Валентина Георгиева спечели златния медал на финала на прескок при жените на Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Валентина Георгиева
Снимка: Александър Филипов

България има носителка на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна.

Това е Валентина Георгиева, която направи перфектен прескок и заслужи първа оценка.

Възпитаничката на Филип Янев беше безапелационна в изпълненията си като за първия си опит получи 14.133 точки, а за втория 14.033 точки. Така със средна оценка от14.083 европейката вицешампионка стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта.

Втора се нареди представителката на Германия Карина Шьонмайер с 13.783 точки, а бронзовото отличие стана притежание на мексиканката Алекса Морено с 13.749 точки.

На финала на земя при мъжете влезлият като резерва Димитър Димитров завърши на седма позиция. Състезателят на ЦСКА допусна грешки в изпълнението и с оценка от 12.766 точки остана извън битката за медалите.

Златото на земя спечели Дмитри Патанин (Казахстан) с 14.033 точки, следван от Никола Диас (Франция) с 13.666 точки и от Асан Салимов (Казахстан) с 13.533 точки.

Световната купа във Варна продължава утре с останалите финали и с участието на Димитър Димитров на прескок и на Йордан Александров на висилка.

По публикацията работи: Ваня Славова

"Виктория"- Варна горди с представянето си

Завърши националният шампионат по лека атлетика под 18г. Варненският клуб „Виктория“ направи истински фурор и се завърна с купчина медали. Призьорите: Стефани Димитрова 1во място на диск 1ви място на гюле Натали Костова 1во място на скок височина Надежда Тодорова 4то място на скок височина Веселина..

публикувано на 17.06.24 в 08:42

Томова загуби мач за титлата

Виктория Томова не успя да спечели титлата на турнира на клей WTA 125 в испанския град Валенсия с награден фонд 100 хиляди евро. Първата ракета на България отстъпи във финала с 3:6, 4:6 от Ан Ли от САЩ. Срещата продължи 79 минути. Преди този мач Томова постигна четири поредни победи на турнира. С много доброто си представяне на турнира българката..

публикувано на 17.06.24 в 08:41

Елвира Краснобаева обра медалите в Бърно

С финалите на отделните уреди при жените завърши Гран При Бърно по художествена гимнастика. България бе представена от националната състезателка Елвира Краснобаева. Стабилна и уверена игра демонстрира възпитаничката на Светлана Юриевна и заслужено се завръща у дома с пълен комплект медали. Краснобаева завоюва три златни отличия - в многобоя и във..

публикувано на 17.06.24 в 08:40

"Евър" - Варна с две титли от Държавното първенство

Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, гр. Стара Загора. Участваха над 820 състезатели. СКЛА "Евър"-Варна се завръща с 2 трофея от първенството. >Стефания Любенова с две шампионски титли в по- горната за нея възрастова група : - Златен медал на 1500м. с личен рекорд - 4.48.28 - Златен медал на 800м. с личен рекорд -..

публикувано на 17.06.24 в 08:39

Словения удържа натиска на датчаните

Словения и Дания завършиха 1:1 в в мач от група “H” на Евро 2024 на стадион “Мерседес-Бенц Арена” в Щутгарт. Кристиан Ериксен откри за "червения динамит" в 17-ата минута с прекрасно попадение.  През втората част словенците успяха да изравнят чрез Ерик Янжа в 77-ата минута.

публикувано на 16.06.24 в 22:49

Успех за Нидерландия на старта

Нидерландия победи Полша с 2:1 в първата среща от група “D” на Европейското първенство по футбол. Поляците поведоха чрез Адам Букса в 16-ата, а в 29-ата нападателят на Ливърпул Коди Гакпо изравни. Гол на резервата Ваут Вегхорст в 83-тата минута донесе успеха на нидерландците.

публикувано на 16.06.24 в 22:46

"Черно море Тича" спечели златото

Черно море Тича е шампион на България по баскетбол до 13 години. Победа срещу Р.спортист със 70-69 т в драма. До последно не се знаеше кой ще грабне титлата. Наказателни удари в последните секунди оставиха трофея в морската столица. Варненци защитиха отлич ието си от миналата година.

публикувано на 16.06.24 в 17:43