Депутатите ще направят четвърти опит да изберат председател на 51-ото Народно събрание.
ГЕРБ-СДС отново ще издигне кандидатурата на Рая Назарян, а "Продължаваме промяната-Демократична България" се очаква да обявят официално от трибуната на парламента, че оттеглят номинацията на Андрей Цеков.
Вече десети ден продължава първото заседание на 51-ото Народно събрание заради липсата на избрано ръководство. Днес депутатите се събират от 11 ч. в опит да преодолеят патовата ситуация.
Предварителните политически заявки поставят отново под въпрос постигането на съгласие за председателското място в парламента. ПП-ДБ обявиха, че ще оттеглят своя кандидат Андрей Цеков и ще подкрепят кандидата на ИТН Силви Кирилов, който е най-възрастният депутат:
"Тъй като ИТН подписаха декларацията за "санитарния кордон" и поеха ангажимент важните антикорупционни закони да минат през парламента", заяви съпредседателят на ПП Асен Василев, а лидерът на ДСБ Атанас Атанасов призова ГЕРБ:
"Да постъпят по същия начин – да оттеглят и техния кандидат за председател на Народното събрание, за да можем да намерим решение на парламентарната криза".
ГЕРБ обаче категорично застават зад кандидата си Рая Назарян и не приемат Силви Кирилов да поеме ръководния пост. Лидерът Бойко Борисов заяви:
"Тръгнем ли към Силви Кирилов това означава, че са се разбрали той да е служебният премиер. И аз затова ясно и точно казах: ако е Рая Назарян, тя няма да е служебен премиер, за да оставя начисто разговорите".
Очаква се "Възраждане" и "БСП-Обединена левица" отново да издигнат номинациите си за председател - Петър Петров и Наталия Киселова.
Днес се очаква парламентарната група на "Възраждане" да проведе разговори с част от партиите - без ГЕРБ, ДПС-НН и АПС.
Ще се търси формула за съставяне на правителство без тези три формации.
В Елените има данни за съществени пропуски. Застроено е речно корито. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов, цитиран от БГНЕС. Преди дни министерството възложи проверка на строителството в комплекса след пороите, които предизвикаха наводнения и отнеха живота на 4 души. "Всички дейности, които са извършвани на..
С дата 7 октомври валежите са по-малко от очакваните. По данни на Летище Балчик от началото на валежа снощи до 9.00 ч. днес количеството е 13-15 л/кв. м, но се очаква да вали целия ден. Сумарно до спирането прогнозата е за около 30 л/кв.м, което е нормално за сезона. Към момента обстановката в община Балчик е спокойна. Няма подадени сигнали за..
Кметът на Царево Марин Киров съобщи, че след валежите тази нощ има локални наводнения в село Лозенец и къмпинг "Нестинарка". Няма бедстващи хора, съобщава БНР. Локални наводнения в ниските части на курортно селище Лозенец Киров поиска адекватни мерки от държавата и местните власти за анализ на речните корита и дерета и района: "Имаме локални..
Софийският апелативен съд потвърди постоянния арест на двамата служители на "Автомобилна администрация", поискали подкуп от екипа, превозващ техника за концерта на Роби Уилямс в София, предаде БНР. Според магистратите, чието решението е окончателно, от събраните по делото доказателства става ясно, че Борис Борисов и Георги Георгиев са извършили..
Всички язовири на територията на община Провадия попадат в графата „рискови“, а тези, които стопанисва общината се нуждаят от сериозни ремонти. Това каза в интервю за Радио Варна Борис Кирилов, ръководител звено „Отбранително мобилизационна подготовка“ и Гражданска защита в община Провадия. Няма опасност от преливане на язовирите на този..
Обстановката на територията на община Каварна е спокойна, съобщи ст. специалист при отдел "Информационно и техническо обслужване" при местната администрация Галя Великова. Няма подадени сигнали за бедстващи хора и коли, водоподаването е нормално, има ток навсякъде. Великова допълни още, че вчера на два пъти е била задействана системата за ранно..
Всяко дере, което не е почистено, е рисково, а когато се строи в дере, рискът е 100-процентов, въпросът е кога ще стане. Това обобщи за Радио Варна инж. Людмил Икономов, корабостроител и експерт по устойчиво развитие. Защо купуваш имот, построен в скат, защо си вземаш апартамент до дере, попита още Икономов. Всеки сам за себе си е първият лекар и..