел Андреев , помогнала на много хора, нуждаещи се от средства за лечение и рехабилитация.
Да помогнем и на една млада жена Лидия Станчева – майка и съпруга, която отправи своя апел за помощ – „благодаря на всеки, който ще помогне моята дъщеря да продължава да има своя „тати“.
Три изсъхнали иглолистни дървета създават предпоставка за възникване на пожар до бл.63 в кв.Чайка, алармираха в редакцията на Радио Варна, живеещи там. Дърветата са с височина до седмия етаж на 15-етажния блок и се намират на няколко метра от него, установи наша репортерска проверка. Домоуправителят на блока Марциан Янакиев разказа, че..
Виктор Минчев е сред утвърдените специалисти по копирайтинг в България. Той е от Варна, базиран е в София и обслужва бизнеси от цялата страна. "Копирайт" е термин, произлизащ от английския език (copy – ръкопис, текстови материал; write – пиша). Копирайтър се нарича този човек, който отговаря за текстовата част на рекламата във всичките ѝ форми –..
Учени са открили, че въздухът в нашите апартаменти и автомобили може да е основният източник на микропластмаси, които могат да проникнат дълбоко в белите дробове. Според проучване на Университета в Тулуза, публикувано в PLOS One, възрастен вдишва до 68 000 микропластмасови частици с диаметър по-малък от 10 микрометра всеки ден – 100 пъти повече,..
Август започна с инициативата „Опознай Варна“ – посети петте забележителности от 100-те национални туристически обекта, организирана от Община Варна. Кампанията има за цел да популяризира културно-историческите забележителности на територията на общината и се организира по повод 130 години от началото на организирания туризъм в..
От 1 до 8 август Бяла се превръща в сцена за едни от най-обичаните български изпълнители. "Седмицата на морето" в Бяла започва– инициатива с над 30 години история, която събира жители и гости на града около общата любов към морето, музиката и лятото. Тази година програмата обещава вълнуващи концерти, детски конкурси, традиционни събития и..
В първия петък на август светът вдига халба в чест на една от най-старите и най-освежаващи напитки – бирата. Международният ден на бирата, макар и неофициален празник, се празнува сериозно от любителите и пивоварите. Пренасяме се във варненски бира-бар, където е и Жельо Ангъров – човекът зад бара с наливните кранчета, с богат опит и познания в..
От 1 август започва Богородичният пост. Един от четирите големи периоди на въздържание за православните християни. През следващите две седмици вярващите се подготвят духовно за празниците Преображение Господне на 6 август и Успение на Пресвета Богородица на 15 август. Богородичният пост напомня за важността на молитвата и въздържанието в навечерието..