"В онова време" е най-новата изложба на Долорес Дилова. Платната са подредени във варненската галерия "Папийон". В тях е уловено безвремието на конкретни места, близки до душевността на авторката. Страстният и трептящ ултрамарин, пулсът на кобалтово и кралско синьо, неизменни тонове от досегашното й творчество, сега преминават в нежен и тих тюркоаз, приглушено почти смарагдово синьо-зелено, равен пясъчен цвят и пухкаво бордо. „В онова време“ символът на светлината от прозрачни балончета от навързани лампички и ореолът на звездите, създават усещането за празничност, но не онази шумната, изпълнена с глъч и фойерверки, а тази на тишината в душата ни, когато пълното спокойствие на съзерцанието ни обгръща в мекота.
"Онова време със сигурност е нещо неопределено. То е като магия, то е като усещане, то е нещо, което е останало след всичко в годините, в душата."
Платната на Долорес Дилова магнетично привличат погледа, поглъщат фокуса и внушават усещането за смирение.
"Картините се получават по естествен начин. Това с харесването винаги ме притеснява. Човек не трябва да се обезличава. Това да угодиш на някого, не е моето."
Повече от Долорес Дилова за изложбата "В онова време" чуйте в звуковия файл.
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Една дата не стига. Обявеният за 19 август концерт на Ник Кейв се оказа недостатъчен – билетите свършиха за 20 минути, а интересът оправда всички очаквания. Жаждата за тази интимна среща с гениалния артист остава неудържима. Затова Кейв и Колин Грийнууд ще се качат на сцената на Античния театър за втора вечер – 20 август 2025. Още една възможност да..
THE SMASHING PUMPKINS и SKUNK ANANSIE на сцената на "Hills of Rock 2025". Култовата 90-тарска вълна залива Гребната база в Пловдив това лято. THE SMASHING PUMPKINS идват за първи път в България. Те са една от онези банди, чрез които алтернативният рок не просто съществува, а оформя култура. С меланхоличния си, но мощен алт-рок, кристално чисти китари,..
„Ботушът” е пиеса, пресъздаваща една от хилядите истории след преврата през 1944 година. Авторът Лило Петров е от поколението, което не е учило за този период от историята в училище. "Ние в същото време живеем в тази незатворена рана на онова време и от страна на моето поколение има интерес и една голяма тайна и неразбиране на тези..
Спектакълът по едноименната творба на Николай Райнов е режисьорски дебют на актьора Стоян Стоянов, който се дипломира като магистър по "Режисура в сценичните изкуства" в НАТФИЗ "Кр. Сарафов". Премиерата ще бъде на 31-ви януари в 19.00 ч. на сцената на Държавен куклен театър-Варна . Произведението, наричано „сънна балада“ е издадено през..
Годината е 2025, а България за първи път има честта да приветства един от най-значимите артисти на нашето време. След повече от четири десетилетия впечатляваща музикална кариера, Ник Кейв ще превърне Античния театър в Пловдив в сцена на първата си интимна среща с българска публика на 19 август 2025. Музикантът, артист, композитор, поет и писател от..
EXTREME, STATIC-X и WHILE SHE SLEEPS стават част от "Hills Of Rock 2025". Общо oсем нови имена се включват в тридневния рок фестивал в Пловдив, който ще бъде от 25 до 27 юли 2025 на Гребната база в Пловдив. Към вече обявените световни гиганти GOJIRA И SEPULTURA се присъединяват още осем банди: EXTREME, STATIC-X, WHILE SHE SLEEPS, LANDMVRKS, RISE OF THE..