22 български плажа са отличени с престижния Син флаг за 2024 година. Един от тях е плаж Черноморец, който се намира близо до местността Ракитника. Международното отличие за чист и поддържан плаж получава за втора поредна година, каза за Радио Варна неговият управител Станко Стоянов. Наемат плажа преди около 4 години и с всяка година го подобряват. Вече и с удобства за хора с двигателни затруднения.
Решават да удължат дървените скари до морето, заради една жена, която всяко лято е на плаж там. Жената е претърпяла катастрофа и има проблем с придвижването. Всеки път, когато поиска да влезе в морето, мъжът й я взима и я носи на ръце до водата, разказа Стоянов. Виждайки това, решават да улеснят достъпа от пясъка до водата и заради нея, и за улеснение на други хора, които се придвижват трудно. Удължават пътеките, правят ги плътни и стабилни, за да не се разместват когато върви човек. Дори идеята била пътеките да влизат във водата, но не го направили, защото на този плаж морето понякога има доста големи вълни и не веднъж се е случвало чадърите от първа линия да бъдат съборени от водата и завлечени навътре. Същото ще стане и с пътеката, разказа Станко Стоянов.
Сега плаж „Черноморец“ е единственият плаж във Варна и в областта, в който хората в инвалидна количка, с патерици или със двигателни затруднения могат да стигнат без проблеми до чадърите и шезлонгите, до заведението, до тоалетните и до морето.
Това е и плажът, на който ще бъде през лятото редовният ни слушател Красимир Вълев. Там се чувства човек като всички останали. Стига до водата без проблеми, ползва чадър и шезлонг на първа линия, дървената пътека стига до водата, а на паркинга има и две места за инвалиди.
Чуйте повече в прикачения звуков файл:
През следващото денонощие времето ще остане много студено за сезона. Ще е предимно ясно и слънчево, в крайните южни райони облачността ще е променлива. Сутринта по поречието на Дунав ще има условия за образуване на мъгли. Във вътрешността ще духа слаб а по крайбрежието до умерен вятър от север-североизток. Минималните температури ще са между минус..
Ски пистата във Вълчи дол ще работи през почивните дни за всички любители на снежните забавления. Това съобщи кметът на общината Калоян Цветков. В момента пистата е покрита с естествен сняг, който тази нощ беше обработен. Днес ще бъдат поставени охранителни мрежи, които да отделят скиорите от децата с шейни. В следващите две нощи се очакват..
Две кученца от Общинския приют за безстопанствени кучета в с. Каменар намериха своите осиновители и вече се радват на новите си топли домове и любящи стопани. Едното е осиновено от семейство, което се е прибрало от чужбина по-рано от плануваното, за да го посрещнат в дома си и да му дарят грижи и обич. Другото също е открило своите хора и ще живее в..
Представители на варненската фолклорна общност се срещнаха с ръководството на Община Варна, за да обсъдят заедно идеята за създаване на професионален фолклорен ансамбъл в морската столица, съобщиха от общинския пресцентър. В разговорите гостите изтъкват, че в редица читалища, училища, университети и други културни институти в морската..
Дългогодишният служител на Община Варна и началник на отдел „Отбранително-мобилизационна подготовка“ Георги Иванов ще представи за първи път днес пред широка публика своя сборник „Аз, охраджията“ (ОХРА – от „охрана на рейда“ – дивизион кораби със спомагателно назначение, създаден през 1951 г.). Събитието започва от 15 часа в в зала „Пленарна“ на..
Днес отново ще е студено, ще преобладава слънчево време, по крайбрежието са възможни временни увеличения. Във вътрешността на района вятърът ще е слаб, сутринта на места видимостта ще е намалена. По Черноморието ще духа умерен, по носовете с пориви до силен, северен вятър. Минималните температури ще са от /- 13/ до /- 8/, през деня на много ще..
Общинският съвет в Балчик одобри днес Белият град да подпише споразумение за сътрудничество с турската община Мармарис. „В резултат на подписания договор на 18 юни 2008 година за побратимяване между Община Балчик и Община Армуталан, Република Турция, през годините имахме активни контакти с нейното ръководство, а творчески колективи и спортни клубове..