Норайр Нурикян почина днес на 76-годишна възраст след тежко заболяване. Това съобщиха от семейството на спортиста.
Общият брой на спечелените от Нурикян медали е 55, от тях 27 златни, 14 сребърни и 14 бронзови. Подобрил е 5 световни рекорда - три в трибоя и два в изхвърлянето.
Норайр Нурикян е роден на 26 юли 1948 в Сливен. Първо започва да тренира баскетбол. По-късно поради ниския си ръст се насочва към щангите. Нурикян е от първите ученици на Иван Абаджиев, който по онова време работи в родния град на Норайр.
Общата им работа носи на България две олимпийски и две световни титли - в Мюнхен през 1972 и Монреал 1976 година.
Волейболистите Черно море приемат днес ЦСКА. Мачът е от 18.30 ч. Два кръга преди края на редовния сезон варненци са на осмо място. В оставащите два мача днес с ЦСКА и на 15 март гостуване на Левски момчетата на Дани Милушев се нуждаят от една победа за да остават в плайофите.
Българските боксьори спечелиха два медала на международния турнир за младежи и девойки „Адриатическа перла“. Под наставленията на Александър Александров и Фикрет Ереджебов до отличията достигнаха Христеа Нинова (54 кг) и Ангел Димитров (57 кг).Както всяка година, конкуренцията на Световната купа в Будва бе на много високо ниво. Сред съперниците на..
Златислава Чуканова и Светлана Каменова стартираха по най-добрия начин участието си на Световното първенство по бокс за жени. На ринга в Ниш, Сърбия, те постигнаха убедителни победи и се класираха за четвъртфиналите в своите категории. Злати наложи волята си над представителката на Азербайджан Марьона Савриева. В категория до 50 килограма..
Президентът на World boxing Борис ван дер Ворст и шефът на Българска федерация по бокс Красимир Инински бяха гости на председателя на БОК Стефка Костадинова. Заедно с г-жа Ингеборг ван дер Ворст, началник на кабинета на президента на WB и Белчо Горанов, генерален секретар на БОК те обсъдиха бъдещето на спорта като част от олимпийското семейство...
Във Варна откриха Световната купа по хандбал. Участват осем отбора разпределени в две групи по четири. Първите два тима в групите в крайното класиране ще играят полуфинал.
България победи Парагвай с 35-18 на старта на световната купа по хандбал във Варна. Отборът игра на доста високи обороти, като в края на срещата треньорът Илиан Василев даде шанс на по-младите момчета, след като вече водехме убедително в резултата. Утре от 18.00 ч се изправяме срещу Великобритания. Нашият
Станка Златева е новият президент на Българската федерация по борба. Тя е петкратна световна и шесткратна европейска шампионка с два сребърни медала от Олимпийски игри. Изборното събрание се проведе днес във Варна. Станка Златева поема българската борба "И скам да благодаря на всички делегати, на всички клубове, които направиха тази..