Пожарът, който вчера се разгоря в тревни площи извън границите на Игнатиево, е стигнал до дворните врати на къщите на хората от вилната зона на Доброглед. Пострадали хора няма, няма и обгорели къщи, но всички са се изплашили, че стихията ще подпали домовете им.
Огънят е тръгнал от сухите треви извън границите на Игнатиево, каза за Радио Варна директорката на СУ „Свети Свети Кирил и Методий“ Маргарита Калчева. Учителите и учениците са наблюдавали пожара през прозорците на сградата. Бил е доста далеч и не са се притеснили, че ще стигне до тях. Никой в училището обаче не знае каква е била причината за пожара.
Според Петър Тодоров са го запалили деца, които са играели наблизо. След това избягали. Петър Тодоров е на 72 години и живее в първата къща към която се е насочил огънят. Още не може да се отърси от мисълта, че е можело домът му да изгори пред очите му. Огънят спира точно до оградата и вратата на двора. Когато дошли от пожарната му казали да се качи на колата и да отиде настрани от огъня. Така и направил. Там бил и кметът на Игнатиево.
Днес все още пред дома на Петър имаше пушек, а въздухът беше задушлив. По неговите думи продължават да горят стари фазери и други подобни отпадъци и заради това се носи остра и задушлива миризма. Изгорели са само тревите, които са били сухи и доста високи, около метър и нещо, защото в района няма животни, които да се водят там на паша. От вчера по обед няма и ток. Спрели са го заради пожара и близо 24 часа не са го възстановили. По пътя за дома на Петър срещнах екип на електроразпределителното дружество, които ми казаха, че няма проблем по съорженията за доставка на електроенергия и са там да ги проверят заради пожара вчера.
Доста често са ставали пожари точно в тези тревни площи, но това е най-големият пожар досега и било много страшно, разказа още Петър Тодоров.
Той е родом от Свиленград, но се заселва край Игнатиево през 1969 година. Тогава наколо всичко е било поляни. Къщата построяват заедно със семейството си. А мястото са избрали, защото било райско.
Две училища във Варна, по едно в Добрич и Опака, както и училищата в с. Приселци и с. Медовец ще преминат специализираната двугодишна програма на фондация „Заедно в час“ за надграждане на уменията на учители и директори. Общо 45 училища от 34 населени места в България стават част от випуск 2025/2027 на програмата. Това е рекорден брой участници,..
Професионален празник имат днес българските психолози. Той се отбелязва от 1995 година, по идея на студенти психолози, като е създадено и "Сдружение на младите психолози в България", наречено "4-ти Април". Професията на психолога стана много модерна през годините. Много млади хора я припознаха като своя, но и не малка част от тях се отказаха..
138 са дърветата в парковата част до сцена "Филиал" на Драматичен театър "Стоян Бъчваров"-Варна. Едно от тях ще бъде премахнато по препоръка на еколозите на район „Одесос“. Те са преценили, че това дърво е станало опасно. Това каза за Радио Варна Янислава Шопова, кмет на район "Одесос". Тя коментира и наличието на два високи дънера до..
Разруха, боклуци и графити, навяващи асоциации с постапокалиптичен сериал - така може да се опише бившето военно поделение на Строителни войски във варненския квартал "Владислав Варненчик". Мястото тъне в разруха от години, парчета бетон са хиляди, остатъците от кенчета от бира, безалкохолни и енергийни напитки поне няколкостотин. Следите от престой на..
"Дух и форма" е заглавието на втората сборна изложба на преподаватели и служители на ЦПЛР - Общински детски комплекс, Варна, която ще бъде открита официално от 17:30 часа на 7 април във фоайето на първия етаж на Фестивалния и конгресен център. В експозицията са включени маслени платна, графики, акварели, фотографии, приложни занаяти и др...
Добротата е едно от най-хубавите човешки качества, които би било добре да проявяваме по-често. В изобилие от това качество притежава един млад германски шофьор на такси, който се прочу по света с една благородна инициатива. Оливер Бекман предлага безплатни превози с такси всеки петък и събота вечер, но услугата му е достъпна само за дами, с които..
Във Варна няма специализиран център за почасова грижа за пълнолетни с разстройство в аутистичния спектър. Това каза за Радио Варна Йорданка Ненчева, председател на Асоциация „Да съхраним жената“, която създаде Център за социална рехабилитация и интеграция за деца с увреждания от аутистичния спектър „Живот под дъгата“. 25 деца на възраст..