Тази седмица Варненският общински съвет гласува в бюджета на общината да бъдат предвидени близо 50 милиона лева, които през следващите три години ще бъдат инвестирани в развитието на общинското здравеопазване. „С парите ще се закупи модерна апаратура и ще бъде извършен ремонт на сгради в четирите общински болници и ДКЦ-тата в града“. Това съобщи в предаването „Позиция“ на Радио Варна общинският съвет от партия ГЕРБ Биляна Раева. „Оплакваме се, че медицински кадри напускат града, оплакваме се и от качеството на здравните грижи. За това трябва да се инвестира в общинското здравеопазване. Важно да се дават пари за здраве и образование. Тук няма политически оттенък“, подчерта Биляна Раева.
„Големият проблем в управлението на Варна е липсата на приемственост. Сегашното ръководство на община Варна се гради на липса на експертност и на комуникация. Може някой да има прекрасни визии на картинка и добре да ги разказва пиарски във „Фейсбук“, но когато дойде време да ги реализира на практика, става ясно, че управлението е съвсем друго нещо“, коментира Биляна Раева.
Според нея: „Успеваемостта на Варна тази година е 18 процента, защото общината е подала проекти за точно за толкова милиони. Другите ги губим. Губим проекти за здравеопазване, образование, мобилност. Те бяха подготвени, но поради липсата на приемственост и нормална комуникация с тези, които подготвиха проектите, си проиграхме шансовете. Не е вярно, че настоящият кметски екип е заварил ниска проектна готовност. Имаше готови проекти за 85 милиона лева“.
"Има такъв народ" оттегли законопроекта си за изменение и допълнение на Наказателния кодекс, съобщиха от пресцентъра на партията във връзка със спорния законопроект за промените в НК, криминализиращи разпространението на лична информация. Припомняме, че миналата седмица лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов съобщи, че ИТН ще изтегли законопроекта след негов..
Търси се формула за концесиониране на пристанище Варна, която да доведе до гарантиране на сигурността и липсата на риск за държавата. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов след среща с лидерите на синдикатите в пристанище Варна, след които лидерът на КНСБ Пламен Димитров и на "Подкрепа" във Варна..
След 20 октомври се очаква да започнат дейностите по следващия етап от проекта на „Водоснабдяване и канализация - Варна" ООД за реконструкция и доизграждане на магистрални водопроводи Варна – Златни пясъци. В тази връзка е планирано затваряне за движение на северното платно на бул. „Княз Борис I“ (посока центъра на Варна). Дейностите ще се извършват в..
Едва от около 70% от общините в България са готови да приложат принципа за определяне на размера на такса битови отпадъци "замърсителят плаща". Това стана ясно от думите на министъра на финансите Теменужка Петкова по време на участието ѝ в Годишната среща на Националното сдружение на общините в Република България, която се провежда в к.к. Албена...
Продължава записването за безплатни профилактични прегледи в Специализираната болница за активно лечение на онкологични заболявания - Варна по Общинска програма „Профилактика на онкологични заболявания“, които се реализират с финансовото съдействие на Община Варна. Прегледите за рак на маточната шийка се извършват всеки делничен ден от 8.00 до..
Малко е трудна финансовата ситуация в България, за да имаме спасителен кораб. Поне да закупим хеликоптери за гасене на пожари през 2026 година. Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов пред журналисти във Варна. Спасиха 10 моряци от потъващ кораб край Варна Караджов даде подробности за проведената в..
Николай Владимиров – един от адвокатите на задържания за корупция варненски кмет Благомир Коцев, обяви, че показанията на анонимния свидетел, който се появи на последното заседание на мярката му за неотклонение, не уличават клиента му. "Показанията му не уличават клиента ми. Линията на всички свидетели е една и съща – "миналата година на..