Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предаването "Джем сешън" с второ издание от плажа днес

Второто издание на музикалното предаване "Джем сешън" от брега на морето ще се проведе от 12.30 часа днес отново в клуб "Ментол".

Младите изпълнители Александър Петров, Жанина Георгиева и Максим Ялнъзов ще излязат на сцената, а специален гост ще бъде KillaBee (Галин Ненов). 

Входът на събитието е свободен, а предаването ще продължи до 14 часа.

 

Водещи са Добо Мързов и Милица Панайотова. "В този горещ летен ден ви очакват игри, свързани с историята на Радио Варна, много награди и освежаващи напитки!", подчертаха водещите преди началото на предаването. Те поканиха всички слушатели: "Ако сте във ваканция, ако работното ви място е близо до морския бряг - отскочете, няма да съжалявате!", допълниха те.

Цялото предаване на живо може да чуете тук:


С Милица Панайотова и Добо Мързов разговаря Иван Барбов:



Галин Ненов се занимава с бийтбокс от 17 години. Познат под псевдонима KillaBee, той е двукратен национален шампион на България. През годините е участвал в различни проекти - от народна музика, през хип-хоп и дръм енд бейс, до джаз. През последните няколко години участва на фестивалите Varna Jazz Days, Radar, Varna July Fest, а съвсем скоро и на A to Jazz като част от проекта Mista Future. В момента работи върху дебютното си инструментално ЕР заедно с Георги Илиев. В специалното издание на предаването „Джем сешън“ на 17 юли ще представи идеи, настроения и емоции, родени по спонтанен начин през последните 6-7 години.

Жанина Георгиева е родена на 17.10.2008 г.,в гр. Варна. Ученичка е в СУ за ХНИ „К. Преславски“. От 4 годишна се занимава с музика. Започва с фолклорна музика в ДФС „Неранза“ с ръководител Кичка Христова. Има много награди в тази област от различни музикални конкурси. След това се преориентира към популярната музика, където също има множество успехи от национални и международни конкурси. През 2023г. печели Гран При в Европейския конкурс „Златни искри“. През същата година осъществява първия си професионален звукозапис в студиото на Радио Варна. В момента неин вокален учител е Моника Карагенова.

Александър Петров е студент трети курс специалност „Медицина“ в Медицински университет – Варна. През ноември миналата година представи в своя YouTube канал дебютната си песен „Рисувах те“. Автор на музиката и аранжимента е Димитър Атанасов, а текстът е написан от бъдещия лекар, който е и продуцент на проекта. Благодарение на своята първа песен младият изпълнител получи официална номинация в категорията „БГ ДЕБЮТ“ за Годишните музикални награди на БГ радио. През 2022 година Александър достигна до финала на предаването „Гласът на България“, завършвайки на почетното трето място, а година по-рано бе отличен като Лауреат на Фондация „Димитър Бербатов“ от Клуб 2020 в област „Изкуство“ за постиженията си в направленията поп пеене и поезия. Още на 14-годишна възраст издава своята дебютна поетична книга „Следобедна усмивка“ с издател Славянската литературна и артистична академия.

Максим Ялнъзов е роден на 22.10.2008 г. в гр. Варна. Занимава се с пеене от петгодишен при вокалния педагог Мила Маврова. Участва в много музикални конкурси в България, Румъния, Молдова, Казахстан, Беларус, Унгария, Малта и Германия, в които има спечелени повече от 90 награди като сред тях 13 Grand Prix. Освен музикалните изяви, Максим има зад гърба си и актьорски опит. Още на 6 години озвучава вапмирчето Денис в анимацията „Хотел Трансилвания 2“. През 2019 г. малкият Симба в хитовата продукция на Дисни „Цар Лъв“ говори и пя на български език с неговия глас. През 2021 г. Максим дублира главния герой Лука в летния хит на Дисни и Пиксар „Лятното приключение на Лука“. От 2020 г. до 2022 г е в състава на мюзикъла „Чаплин“ с режисьор Борис Панкин към Държавна Опера Варна, където играе в ролите на младия Чарли Чаплин и хлапето Джеки Кугън, а през 2021 г. Максим се превъплъщава успешно и в ролята на малкия Симба в мащабната продукция „Цар Лъв“ с режисьор Петко Бонев отново на сцената на Държавна Опера Варна. През 2022 г. Максим участва в мюзикълa „Оркестър без име“, в който си партнира с актьора Мариан Бачев в ролята на неговия ученик Ангел, както и в операта „Макбет“, където играе сина на Банко. През 2023 г. в Първа езикова гимназия – гр. Варна, в която учи Максим, бе поставен мюзикълът по сценария на филма „Лак за коса“, в който той участва като солист в ролята на водещия на шоуто Корни Колинс. Освен вокална школа, Максим посещава и школа по актьорско майсторство, танцова школа, свири на пиано и китара.
А как премина първата ни среща, вижте тук - Джем сешън ЕПИЗОД 1
По публикацията работи: стажант-редактор Василена Хаджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Рисково кръстовище на варненския бул. "Левски"

Летящи с висока скорост тротинетки – сериозен проблем както за пешеходци, така и за шофьори. Не липсват и тежките инциденти. На скорошно заседание на комисията по „Обществен ред и безопасност на движението“ към Общинския съвет във Варна беше обсъден един от опасните участъци в града - к ръстовището на булевард „Васил Левски“ с улица „Васил..

публикувано на 25.02.25 в 14:59

Астероид носи името Перперикон

В базата данни в Центъра за малки планети в Харвард вече фигурира астероидът с българско име "Перперикон".  Името е предложено от доц. Веселка Радева, ръководител на Планетариума във Висшето военноморско училище "Никола Й. Вапцаров" във Варна. Името е одобрено от специална комисия на Международния астрономически съюз.  Над 250 астероида с..

публикувано на 25.02.25 в 14:45

Поскъпват синята и зелената зона за паркиране в Бургас

Синята и зелената зона за паркиране в Бургас поскъпват.  Решението влиза в сила от 1 април, а самата цена за почасово паркиране се повишава от 1.30 на 2 лева. Само допреди година цената беше 1 лев. Увеличението е одобрено на заседанието на Общински съвет с гласовете на 32 общински съветници. Като причина за поскъпването се посочва желанието на..

публикувано на 25.02.25 в 14:13

Над 400 ученици от Варна са запознати с рисковете от употреба на вейпове, кампанията продължава

Над 400 варненски ученици са запознати с кампанията "С вкус на зависимост" и са участвали в дискусиите за рисковете от употребата на вейп устройства, съобщиха от общинския пресцентър.  Общинска дирекция „Превенции“ заедно с Общински съвет по наркотичните вещества, Областната дирекция на МВР  във Варна и Регионалното управление на образованието..

публикувано на 25.02.25 в 13:44

Преброяват бездомните кучета в община Балчик

Предстои преброяване на бездомните кучета в община Балчик. Определените лица, които ще го извършат и трябва да бъдат обявени според разпоредбите, са Мариян Цветков, Дамянка Желязкова, Тюнчер Амедов, Георги Георгиев. Управителят на общинско предприятие „Благоустрояване и комунално стопанство“ инж. Павел Павлов поясни, че преброяване се прави на всеки..

публикувано на 25.02.25 в 13:16

Три трансплантации след донорска ситуация във Варна

Трима души получиха шанс за втори живот, след като близките на 44-годишна жена взеха благородното решение да дарят органите ѝ. Донорската ситуация бе реализирана от екип на Университетската болница за активно лечение „Света Марина“ във Варна, с кординатор д-р Валентин Маринчев, съобщиха от Изпълнителната агенция "Медицински надзор". Екипаж от..

публикувано на 25.02.25 в 13:06

АПИ глобява пътноподдържащата фирма за късната реакция при снегопочистването на Обзорския проход

Агенция „Пътна инфраструктура“ ще наложи неустойки за близо 115 хил. лв. с ДДС на пътноподдържащите фирми в областите Бургас и Монтана за закъсняла реакция при снегопочистването на републиканските пътища при снеговалежа през миналата седмица. Санкцията за изпълнителя, отговарящ за поддържането на републиканската пътна мрежа в област Бургас, е в..

публикувано на 25.02.25 в 12:10