Отпуснатите от държавата 30 млн. лв. за изграждането на стадион "Варна" e решение, подобно на случая с пловдивските отбори „Ботев“ и „Локомотив“. Тази аналогия направи общинският съветник от ГЕРБ/СДС Иван Портних, който в обзорното предаване "Позиция" коментира, че Варна заслужава да има градски стадион. Според него, нямат основания тревогите на кмета на общината Благомир Коцев, за липса на гаранции за сроковеи за целевото използване на държавните пари, за строеж на съоръжението:
Портних отрече аналогията с отпуснатите от държавата над 40 милиона за дупката в центъра на града.
Общината не даде нито една стотинка, подчертавам, за прословутата „дупка“. А респективно получи терена на „дупката“ като собственост, в действително съсобственост, защото има малък собственик в едната част на парцела, с други думи трябва да се направи ПУП или да се раздели парцела. От там нататък получихме едни акции, които са на стойност 16 милиона, акции на общината. Идеята беше, държавата да си ги купи, а със средствата да реализираме нещо на мястото на „дупката“, а ако са толкова важни на Пловдив, с решение на общинският им съвет, да ги закупят. Тази сага се търкаля години и се наслушахме на празни приказки от министри, но никой не прояви реална воля да реши проблема, единственото което се случваше- да се прави политически пиар. Но Община Варна не е дала нито една стотинка.
По повод новата авария на тръбата във варненското езеро, общинският съветник каза, че със сигурност никой не е спукал тръбата нарочно, а по всяка вероятност от некадърност. „Когато години наред си правиш пиар върху тази тръба, а после се спука докато управляваш града, се получава малко конфузно“, допълни Портних. Той още веднъж повтори, че има двоен стандарт и сега, няма истерия, че във водите на езерото изтичат тонове отпадъчни води.
Припомням, че преди няколко месеца, състав на Варненския окръжен съд не даде ход на делото след повторно внесения обвинителен акт от прокуратурата за замърсяването на Варненското езеро.Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..
Големият проблем не е точно това, че веригата продава на определена цена и стоката достига до нея на четвърта ръка. Проблемът е, че между земеделския производител и веригата има едно звено, което купува с кухи фирми, не плаща ДДС, не плаща данъци, не попада в контрола на държавата. С едни бусове се разкарва една продукция, ако не е рентабилно в..