Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Заради служебни ангажименти Димитър Главчев няма да отговаря на депутатски въпроси днес

Снимка: Ани Петрова

Служебният премиер Димитър Главчев няма да отговаря на въпроси на депутати днес, предаде БГНЕС.

Министър-председателят е изпратил писмо до 51-вото Народно събрание, в което заявява невъзможност да вземе участие в днешното заседание поради неотложни служебни ангажименти. 

В началото на заседанието председателят на парламента предложи да бъде удължено времето на заседанието до изчерпване на дневния ред.

Народните представители започват работата си с изслушване на вицепремиера и министър на финансите Людмила Петкова. Темата е проектобюджетът за следващата година.

В първия парламентарен контрол за 51-ото Народно събрание е предвидено участие на още 5 министри. Най-много въпроси - 5, има към служебния министър на околната среда и водите Петър Димитров. На два въпроса ще отговаря регионалният министър Виолета Коритарова, а на по един - министърите на вътрешните работи Атанас Илков, на отбраната Атанас Запрянов и на транспорта Красимира Стоянова. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Варненска плувкиня стана 15-та в света на 50 метра бруст

Тея Николова завърши на 15-о място в полуфиналите на 50 метра бруст за жени на Световното първенство по плуване в Сингапур. 20-годишната варненка при дебюта си на шампионат на планетата на голям басейн, постигна и нов национален рекорд 30.67 секунди. Във втората полуфинална серия тя завърши с по-бавно време от 30.88 секунди и не успя да влезе във..

публикувано на 03.08.25 в 15:25

Седмицата ще започне със слънце и облаци

През нощта ще е ясно и почти тихо. В сутрешните часове в ниските места и около водните басеини е възможно да се образува слаба мъгла. Минимални температури 15°-20°, по носовете до 22°.  Утре ще е слънчево, около и след обяд с купеста облачност. Ще духа слаб, в следобедните часове по крайбрежието до умерен вятър от източна четвърт. Максимални..

публикувано на 03.08.25 в 15:11

Варненец се класира в топ 10 на Международната олимпиада по информатика

Български ученици спечелиха 2 златни и 2 сребърни медала от Международната олимпиада по информатика в Боливия, която е най-престижното световно състезание в тази област. Това съобщиха от Сдружението на олимпийските отбори по природни науки, съобщава БНР. Златните медали спечелиха Веселин Маркович (12 клас, Математическата гимназия във Варна),..

публикувано на 03.08.25 в 14:29
архив

Влязоха в сила промени в НК за глоби и наказания за пияни и дрогирани шофьори

В Държавен вестник вече са обнародвани измененията на Наказателния кодекс, част от които са свързани с престъпления, извършени от водачи под въздействие на алкохол или наркотици, информира БНР. Драстично се увеличават глобите, които за някои нарушенията достигат 5 хиляди лева. Част от наказанията са завишени, особено към шофьори употребили алкохол..

публикувано на 03.08.25 в 10:57

БДЖ отбелязва Деня на железничаря с признание към професионализма и отдадеността на хората в системата

В първата неделя на месец август железопътните работници в България отбелязват своя професионален празник – Деня на железничаря. Традицията за неговото честване води началото си от средата на XX век, а изборът на датата е свързан с ключов исторически момент: в началото на август 1888 г. железопътната линия Цариброд – София – Белово е открита за..

публикувано на 03.08.25 в 10:05

Молбите за помощ към социалното министерство след пожарите са 24 на брой

В социалното министерство вече има заявления за помощи от пострадали от пожарите. От сряда до петък са подадени 24 молби. Това потвърди министър Борислав Гуцанов пред Нова ТВ. Той обясни, че веднъж има помощ по линията на бедността от 1914 лева, след това от министерството отпускат още 3 000 лева и още 2500 за електроуреди. Така общата сума става..

публикувано на 03.08.25 в 09:50

В неделя - слънце сутринта, облаци следобед

Днес ще е слънчево, с временни увеличения на облачността следобед. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, по Черноморието следобед подсилен от бриз. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 31° и 34°, по Черноморието от 29° до 32°, за Варна около 31°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на морската вода..

обновено на 03.08.25 в 07:23