“Харесвам те” е заглавието на новата песен в репертоара на Белослава. Записва я в дует с Бобо, с който си партнират и в песента “Нямаме време”. Тя е включена в албума “Слушай ме” на изпълнителката от 2005г. 18 години по-късно двамата се събират отново.
Понякога неведоми са пътищата Божии, както е казано. Текстът ми се изля една ранна сутрин, тръгвайки от морето към Пловдив. Това е диалог между мъж и жена, които споменават обичта помежду си. Вече в моите представи, моите години, от позицията на моя опит, някак си любовта избледнява, остава обичта. Любовта е много по-ниското ниво на обичта. За мен тежестта е в обичта. Изпратих текста на Живко Петров, докато пътувах. Той веднага започна да го хармонизира и до края на август бяхме готови с песента. В мига, в който изпях демото веднага ми зазвуча гласа на Бобо. Неговият кадифен глас и бленда прилича на нежността на тази песен, пък и на моето амплоа, аз не мога да избягам от себе си. Разбираме се, усещаме се, а и като хора сме много еднакви. Той много се зарадва и откликна веднага.
Кое е това, което искате да достигне до хората чрез песента?
Обичта! Обичтa, защото само ние хората в цялата вселена според мен, сме способни на толкова силна обич. Копнежът ни, очите ни, допирът, целувката ни, човещината с главно Ч. Аз живея от добрата страна на живота и виждам само доброто в хората. Понякога съм доста наивна, но аз не усещам другото, аз не знам какво е другото. Това е третата песен за 2024г., която издавам като сингъл. И трите песни за посветени на обичта и на душата ми. Аз съм си ги нарекла, че тези три песни са една трилогия, които следват нишката на обичта към душата, към личната ми собствена душа и към хигиената да бъдем добри.И да си казваме по-често, че се харесваме, защото като че ли лайкването с палец в социалните мрежи измести това да кажеш на някого колко го харесваш. А с тази песен, като че ли ни приканвате да го правим по-често.
Помислете си „харесвам те“ нещо толкова просто, колко дълбоко влиза като послание. И това е моят апел. В навечерието на Коледа сме, нека да се харесваме! Всеки избира дали да харесва или дали да мрази. Това е наш избор. По-добре да се харесваме. Животът ни ще е по-лек.
На кого казвате, че го харесвате?
Аз харесвам Яна – моята внучка. Всеки ден без нея е мрачен ден. Харесвам и кучетата си, и мъжа си, с когото вече 28 години живея. Харесвам много родителите си, щастлива съм, че съм създадена в едно невероятно, неповторимо семейство. Харесвам дъщеря си Божидара, което е едно много силно момиче и ме дари с внучка. Харесвам професията си, музиката, колегите си: Живко Петров, JP3, Mr. Moon. Животът е възхитителен, какво да не му харесваш?!
На 21 декември "Харесвам те" ще прозвучи на живо за първи път. На 21 декември във Военния клуб в София, където Белослава ще подари предпразничен концерт на почитателитите с участието на JP3 и Mr. Moon. Повече за предстоящото събитие, за любимите ястия, които изпълнителката приготвя на любимите си хора в празничните дни, както и за най-новата ѝ плоча, която излезе преди дни, може да чуете в интервюто с Белослава в прикачения звуков файл.
Между 12 и 15 лева за килограм се търгува на дребно медът в Балчик. Изкупната му цена на едро в момента е около 5 лева при искани от пчеларите поне 5.70 лева на килограм, коментира председателят на пчеларското дружество „Пчела – Балчик 2019“ Стойко Василев. При миналогодишна изкупна цена около 4.20 лева и на дребно около 10-12 лева за килограм,..
Интервю с Hans Magnus "Snah" Ryan (MOTORPSYCHO) Интервюто с Hans Magnus "Snah" Ryan от MOTORPSYCHO го бях забравил. Буквално. Подсети ме публикация във Facebook за предстоящия концерт на групата в България. Името на бандата ми прозвуча адски познато. Разрових се в архива и открих, че през 2021 година съм разговарял с Hans Magnus "Snah" Ryan..
Интервю с Matt Barlow (ASHES OF ARES, екс-ICED EARTH) Няма да обяснявам кой е Matt Barlow, най-меланхоличният глас в метъла. Няма да обяснявам кои са ICED EARTH. Няма да обяснявам какво представлява албумът „The Darka Saga“. Само ще отбележа, че по покана на „BGTSC“ на 10 октомври в софийския клуб „Mixtape 5“Matt Barlow и сегашната му група..
Поддръжката на един язовир се извършва целогодишно и не трябва да се пестят средства, коментира за Радио Варна Валентин Георгиев, който стопанисва яз. „Николаевка“ в община Суворово. На първо място е почистването на всички хидромелиоративни съоръжения, но много от концесионерите на язовири не го правят, тъй като е скъпо и трудоемко, посочи..
"Когато в общите устройствени планове реката не е дадена като река, Общината започва да разпродава имотите си. Виждаме, че в Елените 99% е частна собственост, включително и пътищата". Това коментира за Радио Варна и предаването Пост Фактум Тома Белев от Сдружение "Зелени закони" . В Царево, по думите на Белев, ситуацията е подобна - там имаме..
Книгата си "Емигрантски воли и неволи" представи във Варна Бойко Антонов. Роден в Пловдив, там завършва специалност „Автоматизация на производството“ и емигрира в САЩ, където живее повече от 30 години. Работи в сферата на изчислителните технологии и ръководи големи проекти в много страни по света. Антонов се залавя сериозно и с преводи на..
Интервю с Petronella Nettermalm и Huxflux Nettermalm (PAATOS) По-малко от седмица остана до концерта на прогресив метъл титанитеOPETH в София. На 10 октомври, по покана на „Blue Hills Events“, шведите ще представят новия си албум „The Last Will and Testament“ в „Asics Arena“. Преди тях на сцената ще се качата сънадродниците им от PAATOS. Това..