Община Варна обявява четири конкурса за организации, които да предоставят специализирани социални услуги. Те са предназначени за различни групи – деца със специални потребности, пълнолетни лица с увредено зрение, възрастни хора в нетрудоспособна възраст, както и разкриване на Ресурсен център за пълнолетни лица в неравностойно положение. Кандидатите трябва да предоставят дейностите си на територията на община Варна. Документи за участие се приемат до 17:30 ч. на 13.08.2024 г.
Първите три услуги са за „Център за социална рехабилитация и интеграция“. Първият от тях е с капацитет 60 места, като услугата е предназначена за деца със специални потребности, техните семейства и близки. Вторият център, който трябва да е с капацитет 40 места, е за пълнолетни деца с увредено зрение и техните семейства. Третият център е за възрастни хора в надтрудоспособна възраст и е с капацитет 45 места. И в трите центъра трябва да са предоставят различни социални услуги „Информиране и консултиране“, „Застъпничество и посредничество“, „Терапия и рехабилитация“, „Обучение за придобиване на умения“, както и „Подкрепа за придобиване на трудови умения“, „Общностна работа“.
Четвъртата услуга „Ресурсен център“ (капацитет 30 места) е с целева група пълнолетни лица в неравностойно положение в кризисна ситуация или с потребност за преодоляване на такава ситуация. И тук в изискванията е посочено да се предоставят услугите „Застъпничество и посредничество“, „Общностна работа“, „Терапия и рехабилитация“, „Обучение за придобиване на умения“, „Подкрепа за придобиване на трудови умения“ и „Общностна работа“.
Обявата за провеждане на конкурса с условията за участие са публикувани на официалната интернет страница на Община Варна - https://www.varna.bg/bg/2490. За допълнителна информация: Миглена Димитрова - главен инспектор „Социални програми и проекти“, Дирекция „Социални дейности“ към Община Варна, тел. 052/820 537.
30 млрд. лв. са нужни, за да бъде подменена остарялата ВиК мрежа в България . Това коментира пред bTV Владимир Бибов , член на управителния съвет на „Български ВиК Холдинг“, цитирайки данни от анализ на Световната банка. „Български ВиК Холдинг“ беше създаден след водната кризата в Перник с капитал от 1 милиард лева. Според Бибов..
Обеца-н аушник от XIV век – по всяка вероятност направена от злато, извадиха от женски гроб в средновековния некропол на Калиакра археолозите от екипа на доц. Бони Петрунова (НИМ). Това съобщават във Фейсбук страницата си от Archaeologia Bulgarica. След почистването експертите от лабораторията на Националния исторически музей ще..
Светослав Арабов е ученик от 9 клас на Математическата гимназия "Д-р Петър Берон" във Варна, той беше част от националния отбор на България от Международната олимпиада по астрономия и астрофизика, която се провед от 11 до 21 август в Момбай, Индия. Арабов спечели златен медал, а отборът ни се представи отлично, въпреки голямата конкуренция от..
16-дневната гореща вълна, която Испания преживя този месец, е „най-интензивната, регистрирана досега“. Това съобщи Държавната метеорологична агенция на страната (AEMET), предаде АФП. Термометрите в югозападния град Ел Гранадо, провинция Уелва отчетоха 46 градуса по Целзий Предварителните данни за горещата вълна от 3 до 18 август..
Гърция е с рекордни приходи от туризъм през първата половина на тази година. Броят на туристите през първите шест месеца на годината е увеличен, но не драстично, отчита Министерството по туризъм. Приходите в сектора са увеличени с 11% поради повечето разходи, които си позволяват посетилите Гърция. С 20% са се увеличили американските туристи...
Значително влошаване на състоянието на републиканската пътна мрежа у нас през 2024 г., сочат данните на Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ), предоставени на Института за пазарна икономика. Те класифицират републиканските пътища (в чиито състав не влизат общинските пътища) у нас според състоянието на настилката – добро (с повреди, обхващащи под..
Безводието е проблем не само на България, но и на Европа и са необходими спешни решения и действия, както и законодателни промени по отношение на сондирането и каптажите. Това заяви председателят на ПП ГЕРБ Бойко Борисов при посещението си в Добрич. Според Борисов последните четири години са били загуба на време. Кризата с липсата на..