На база одит на билетната система в градския транспорт във Варна е направена и обществената поръчка за новата система. Това съобщи за предаването "В ефир сте" на Радио Варна заместник-кметът Христо Рафаилов. Сред новостите, които очакват всички пътуващи в морската столица, е тази, че предплатените карти ще останат в историята. С кю ар кодове и банкови карти ще се осъществява валидирането в градските автобуси, обобщи Рафаилов. "Искам да ви уверя, че не правим самоцелно спирането на картите - спираме грубите нарушения с тези карти, както и пробиване на системата и зареждане на тези карти, без да се плаща", допълни Рафаилов.
Преди картите да бъдат спрени, ще бъде доработено приложението за покупка на дигитален билет, като към сегашните възможности за купуване на превозен документ ще бъдат добавени още три, съобщи Рафаилов.
Хартиеният билет остава също възможност за пътуване, както и абонаментните карти.
Целта е новата билетна система да работи добре за варненци, каза Рафаилов. "Заложили сме всички препоръки и сме отстранили всички минуси, които този одит е констатирал", допълни той.
Подробностите чуйте в прикачения звуков файл:
В Община Варна днес се състоя първото заседание на работната група, създадена с решение на Общинския съвет за изясняване на техническото на състояние на Аспарухов мост. В срещата участваха председателят на местния парламент Христо Димитров, заместник-кметът Димитър Кирчев, общински съветници – членове на постоянната комисия по транспорт, представители..
След първи януари всички договори автоматично ще бъдат превалутирани от лева в евро и клиентите не трябва да подписват никакви нови споразумения или анекси към старите, посочи Велимира Иванова, старши инспектор в Комисията за защита на потребителите - Варна. Иванова и Лора Георгиева, главен експерт от дирекцията на приходната агенция във Варна,..
Екоорганизации застават срещу новото отлагане на депозитната система за опаковките до 2027 г. Според екологичното сдружение "За Земята" това е стъпка назад в управлението на отпадъците и в изпълнението на ангажиментите към ЕС. Това каза в предаването на Радио Варна POST FACTUM Ива Димитровa, член на сдружението. Тя посочи, че действието на МОСВ е..
Кметът на село Гроздьово, община Долни чифлик, Ирхан Хасан е преминал към „ДПС-Ново начало“, научи Радио Варна. Информацията беше потвърдена от самия Хасан Ирхан. Той напомни, че на последния местен вот е избран като кандидат на ГЕРБ „Харесваме политиката на г-н Пеевски и това, че работи за хората. Другите не ни обръщат внимание. Имах разговори..
Около 37% от домакинствата в България се отопляват на електричество - с климатици и с термопомпи. Една от най-разпространените грешки, които хората допускат, е неправилният избор на мощност или размера на отоплителната система, което сваля ефективността и надува сметките. Това каза инж. Надежда Досева, експерт по енергийна ефективност и бивш..
Парламентът няма да заседава и днес заради липсата на кворум, предаде БНР. В пленарната зала се регистрираха само 53-ма народни представители, при необходими 121. "Регистрирани са 53, няма кворум, следващо редовно пленарно заседание – 22 октомври от 9:00 часа", обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова. В пленарната зала с..
Близо 300 нарушители, водачи на електрически тротинетки, са установени за една седмица във Варна по време на специализирана акция. От началото на годината досега са глобени над 2000 души. Това каза главен инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция". Най-честите нарушения са неносене на предпазна каска и управление на превозното средство в..