Оранжев код за опасно време заради силния вятър е обявен за Северното Черноморие и част от област Добрич. Времето през нощта и утре до обяд ще остане облачно с краткотрайни валежи от дъжд и много силен вятър от северозапад, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология - филиал Варна.
Над останалата част от района облачността също ще е предимно значителна, но почти без валеж. Там също ще бъде ветровито. Минимални температури 9°-14°.
Утре още преди обяд облачността ще започне да намалява, най-късно до края на деня над крайните североизточни райони и северното крайбрежие, където почти през целия ден вятърът от северозапад ще се задържи много силен. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 14° и 19°, в Добруджа и по северното крайбрежие ще са 12°-14°.
Вълнение на морето в заливите 2-3 бала, извън тях 4, през нощта в северния участък в открито море и до 5 бала. Температура на морската вода 20°-22°.
За Варна минимална температура 10°, максимална 16°.
От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Българският политик, адвокат и общественик Стела Николова пише в социалните мрежи: "Свободата не ще екзарх, иска Караджата!"..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е потърсил представителите на партията в Общинската избирателна комисия (ОИК) във Варна, да гласуват срещу изтеглянето на кмета Благомир Коцев, заявиха от партията за NOVA. Борисов е заявил, че не желае..
Всички варненски университети участват в изложение "Моят избор, моето бъдеще" на територията на Висшето военноморско училище"Никола Вапцаров". Изложението се провежда по инициатива на Студентския съвет към ВВМУ с подкрепата на общината.В рамките на проявата, посетителите имат възможност да разгледат и учебно -материалната база на Морското училище...
Учители и ръководители на училище, свързани с обучението по православни християнски ценности и традиции от Варна участват в научно-практически семинар в курорта "Св.св.Константин и Елена " край Варна. Форумът е посветен на представянето на добри практики в обучението по религия и на 20-годишните на петите училища, свързани с темата в..
През нощта облачността ще е променлива. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизточна четвърт и минимални температури ще са от 9°-14 във вътрешността, до 13°-16° по Черноморието, за Варна 15°. Утре облачността постепенно ще се увеличи до значителна, около и след обяд на места придружена с валежи от дъжд. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад, само над..
Планът на американския президент Доналд Тръмп за спиране на войната разбуни духовете в Украйна и в ЕС. Планът съдържа големи отстъпки от страна на Украйна, включително Киев да се откаже от някои територии и оръжия, както и значително да съкрати въоръжените си сили. В конституцията на страната трябва да бъде записано, че тя няма да се..
Дейността по почистване на дъждоприемните шахти във Варна трябва да бъде приоритет, за да не се стига до наводнения и нарушаване на инфраструктурата. Това каза Явор Димитров, директор на "Басейнова дирекция" - Черноморски район. Той посочи, че в Плана за управление на риска от наводнения за морската столица е отбелязано, че в ниските си части..