Дали обаче бирата наистина ни помага да се разхладим в горещините?
Според здравния инструктор Ники Суков, вместо да ни разхлажда, бирата ни кара да се потим повече.
"Алкохолът има функцията да загрява тялото. Това важи и за кафето, цигарите, червените меса и зеленчуците, растящи под земята като картофи, моркови и цвекло. Алкохолът се разгражда до прости захари, до глюкоза, вследствие на което панкреасът отделя инсулин за да се разгради глюкозата. При редовен прием на алкохола, в това число и мастика и ракия, започва да се претоварва панкреаса, отделя се инсулин и блокира работата на бъбреците", каза Суков и поясни, че поради тази причина процесът на терморегулация с потене се увеличава с над 300 процента.
Сред неподходящите храни за летните месеци са сладките, бързите въглехидрати, безалкохолните газирани напитки и не на последно място сладоледа. Експертът посъветва да не се прекалява с месото, а да наблягаме повече на свежите зеленчуци, на таратора и студени супи като гаспачо или гуакамоле. Хладкият или леко затоплен чай също може да помогне да не се загряваме в горещите месеци.
Чуйте още от съветите на Ники Суков в звуковия файл
На 15 април велобиблиотеката поема на своето ново лятно приключение, съобщиха днес от Регионалната библиотека във Варна. Както БТА информира, началото на този първи по рода си проект в страната бе поставено на 4 април миналата година. Всяка седмица в часовете преди обед велобиблиотеката ще излиза на открито по предварително обявен график в различни..
С песните „Лаленце се люлее“, „Жълто цвете цъфтеше“, „Рече мама да ме жени“, „Тръгнала е Дена“ и „Боряно Борянке“ и пожелания за здраве и берекет малките възпитанички на детска градина №7 „А. С. Пушкин“ поздравиха Община Варна в навечерието на Лазаровден и Цветница. Облечени в автентични носии и закичени с цветя, децата пяха, танцуваха традиционните..
Над 600 изпълнители ще участват в традиционния Общоградски фолклорен празник “Великденска плетеница”. Събитието ще се проведе на 13 април (неделя) от 10 ч. във Фестивалния и конгресен център във Варна. На сцената ще се изявят изпълнителите от детски, младежки фолклорни ансамбли и специализирани паралелки по български танци. Сред тях са ДФА „Българче“..
В петък следобед вече гледаме към събитията за събота. На 12-сти април от 11 часа в „Хале 3“ ще се състои мини еко фест под наслов „Рециклирай Великден“. Това е възможност да отбележим светлия християнски празник по устойчив начин. Доброволците са подготвили един вдъхновяващ ден, изпълнен с креативност, забавления и еко..
Една от емблематичните фигури на българския футбол и легенда на Черно море Стефан Богомилов, по прякор Чечи, днес навършва 80-години. Богомилов е №1 във вечната ранглиста на клуба по голове в А група. За 14 сезона бележи общо 162 попадения в елитното първенство. Роден е на 11 април 1945 година във Варна и прекарва цялата си професионална кариера в..
На Цветница е празникът на град Провадия. По традиция се организира панаир на занаятчии, като за втора поредна година той ще само в района на минералните бани. Надсловът и тази година е „ Изберете българското!", с цел представяне на родното производство и качество пред прекия потребител, за да се подпомогне развитието на бизнеса в България...
Снежна покривка се задържа на места в Североизточна България. В Русе снежната покривка е 1 см, в Силистра 4 см, в Разград 6 см, в Шумен 2 см. Тази сутрин никъде вече не вали, само в района на нос Калиакра духа силен вятър от север – северозапад с пориви до 20 метра в секунда. Най-студено е в Добрич и Разград, където в 6.00 часа бяха..