Опашките пред пунктовете за карти за безплатно пътуване на ученици и пенсионери с градския транспорт във Варна вече са по-малки, в централния пункт до училище „Димчо Дебелянов“ има обособени отделни гишета за пенсионери, за учениците и за хора с увреждания.
Кметът на града Благомир Коцев обиколи пунктовете и отиде в район "Аспарухово", където кметът на района Ивайло Маринов е организирал получаването на картите, така че хората имат възможност да изчакват реда си в отоплени помещения.
Коцев информира, че догодина няма да има подобни проблеми, тъй като като билетната система ще е различна, а контрольорите в градския транспорт до края на януари няма да глобяват гражданите, които още не са получили карти.
Още по темата в репортажа на Даниела Стойнова:
Хората коментират, че още през декември е необходимо, освен в сайтовете на медиите, да се поставят листовки в автобусите, по спирките и до пунктовете, защото не всички използват интернет.
Много добра организация е направена в квартал Аспарухово, където хората чакат седнали и са с номера за ред.
В събота и неделя централният пункт работи на пълно работно време от 8:00 до 18:30 ч.
Общинското предприятие ТАСРУД напомня и призовава гражданите да спазват условията за получаване на безплатна карта за пътуване в градския транспорт.
Притежателите на абонаментни карти за всички следват да проверят валидността на линиите на абонамента си и да изчакат до изтичането му и едва след това да го подновят в пункт за продажба и зареждане на карти.
Притежателите на карта за 1 или 2 трябва задължително да изчакат изтичането на линията на този абонаментен план и най-рано на следващия ден да посетят точката за продажба и да заредят картата.
Други четири точки за продажба на карти работят извънредно през уикенда с работно време от 8:30ч. до 17:00 часа. Пунктовете са със следните адреси: следните
• Пункт Район „Владислав Варненчик“ - жк. „Вл. Варненчик“, бл.302, вх.17;
• Пункт „Градски транспорт“ ЕАД - ул. „Тролейна“ №48 („Градски транспорт“ ЕАД)
• Пункт Район „Приморски“ - бул. „Ген.Колев“ №92;
• Пункт Район „Аспарухово“ - ул. „Народни будители“ №2, партерен етаж;
Регионалната библиотека във Варна представи заключителната изложба по проекта „STEAM кариерно ориентиране за лидерите на бъдещето от поколение Z“, осъществен с финансовата подкрепа на Посолството на САЩ в България. В рамките на 9 месеца общо 52 ученици се впуснаха в изследване на природните и историческите богатства на областта с помощта на..
Изкуственият интелект стъпва смело и на имотния пазар с най-новата платформа "Имот без брокер". Идеята е улеснение за купувачите от финансова гледна точка, тъй като ще бъде спестено плащането на комисионна такса на брокера, която стандартно е 3% от крайната цена. Това обясни създателката на сайта Мариела Славенова. Публикуването на обява става лесно и..
Мерия Мирчева е на 24 години, родена и израснала е във Варна и от малка мечтае едно - да стане писател. Днес, две десетилетия по-късно, реализирала детските си стремежи, тя издава сама дебютния си роман "Оставете ме на Мира". Книгата не е научен труд, не е базирана на реален случай, но е силно вдъхновена от реалния живот и тревожната статистика за ръст..
Варненският и Великопреслвски митрополит Йоан и Врачанският митрополит Григорий отслужиха тържествена архиерейска литургия във Варна на храмовия празник на църквата „Свети преподобномъченик Прокопий Варненски" в съслужение със свещеници от Варненската епархия. Негово високопреосвещенство митрополит Йоан в словото си припомни, че Свети Прокопий..
Международният Q-Jazzfestival е в памет на световните джаз музиканти Хари Саркисян, Велислав Аспарухов - Баго и китарната школа на Александър Петков. Създаден е с некомерсиална цел като естествено продължение на работата на екипа на "Дедал" за опазването на рибарско селище "Карантината". Основни цели на фестивала са подпомагането на млади музиканти в..
Младежкият симфоничен оркестър при Национално училище по изкуствата "Добри Христов" – Варна, ще изнесе празничен летен концерт на открито днес от 18 часа в двора на училището. Събитието е с вход свободен за всички жители и гости на града и обещава незабравима вечер, изпълнена с музикални шедьоври. Под диригентството на Маестро Страцимир Павлов..
145 години Средно училище „Васил Левски“ – гр. Вълчи дол. Това е повече от празник – това е памет, традиция, гордост и поглед напред. Създадено преди почти век и половина, СУ „Васил Левски“ е училище, носещо в сърцето си духа на своя патрон – свобода, всеотдайност и устрем към знание. През годините то се е утвърдило като средище на..