Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Деца от Варна нападат социално слаби, полицията се самосезира след видеа

Снимка: Pixabay

Полицията във Варна се е самосезирала за публикувани в социалните мрежи видеоклипове, в които шест деца нападат социално слаби хора, каза пред медиите днес говорителят на Областната дирекция на МВР в крайморския град Светла Златева. Тя уточни, че полицията е видяла вчера тези клипове и се е самосезирала, но към момента няма подаден нито един сигнал за тях, предаде БТА.

По думите ѝ участниците в клиповете са установени веднага. Те са шест малолетни и непълнолетни ученици от Варна, и шестимата към настоящия момент се водят на отчет в Детска педагогическа стая. Децата са на възраст между 13 и 16 години и са от различни училища. 

Във видеоклиповете е видно как шест деца, в различни формати, участват в три клипа, в които нападат социално слаби хора, обясни Златева. По думите ѝ те са снимани на три различни места във Варна. В клиповете шестимата изразяват вербална агресия и посягат срещу хората. 

Златева каза, че шестте деца се самоопределят като „скинари“ и по тази причина са правили това. По данни на шестимата, клиповете са снимани в периода януари – април тази година. Те твърдят, че след това не са извършвали подобни действия и съответно не са публикували клипове, каза говорителят.

„Няма тъжители, има започната преписка, тепърва наблюдаващ прокурор ще реши дали ще се предявят някакви санкции спрямо родителите на тези деца и съответно какви биха били те“, обобщи Светла Златева.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Продължават ремонтите на улици в Балчик

Компрометираните тротоарни настилки на улица "Георги Бенковски" в Балчик, в участъка от ул. "Хаджи Димитър" до подхода към ЖК "Балик", се подменят. Улицата е изградена през 80-те години на миналия век. За това време вследствие на ремонти по инфраструктурата и строеж на нови сгради, плочите са подменяни само частично. Дейностите се извършат на база..

публикувано на 17.11.25 в 14:17

Балчишката полиция е с нов началник

Главен инспектор Йовко Димитров е новият началник на балчишката полиция.  Той е временно преназначен на длъжността, уточняват от пресцентъра на Областната дирекция на МВР - Добрич. През този месец Районното управление на МВР в Балчик е обявило график за прием на граждани от началника на РУ МВР Балчик в кметствата на населените места от общината. На..

публикувано на 17.11.25 в 14:14

Снежана Апостолова изпълнява функциите кмет на Варна на 17 ноември

Със своя заповед за заместване Благомир Коцев определи Снежана Апостолова за изпълняващ функциите кмет на Община Варна за днес - 17 ноември 2025 г. Заповедта е на основание чл. 39, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА) във връзка с платен годишен отпуск на кмета Коцев за горепосочената дата. Това е поредната..

публикувано на 17.11.25 в 14:05

"Зелената зона" във Варна ще заработи от четвъртък

От 20 ноември 2025 г. във Варна започва да функционира новата зона за платено паркиране „Зелена зона“. От тази дата потребителите ще бъдат таксувани чрез изпращане на SMS на номер 1353 или чрез мобилното приложение Mpark, съобщават от общинската пресслужба. Припомняме, че скоро изтича  двумесечният гратисен период, който бе даден на гражданите, за да..

публикувано на 17.11.25 в 13:51

НСИ: Инфлацията за октомври е 0,9%

Инфлацията в България забавя леко темпа си на растеж през октомври, показват последните данни на Националния статистически институт. Годишната стойност на индекса достига ниво от 5,3% спрямо 5,6% през септември, предаде БНР. На месечна база обаче се отчита рязко ускорение на ръста на цените с 0,9%, след като предишния месец имаше дефлация от 0,8 на..

публикувано на 17.11.25 в 13:10
Румен Спецов

Румен Спецов е вписан в търговския регистър като особен управител на "Лукойл"

Директорът на Националната агенция за приходите Румен Спецов вече е вписан като особен търговски управител на "Лукойл Нефтохим Бургас", "Лукойл България", "Лукойл Ейвиейшън" и "Лукойл - България – Бункер", става ясно от Търговския регистър, предаде БНР.  Миналата седмица Спецов беше назначен с решение на правителството, взето на подпис, след..

публикувано на 17.11.25 в 12:26

Задържаха варненски ученик за разпространение на дрога сред съученици

Областната дирекция на МВР във Варна е задържала четири жени и 18 мъже  за придобиване и държане на наркотични вещества с цел разпространение. Акцията се е провела през изминалата седмица.  Опиатите, които са намерени в извършителите, в този период, са метамфетамин, марихуана, хероин и синтетичен канабиноид – течност за вейп устройства. За..

публикувано на 17.11.25 в 10:49