От 28 юни досега от НАП - Варна са проверили над 320 обекта, на 30 от тях са издадени актове за различни нарушения. Tърговците стават по-дисциплинирани, но и по-изобретателни. Това заяви Лора Георгиева - говорител на НАП-Варна. Тя, заедно с инспектори, присъства на проверка на заведение за хранене на Крайбрежната алея в морската столица. В заведението не бяха открити нарушения.
17 са подадените досега сигнали за неиздаване на касови бонове, глобите за нарушенията са увеличени, а клиентите, които не получат касов бон или той не е издаден според изискванията, могат да задържат плащането до издаването на нов.
Над 150 нарушения са установили инспекторите на НАП за първите две седмици от началото на контролната кампания по Черноморието. Проверени са повече от 800 търговски обекта - заведения за хранене, дискотеки, барове, атракциони, магазини за хранителни стоки, съобщиха от агенцията.
Най-честите нарушения са за неиздаване на фискален бон и разминаване между сумите, маркирани на касовия апарат и наличностите в касата.
По данни на НАП за Варна – данните са следните:
Общ брой проверки от началото на лятната кампания до момента – над 320 бр.;
Общ брой установени нарушения и съставени АУАН за същия период – над 30 бр. нарушения като повечето са установена разлика в касовата наличност, а на второ място са за неиздаден касов бон.
Общ брой постъпили сигнали от началото на кампанията до момента, вкл. за неиздадена касова бележка, за липса на ФУ, за др. нарушения от началото на лятната кампания до момента – 17 бр.;
Установени обекти с основание за запечатване от началото на кампанията до момента, подлежащи на запечатване - 7 бр.;
Бр. запечатани обекти към момента в хода на кампанията – 0 бр.
Депутатите гласуваха против създаването на временна комисия за исканите от и.ф. главен прокурор депутатски имунитети и решиха точките, свързани с тях, да отпаднат от дневния ред. Това се случи след прекъсване на пленарното заседание и свикване на Председателски съвет, предаде БНР. Работата на Народното събрание започна със спор дали да бъдат..
Да бъде организирано публично обсъждане и кръгла маса по темата с бъдещото предназначение на сградата на бившето руско консулство във Варна, предлага Нора Гавазова, инициаторът на петиция, която търси подкрепа базата да се използва за детска градина. Според нея е учудващ фактът, че след като петицията набира популярност стартира още една подписка,..
Отново се образуват тапи на пътя Варна-Златни пясъци и в двете посоки. Задръстването към курортите започва след светофара, а към града е от кръговото кръстовище до бившата почивна станция "Миньор". Припомняме, ВиК ремонтът на пътя Варна - Златни пясъци трябва да приключи до 11 май, съобщи вчера кметът на Варна Благомир Коцев. Той посочи, че от..
26 тона капачки са събрани при последната акция на "Аз вярвам и помагам" на 26 април т.г. в помощ на новородените и нуждаещи се възрастни хора. Това съобщи създателят на инициативата Владислав Николов в предаването на Радио Варна "Новият ден". Той отправи благодарност към хилядите, които се включват в кампанията, която по думите му продължава да обединява..
В Народното събрание ще решават дали да бъдат свалени имунитетите на шестима народни представители по искане на изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов. Прокуратурата поиска отново имунитетите на двама депутати от ДПС-ДПС – Марио Рангелов и Джейхан Ибрямов, припомня БНР. Рангелов е преследван за купуване на гласове по време на..
Днес сутринта по-значителна ниска облачност ще има на север от Стара планина, на юг ще има разкъсана облачност, временно намаляваща до слънчево. Следобед и вечерта атмосферата отново ще се лабилизира, ще се развива купесто-дъждовна облачност, очакват се краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици и временни резки усилвания на вятъра. Ще духа слаб до..
Десетки жители на Приселци се включиха в поредната протестна акция срещу изсичането на 238 декара гори заради проект за изграждане на ветропарк в близост до селото. "Не сменяйте дърветата с машини" - с подобен род плакати недоволните пресичаха многократно пешеходната пътека на пътя Варна - Бургас, минаващ през населеното място, с апел към водачите за..