Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ВиК предупреждават за санкции фирмите, бавещи възстановяването на пътните настилки във Варна

2
архив
Снимка: Радио Варна

Фирмите, с които ВиК имат сключени договори за възстановяване на пътната настилка по мащабния проект, да спазват графиците, в противен случай ще търпят санкции, предупредиха от водното дружество.

Започват поредица от спешни срещи с фирмите-изпълнители на обектите по ВиК проекта, на стойност 138,4 млн. лв., който се финансира с евросредства. Срещите са по повод натрупаното недоволство заради бавещите се ремонти в местностите Траката и Пчелина, съобщават от ВиК.

Среща с най-големите фирми в обединенията, които работят по обектите - „Хидрострой“ и „Инжстрой“, днес проведе управителят на ВиК Веселин Русев.

От ВиК настояват за ускоряване на темповете на работа на обектите, които причиняват неудобство на живеещите и/или затрудняват придвижването и трафика.

Фирмите трябва да извършват спешно възстановяване на нарушената пътна настилка по улиците, по които работата вече е приключила, с изключение на тези, за които община Варна трябва да стартира своите проекти за изграждане на тротоари, осветление и асфалтиране, напомнят от ВиК.

Срещите за отчитане на напредъка на фирмите по обектите от проекта ще се провеждат всяка седмица, а при възникване на необходимост и по-често.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Министерският съвет отлага със седмица разглеждането на бюджетните законопроекти

Правителството отлага с една седмица разглеждането на законопроектите за държавния бюджет за тази година и за бюджетите на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса, съобщава БНР.  Това става ясно от прието вчера решение на Министерския съвет. По предложение на министъра на финансите Теменужка Петкова се променя..

публикувано на 13.02.25 в 18:55

Фелдшери от Спешното отделение в Тервел с обвинение заради смъртта на пациент

Двама фелдшери от Тервел са обвинени в причиняване на смърт на пациент при професионална непредпазливост. Производството е образувано по внесен обвинителен акт от Окръжната прокуратура Добрич, в който се твърди, че медицинските лица не са оказали адекватна помощ на пациент в спешното отделение в Тервел, вследствие на което той е починал.  Случаят е..

публикувано на 13.02.25 в 18:43

Икономист: Бойкотът във варианта, в който се предлага днес, няма да има никакъв ефект

Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..

публикувано на 13.02.25 в 18:12

Нови 100 проекта са включени по Плана за интегрирано развитие на община Варна

Близо 500 са проектите по Плана за интегрирано развитие на община Варна. Новите проекти са 100, и са включени след актуализацията, наложена от новите обществено-икономически условия. Общата им стойност е 1,5 милиарда лева, а срокът е до 2029-а година. Това съобщи  Мая Иванова -  изпълняваща длъжността „Европейски и национални общински програми" в..

публикувано на 13.02.25 в 16:49

Оставиха в ареста двама мъже, обвинени за преработка на дрога, влагана в желирани бонбони и вейпове

Оставиха в ареста двама мъже, обвинени за преработка на дрога, влагана в желирани бонбони и вейпове, съобщават от Апелативен съд - Варна.  Апелативният съд във Варна потвърди най-тежката мярка за неотклонение спрямо тях. Те са разследвани по досъдебно производство за организирани престъпни групи, създадени за отглеждане, преработване, придобиване и..

публикувано на 13.02.25 в 16:17
Снимката е илюстративна

До края на седмицата възстановяват участъка от ул. "Прилеп" до бул. "Цар Освободител"

Изпълнителите на ВиК проекта на бул. "Христо Смирненски" (от ул. "Прилеп" до бул. "Цар Освободител") очакват до края на тази седмица движението по затворения участък да бъде възстановено. Изградени са тротоарите и бордюрите, остава довършването на асфалтовите дейности, които са само по трасето на проводите, а не в целия габарит на пътя. Това стана ясно..

публикувано на 13.02.25 в 15:15

Във Варна откриха зимната "Алея на книгата"

Във Варна днес беше открита първата зимна Алея на книгата. Само за три дни - от 13 до 15 февруари, свои щандове разполагат 38 издателства от цялата страна. Събитието е в търговския център на улица "Акад. Андрей Сахаров".  "За всеки читател има издателство, за всяка книга има публика. Многообразието е чудесно" , подчерта  изпълнителният директор на..

публикувано на 13.02.25 в 14:50