Четвъртото издание на най-големия по рода си национален конкурс „Най-добър младежки стартъп в България“, организиран от Фонд на фондовете приема кандидатури до 16 март.. Конкурсът цели да подпомогне реализацията на бизнес идеите на младите предприемачи на възраст между 18 и 29 години. Желанието ни е да насърчим младежите да започнат собствен бизнес. Същевременно, от Фонда на фондовете осигурява на младежите възможности за дългово и дялово финансиране чрез новите финансови инструменти, каза за Радио Варна Дочка Василева - ръководител отдел „Проектно планиране и институционално сътрудничество“ във Фонда.
Регистрацията за участници е отворена на https://bestyouthstartup.eu/регистрирай-се/.
До момента през трите издания на надпреварата са преминали над 300 участници. За първа година тя дава възможност за кандидатстване в три категории: Future Unicorns - за иновативни стартъпи, Business Stars - за малки и семейни бизнеси и SDG Dragons - за социални и екологични предприемачи, които обхващат разнообразни идеи с глобален, локален или устойчив фокус. Участници могат да бъдат на възраст 18-29 г. с вече изграден стартъп или само с бизнес идеи.
Повече може да чуете в звуковия файл.
Историкът Симеон Кулиш представя петата си книга – „Белогвардейски страници. От Галиполи до Варна. Николай Самойлович Кулиш“ . Изданието проследява живота на неговия прадядо – белоемигрант, пристигнал във Варна след Октомврийската революция в Русия.Премиерата ще се състои от 17:00 ч. днес в Държавния архив – Варна. „Това е семейна..
Регионалната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" – Царево представи официални правила за действие при наводнение и реална опасност от заливане. Информацията съдържа конкретни инструкции за гражданите в различни ситуации – у дома, на открито и при пътуване с автомобил, както и насоки за предварителна подготовка и ограничаване на риска,..
За днес Националният институт по метеорология и хидрология издава предупреждение за значителни валежи от дъжд трета степен (червен код) с количества над 65 л/кв.м. в 8 области в страната, в това число и Варна, както и за умерен и силен вятър от север – североизток по Северното Черноморие, община Варна съветва жителите да обезопасят домовете и..
Вероятно ще се съгласите с мен. Живеем в приказка, нали? В нашата приказка големият лош вълк разрушава къщичката и се докопва до трите прасенца. Не. Да кажем така: злото кръвожадно прасе разделя трите малки кученца. Те с треперещи от страх сърчица, викат на помощ майка си. Последната, обаче, е заета да обикаля курортите и да хвърля остри послания..
Октомври е месецът, посветен на осведомеността за рака на гърдата. В прикачения звуков файл може да чуете разговор по темата на репортера ни Ваня Славова с хирурга д-р Даниел Буляшки : Ранната диагностика е най-мощното оръжие в борбата с това заболяване. Когато ракът на гърдата се открие в начален стадий, шансовете за успешно лечение и..
Най-важната роля на учителя днес е да насочи ученика, да види силните му страни и да му помогне да намери своята наука, своята професия. Това подчерта за Радио Варна директорът на Средно училище "Гео Милев" във Варна и преподавател по история - Мартин Вълчев. Не са един или два примерите за това , каза още Вълчев за предаването "Новият ден"...
Ученици от IV ЕГ "Фредерик Жолио-Кюри" във Варна отправят апел за финансова подкрепа, за да могат да участват в театрален фестивал във Франция. Поканата за участие получават от Френския институт в България, казаха в ефира на „Новият ден“ Снежина Вълканова и Валерий Балкански, ученици 12 клас във варненската гимназия. Със своите съученици те ще..