Започват проверки за нерегламентирано изхвърляне на излезли от употреба автомобилни гуми. Дейностите ще се извършват от общинската дирекция „Екология и опазване на околната среда“ и районните кметства. Това стана ясно по време на редовната оперативка при кмета на града Благомир Коцев, в която участват представители на администрацията. За първи път след частичните избори, участие в срещата взеха и районните кметове на "Одесос" Янислава Шопова и на "Приморски" Николай Желязков, както и новият директор на дирекция "Култура и духовно развитие" Светослава Георгиева.
Превантивни проверки ще се правят и на автосервизите и гумаджийниците, които следва да имат сключен договор с фирма за извозване на гумите. Вносителите имат ангажимент еднакви количества от продадените на пазара гуми да се изтеглят обратно за рециклиране. Затова нарушителите най-често са сред по-малките фирми, обясни заместник-кметът по екология Христо Рафаилов. В средата на месец октомври Община Варна публикува и информация за всички граждани с възможностите за изхвърляне на отпадъци. Там бе поместен и регистър на площадките, разположени на територията на община Варна, за предаване на излезли от употреба гуми. Информацията може да бъде открита тук.
В ход са ремонтните дейности на главната улица към Южната промишлена зона – западна наземна връзка. Ремонтът обхваща трасето от Северния пътен възел на Аспаруховия мост до Клаповия мост, включително с напречната връзка към "Булярд", обясниха по време на оперативката от дирекция "Инженерна инфраструктура". В ход са и текущите ремонтни дейности по запълване на дупки от пътната настилка в район "Одесос" и в район "Владислав Варненчик", докладваха от районните кметства. Коцев възложи да се направи пореден обход на всички улици, които са в процес на ремонт и отново да се проверят предвидени ли са джобове за контейнери, визирайки продължението на ул. "Прилеп" към местност "Пчелина" и ул. "Д-р Пискюлиев". Срещи ще бъдат направени и по отношение на възможностите за безпрепятствено обслужване на съдовете за смет в района на ремонтните дейности на бул. "Република" и бул. "Вл. Варненчик" при Двете кули. По искане на кмета мерки ще се вземат и на временните спирки, които са обособени заради ремонтните дейности по бул. "Княз Борис I". За да не чакат гражданите в калта, необходимо е на първо време да се насипе чакъл, обясни зам.-кметът по правните въпроси Диан Иванов.
Кметът поиска още до края на седмицата районните кметства да подготвят отчет за състоянието на подлезите в града. Целта е до края на годината да се възложат дейности по текущи ремонти там, където е най-наложително. Припомняме, че Община Варна подготвя паспортизация на всички подлези, която ще даде ясна представа за състоянието им и ще позволи качествени ремонти и поддръжка.
Заместник-кметът Илия Коев съобщи, че са връчени заповедите на общинското дружество „Пазари" за доброволно премахване на бараките на ул. „Д-р Пискюлиев“. По негови данни, от общинската фирма са обещали за търговците да бъде осигурено място във вътрешността на самия пазар, а бараките, разположени на втори ред, да бъдат приведени в добър вид.
По информация, потвърдена от Министерство на външните работи, Руската федерация, чрез дипломатическа нота, изпратена от своето посолство в София до МВнР, е отправила искане за откриване на Генерално консулство във Варна, съобщават от "Продължаваме промяната - Демократична България" - Варна в своя позиция. Те посочват, че посоченият аргумент е..
8-годишно момченце от Разлог загина след инцидент с парасейлинг на несебърския плаж, съобщават от полицията в Бургас. Детето е паднало от над 40 метра височина. Въпреки спешните реанимационни действия детето починало. За момента полицията в Несебър е задържала три лица, предоставящи атракциона "парасейлинг", предаде БНР-Бургас. Инцидентът се е случил..
От 19 август 2025 г. започва основният ремонт на ул. „Капитан Райчо“ във варненския район „Младост“. Обновяването ще обхване участъка от бул. „Васил Левски“ до ул. „Под игото“, съобщиха от дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ към Община Варна. Проектът предвижда пълна подмяна на водопроводната мрежа, нови асфалтова и тротоарни..
Един мигрант е загинал, а двама са ранени вследствие на катастрофа в близост до село Божаново, община Шабла. По информация на ОД на МВР Добрич микробусът с шестима пътници е самокатастрофирал по време на преследване от полицейски автомобил. Петима са откарани в многопрофилната болница в Добрич. Инцидентът е станал около 12.30 часа. Очакват се повече..
Гуми и сухи треви горят край село Звездица. Три екипа на пожарната се борят с овладяване на пожара, съобщиха от пресцентъра на полицията във Варна.
Пожар е възникнал в гориста местност и сухи треви над кв. "Владислав Варненчик". Огнената стихия вече е овладяна, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР - Варна. снимки: Румен Сарандев
Движението на превозни средства в бус лентите е едно от най-честите нарушения по пътищата във Варна. Това съобщи за Радио Варна главен инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция" в Областната дирекция на МВР. По думите му т ова е причината да бъде разширен обхватът на видеонаблюдение. Новите промени в Закона за движение по..