Варна бе избрана за последна спирка на бизнес форумите в рамките на проекта Real Estate Business Forum Center Works. Темата тази година е „Стандарти на бъдещето в средата на живота“, а целта е да се обсъди визията на местната власт за устойчиво развитие на градовете. Това каза за Радио Варна Снежана Стойчева - управител на компанията организатор. Форумите започнаха през февруари от София и преминаха през ключови градове като Бургас, Стара Загора, Велико Търново и Пловдив. Стойчева подчерта, че събитието събира представители на агенции за недвижими имоти от различни региони, с цел изграждане на мрежа от надеждни компании и споделяне на добри практики. Тя също така акцентира на важността от избора на доверени брокери и правилната подготовка на участниците в сделки с недвижими имоти, като ги посъветва да проучват репутацията на компаниите и да се доверяват на експерти в бранша. Форумите, които се провеждат от девет години, са високо ценени от гилдията и предизвикват голям интерес, предоставяйки възможности за полезна информация и контакти между участниците, добави Снежана Стойчева.
- Каква е основната цел на събитието?
Искаме да обсъдим каква е визията на местната власт за устойчиво развитие на градовете и как информацията, която споделяме, може да бъде полезна за поканените компании.
- Какъв е интересът към форумите през годините?
Интересът е изключително голям. Провеждаме тези форуми вече девета година и те са очаквани от гилдията. Хората, които идват, не само получават полезна информация за развитието на пазара на недвижими имоти, но и имат възможност да общуват помежду си. Забелязваме, че компании от различни градове, например от София, пътуват до Пловдив, за да се срещнат с колеги и да развиват бизнес контакти.
- Каква е основната цел на целия проект?
Целта е да извадим на светло компании, които работят коректно, и да споделим добри практики. Искаме да информираме участниците за доверените брокери и агенции, за да могат те да вземат информирано решение.
- Какво бихте посъветвали хората относно недобросъвестните брокери?
Както във всеки бизнес, така и в недвижимите имоти винаги има черни овце. За съжаление, в този сектор няма конкретни правила и затова е важно клиентите да се отнасят отговорно към сделките. Когато купувате имот, проучете добре инвеститора и изберете агенция с добра репутация. От девет години провеждаме конкурс, който оценява компаниите и брокерите, на които потребителите могат да се доверят. Наградите се дават от 15-членно жури от експерти, което осигурява прозрачност и надеждност.
- Как смятате, подобрява ли се културата на потребителите?
Все още има много погрешни представи. Например, много продавачи смятат, че ако предложат имота си на няколко агенции, ще постигнат по-добра цена. Всъщност, колкото повече брокери предлагат един имот, толкова по-бавен е процесът на продажба.
- Какво ще кажете за бъдещето на брокерството в България?
Брокерството е изключително важна професия, която все още се подценява. За да бъде успешен, един брокер трябва да притежава знания в различни области – от строителство до психология. За съжаление, много хора влизат в този сектор без необходимите умения. Въпреки това, в последните 5-6 години наблюдаваме значителен напредък в обучението и самообучението на брокерите.
В деня, в който първият български космонавт излетя в космоса през 1979-а, читалището в балчишкото село Гурково даде възможност за среща със странстванията на първия човек от Читалище "Свобода", пипнал с ръка мегалитите в Саксайуаман, скитал из Андите, тъкал текстил по оригинална кечуанска технология, видял агротехническа лаборатория на инките и плавал..
Оч аква се много сериозен ръст на цените на п лодовете , за ради щетите на всички трайни насаждения от застудяването, които са над 70%. Много големи проблеми със студове и проблем с реколтата има и в страни, които са традиционни доставчици за България на плодове като Турция и Гърция.Това коментира Синан Вейсал, който има..
Изложбата “В огледалото на Рембранд” гостува в Градската художествена галерия „Борис Георгиев“ във Варна. Тя е проект на Нов български университет и е насочена към младите публики. Създадена е от екип от преподаватели и студенти. „В огледалото на Рембранд“ предлага висококачествени репродукции на хелиогравюри от колекцията на Нов български..
Видеорегистраторът трябва да бъде част от задължителното оборудване на автомобилите, а записите да служат като доказателство в съда. Това мнение изрази Ивайло Желязков от Европейския център по транспортни политики. Според него е необходимо въвеждането на изискване за наличие на устройството в колата, както за аварийния комплект, тъй като това ще има..
До 10 – 20 % ще са щетите по овощните дръвчета заради снеговалежа и ниските температури през април. Това прогнозира агрометеорологът Мирослав Ганчев, който работи във варненския филиал на Националния институт по метеорология и хидрология. По неговите думи във Варна няма да има унищожена реколта, но в Силистра и Търговище, където снегът е..
В продължение на две десетилетия Европейският съюз прави полетите по-лесни и по-справедливи за потребителите, като либерализира цените и въвежда в законодателството основни права на пътниците. Сега на лице е обратният процес - преразглеждане на Европейския регламент относно правата на пътниците с въздушен транспорт. Авиокомпаниите редовно..
Седем души са включени в Управителния съвет на новосформираната Асоциация на инфлуенсърите у нас. Целта им е да дават добър пример на подрастващите, а и на по-възрастните си последователи. С дейността си те планират организиране на кампании за показване на историческата памет на България, за популяризиране на красивите местности у нас, за необходимостта..