Всички дейности в Пчелина ще приключат до 20 октомври. Това съобщи по време на срещата с жители на местността ръководителят на големия ВиК проект във Варна Сава Коев. Предварително обявеният краен срок – 6 септември, е удължен, а на изпълнителя и надзорната фирма са наложени глоби, допълни Сава Коев. Настилките ще бъдат възстановени в предишното им състояние, каза още той. На 21 октомври се събираме отново на „буквите“, заявиха от своя страна жителите на Пчелина:
До 10 декември трябва да приключим целия обект на улица „Прилеп“, каза директорът на „Инжстрой“ Христо Фурчев. Началото на обекта, поясни той, е от буквите до последните борси по пътя за село Каменар.
Жители на Пчелина коментираха, че са асфалтирани само 200 метра от улица „Патриарх Максим“ – до улица „Вдъхновение“. Д-р Десислав Тасков има проблем с достъпа до ул. „Патриарх Максим“ заради разкопаната „Вдъхновение“. „От седем дена е разкопана, два дена валя и бригадата, която е подизпълнител, забрави, че трябва да се върне. В момента сме блокирани и не можем да излезем, защото всичко е ров! А сега дори няма и вода“, допълни д-р Тасков. По думите му, от „Инжстрой“ са излъгали „и за това, че ще направят обходен маршрут, когато започнат да правят канализация на улица „Вдъхновение“. Линейка не може да дойде до тук, оплака се за пореден път медикът:
Припомняме, че живеещите в местността Пчелина във Варна обсъдиха на среща инфраструктурните проблеми в района с кмета на Варна Благомир Коцев и районният кмет на "Младост" Христо Христов, ръководителя на ВиК-проекта във Варна Сава Коев, управителите на ВиК-Варна инж. Веселин Русев и на строителната фирма "Инжстрой" Милен Гочев.
Кметът Благомир Коцев ще възложи на районните кметове на "Младост" и "Приморски" да обследват улиците в Пчелина, с оглед влизането в регулация, за да може Общината да поеме ангажимент за възстановяването им. Общината и кметство "Младост" ще качват на сайтовете си и ще изпращат до медиите какви дейности се извършват от ВиК и "Инжстрой" в района и ще дават информация за конкретните срокове на изпълнение, бе обещано още на работната среща.
В периода 03.02.2025 - 07.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Дъбравино - клиентите, електрозахранени от ТП 6. На 06.02.2025, от 9:00 до 17:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на..
Комисията по отбрана подкрепи закупуването на комуникационните системи за Link 22 за новите кораби, предаде БНР. Сделката за над два 2 654 000 лева без ДДС влиза в пленарната зала за одобрение в момента, когато се прави бюджетът за 2025 година. И с уверението на министъра на отбраната, че пари за съществуващите проекти има. Спуснаха на вода..
Община Варна ще възложи рехабилитация на най-компрометираните участъци от пътя за село Долище. Мярката е временна, докато се извърши основен ремонт на пътния участък. Очаква се дейностите да започнат до края на месец февруари. Това стана ясно след огледа на пътния участък, който извършиха кметът Благомир Коцев, заместник-кметът Димитър Кирчев и..
От 1 януари ДДС за ресторантите отново стана 20%. По-ниското облагане с 9% беше въведено като мярка за защита на бранша по време на ковид пандемията. Ресторантьорите обаче настояват да бъде върната по-ниската ставка. Преференциална данъчна ставка да използват ресторантьорите по примера на много европейски страни, предлага Павлин Косев, председател на..
Няма констатирани нарушения в козметични студиа и салони за красота във Варна след проверките на Регионалната здравна инспекция направени днес - първият от трите поредни дни, в които ще се извършват. Те се проведоха съвместно с Областната дирекция на МВР по з аповед от Министерството на здравеопазването след зачестилите случаи на инциденти при..
От утре започва монтажът на новото осветление на Аспаруховия мост, като първоначално екипите ще работят в началото на съоръжението – широката част с колонадата в посока квартал "Аспарухово". Движението по пътното платно няма да бъде спирано по време на монтажните работи, но са възможни известни смущения в трафика, предупреждават от ресорната дирекция в..
Приключи основният ремонт в Клиниката по урология в Университетската болница за активно лечение "Св. Марина" във Варна, съобщиха от лечебното заведение. Подменени са и медицинската апаратура и оборудване. 2 555 са пациентите, диагностицирани и лекувани в Клиниката по урология през 2024 г. Наблюдава се ръст в броя на заболелите, отчетоха от..