Днес е срокът, в който кандидате за народни представители, избрани в два многомандатни района, трябва да заявят пред Централната избирателна комисия в коя листа желаят да останат избрани, предаде БНР.
ЦИК оповести, че това са общо 25 кандидати, сред които лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и съпредседателите на ДПС Делян Пеевски и Джевдет Чакъров.
ЦИК обяви крайни резултати: ГЕРБ - 68 мандата, ДПС - 47, ПП-ДБ - 39От кандидатите на ГЕРБ-СДС общо четирима трябва да направят своя избор, сред които Делян Добрев и Тома Биков. От коалиция ПП-ДБ - петима, сред които Кирил Петков и Асен Василев.
Йордан Цонев от ДПС също трябва да избира.
Четирима от "БСП за България", включително Корнелия Нинова, трябва да решат от кой район искат да са депутати, както и Николай Марков от партия "Величие".
Кандидатите от "Има такъв народ", които трябва да направят своя избор, са четирима, включително Тошко Йорданов.
От "Възраждане" също са четирима, сред които и лидерът на партията Костадин Костадинов.
Заявлението трябва да е в писмена форма и да е подписано саморъчно. В случай че кандидатът не подаде такова, ЦИК го обявява за избран за депутат от изборния район, в който първо е регистриран за кандидат за народен представител. Поредността се определя от датата и часа на публикуване на интернет страницата на районната избирателна комисия на решението за регистрация на съответната кандидатска листа.
Благомир Коцев остава в ареста. Това реши Софийския Апелативен съд по искането на кмета на Варна Благомир Коцев да излезе на свобода. Това е шесто разглеждане на мярката от различни състави в последните над 3 месеца. Определението на съда беше постановено при особено мнение. Съдът е единодушен, че няма възможност да коригира обвинението,..
Протест срещу насилието над деца се проведе във Варна днес. Десетки се събраха пред сградата на Районния съд във Варна, където се гледа делото по случая с предполагаемо насилие и блудство с 4-годишно момиченце от бургаското село Каблешково в детската градина, която то е посещавало. Делото, свързано със случая, беше прехвърлено от Бургас във..
Днес Софийският апелативен съд за шести път гледа искането за промяна на мярката за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев. Делото се следи с повишен интерес, след като от три месеца Коцев е задържан под стража по обвинения за участие в организирана престъпна група, а защитата му твърди, че процесът е политически мотивиран. Делото "Коцев" се..
Десетки се събраха на протест в кв. "Чайка" срещу въвеждането на "зелена зобна" за паркиране. Недоволните посочиха, че планираните 2800 места са крайно недостатъчни. В момента по непотвърдени данни в квартала има 12 хиляди жилища, а местата, които са разчертани не стигат, казват те. След 20 ноември една голяма част от живеещите ще бъдат подлагани на..
Вятърните централи в Черно море да не заемат типичните риболовни полета и ако се изграждат такива, то те да бъдат съобразени с рибно-стопанския сектор. Това е една от препоръките към Европейската комисия от рибарските общности в България и Румъния, която изготви днес Консултативният съвет за Черно море по време на заседание във Варна...
Развитието на пристанищата Варна и Бургас е сред водещите приоритети на Министерството на транспорта. “До края на 2025 г. стартираме процедура за публично-частно партньорство за терминалите Варна-Изток и Варна-Запад. Те ще се превърнат в ключови логистични врати между Европа и Азия, част от Транскаспийския (Средния) коридор“. Това каза министърът на..
153-ма стажанти в Областните дирекции на МВР от пет области в страната, завършили Центъра за специализация и професионална подготовка към МВР във Варна, положиха клетва и встъпиха в младша изпълнителска длъжност в направления "младши полицейски инспектори", "младши автоконтрольори " и "охрана на обществения ред". Момчетата и момичетата за тези 8..