Остра нужда от кадри с висше образование в областта на техническите науки са заявили близо 80 на сто от представители на бизнеса в България, участвали в анкета на Българската търговско-промишлена палата. 22 на сто от участвалите в проучването са посочили необходимост от висшисти в областта на природните науки, математиката и информатиката, а 19 на сто – на социалните, стопанските и правните науки. Около 60 на сто от анкетираните са посочили необходимостта от кадри със средно образование. Това съобщи в интервю за БТА председателят на Българската търговско-промишлена палата Цветан Симеонов, който представи резултатите от бизнес анкетата. Тя е редовна и се прави всяка година сред бизнеса в края на януари и е във връзка с разработването на проекта на Решение на Министерския съвет за утвърждаване броя на приеманите за обучение студенти и докторанти в държавните висши училища и научни организации за учебната 2025/2026 г. Най-голямата необходима бройка, посочена индикативно от бизнеса, е за специалисти с висше образование в областите здравеопазване и спорт – над 500, технически науки – над 360, аграрни науки и ветеринарна медицина – над 70, отбрана и сигурност – над 30, сочат резултатите от анкетата.
Поради установена неотложна необходимост, днес, 20 август, служители на Общинско предприятие „Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“ (ДДД) отново ще третират срещу вредители дървесна растителност в централната част на Варна. Обработките ще бъдат извършени на дърветата в пешеходната зона по бул. „Княз Борис I“ между Съдебна палата и Фестивалния..
До обяд главно по Черноморието е възможно слабо да превали, но постепенно облачността навсякъде ще намалее до предимно слънчево време. Сутринта, главно във вътрешността вятърът често ще стихва и на места видимостта временно ще е намалена, по-късно през деня вятърът ще се ориентира от югоизточна четвърт и ще е до умерен. Максимални температури предимно..
Водолази ще търсят скъсаните катарами на колана, довели до падането от парашут на 8-годишното момче, което загина след парасейлинг над морето край Южния плаж в Несебър. Категорично причината за смъртта на детето е скъсаният колан, с който то е било вързано към седалката на парашута, съобщава БНР-Бургас. По разпореждане на Окръжната прокуратура в..
На 20 август от 10 до 17 часа ще бъде извършен ремонт на предавателя на ултракъси вълни КАВАРНА 5 на честота 90.1 MHz, излъчваща програма „Христо Ботев“ и КАВАРНА 6 на честота 98.2 MHz, излъчващ програмата на Радио Варна. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg, а в района на Варна..
ЕНЕРГО-ПРО алармира за пореден опит за телефонна измама от името на компанията с фалшиви обаждания за еектромери. Сигнал за подобно обаждане е постъпил от клиенти във Варна. Потърпевшите съобщават, че са получили обаждания от скрит номер от хора, представящи се за служители на дружеството. Измамниците твърдят, че е засечен проблем с електромера на..
Във Варна 13 училища ще имат н ови директори след проведени конкурси. С ново ръководство ще бъдат - Природо-математическа гимназия „Акад. Методи Попов“ , IV Езикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри“ , ОУ „Петко Р. Славейков“ , ОУ „Добри Чинтулов“ , ОУ „Иван Вазов“ , ОУ „Цар Симеон I“ , ОУ „Княз Борис I“. Това каза началникът на Регионално управление на..
Органите на реда ще започнат проверки на фирми и юридически лица, които ще следят, дали се изпълнява правилно компенсационната програма за озеленяване във Варна. Подновяването и поддръжката на зелената система в града е един от приоритетите на общинската администрация и затова е важно да следим както за изпълнението на ангажиментите на Община Варна,..