Половината площ на тротоара на улица "Кольо Фичето" в Западна промишлена зона във Варна е заета с растителност, която пречи на пешеходците. Те са принудени да слизат на пътното платно, с което застрашават живота си, алармира Радослав Ковачев, който работи в района. Изкривени антипаркинг колчета също затрудняват движението, допълни той.
Тротоарът е широк, но растителността го е превзела наполовина, видя репортер на Радио Варна.
"Човек не може да мине там! Има опасност от инцидент. Ние, които работим тук, сме наясно със ситуацията, но там, на завоя, е опасно", коментира Ковачев.
Той е подал сигнал до Община Варна с приложен снимков материал още през януари. Екип се е запознал с проблема, но от администрацията са обяснили на Ковачев, че "са предвидени дейности по отстраняването на тези клони, но когато започне новата финансова година". След търпеливо изчакване, Ковачев подава пореден сигнал на 27 май, след като вижда, че ситуацията не е променена.
"Тук минават коли, камиони. Нагоре по улицата е по същия начин. Тази растителност е саморасла. Зимата, когато не е толкова раззеленено, проблемът не е толкова голям, но сега човек наистина не може да мине от там", посочи Радослав Ковачев с надеждата проблемът да бъде разрешен.
Подробностите чуйте в прикачения звуков файл:
снимки: Даниела Стойнова
Бюджетната комисия в парламента одобри на първо четене Законопроекта за държавен бюджет за годината. 14 депутати от комисията гласуваха "за" проектозакона, а шест - с глас "против". "Въздържали се" нямаше, съобщава БНР. Очаква се обсъжданията в пленарната зала по него да бъдат следващата седмица. Финансовата рамка е изчислена при дефицит от три на..
Национален протест на пчеларите със сборен пункт локалното платно на автомагистрала "Хемус" на разклонението за село Слънчево ще се проведе от 10.30 часа на 1 март, събота, съобщиха организаторите. Те планират затваряне на магистралата и провеждане на автошествие. Пчеларите изразяват своето несъгласие с липсата на държавна политика по опазване на..
Четири спортни обекта ще работят и в деня на националния празник на България – 3 март (понеделник). На разположение на жителите и гостите на морския град ще бъдат плувен басейн „Делфини“, игрищата в общински спортен комплекс „Морската градина“, както и Ледената пързалка и зала „Скуош“ в общинския спортно-развлекателен комплекс „Младост“. Всички обекти..
Пикап е блъснал пешеходец на бул. "Владислав Варненчик" във Варна, при движение на заден ход. Пострадалият е с контузия на крак и глава, съобщиха от КАТ-Варна.
Инцидентът с падналия стълб във Варна е едно неприятно, лошо обстоятелство, станало през нощта, когато няма хора по улиците и трафик. Това подчерта в интервю за Радио Варна изпълнителният директор на "Градски транспорт" инж. Николай Антонов. Той обясни защо не е дал изявления пред медиите, включително и пред Радио Варна, в деня на инцидента. Причината..
Комисията за енергийно и водно регулиране задължи трите електроразпределителни дружества да компенсират всички реално засегнати и изрядни битови клиенти заради прекъсването по коледно-новогодишните празници. Това става ясно от съобщение на регулатора до медиите. Неустойките ще се приспадат от общата стойност на бъдещата фактура на потребителите, или ще..
Общинският съвет във Варна се събира на редовно заседание в четвъртък – 27 февруари, в 10:00 часа в зала „Пленарна“ на Община Варна. В предварителния дневен ред са включени 12 точки. Предстои общинските съветници да решат дали да одобрят разходи, които ще бъдат направени преди приемането на бюджета за 2025 г. Въпросните средства са предвидени за..