Шест опасни пътни участъка са идентифицирали от Варненската полиция в областта, за ситуацията са уведомени собствениците на пътищата, но досега няма реакция. Това коментира старши комисар Андрей Ангелов-директор на Областната дирекция на МВР -Варна, който представи отчета за изминалата година в присъствието на министър Даниел Митов.
По-късно двамата посетиха един от участъците-т.нар. Баир Баши до Аксаковска панорама.
Пътят Варна-Бургас също има опасни участъци, обясни старши комисар Ангелов и допълни, че се търсят краткосрочни и дългосрочни мерки, но засега няма резултат.
Лошата координация между институциите и липсата на адекватни мерки за опасните пътища са резултат от политическото безвремие през последните 4 години и честата смяна на правителствата. Така коментира министърът на вътрешните работи отчетените от МВР 13 000 подадени сигнала за опасни участъци.
Когато липсва координация и взаимодействие между институциите заради политически хаос, тогава ставаме свидетели на все повече увеличаващи се пътни инциденти, подчерта Митов.
Когато имаме политическа нестабилност, когато министрите нямат хоризонт за работа и не могат да залагат приоритети - да са сигурни, че те ще са устойчиви и ще има приемственост, тогава и администрацията започва да склерозира, каза той. Митов допълни, че целта на кабинета е да се въведе ред и да бъдат преодолени тези проблеми.
МВР дава предписания и идентифицира опасни участъци, които се отбелязват на интерактивна карта, отбеляза още той.
С пълно мнозинство Общински съвет – Варна гласува отпускането на 720 хил. лв. в подкрепа на две големи спортни събития, които ще се проведат в града през 2026 г. – Европейското първенство по волейбол за мъже и Европейското първенство по художествена гимнастика. Предвиденото финансиране ще бъде включено в общинския бюджет за следващата година, след като..
Сгради на социални услуги във Варна ще бъдат оборудвани с фотоволтаични системи по проект. С пълно единодушие местният парламент даде съгласието си администрацията да кандидатства с проектно предложение за инсталиране на фотоволтаици по процедура чрез директно предоставяне на средства от Механизма за възстановяване и устойчивост. Тази мярка ще доведе до..
Антикорупционната комисия спаси кмета на Варна Благомир Коцев от позора, който щеше да изживее. Това, което се случи в София - че арестуваха зам.-кметове за корупция и всички други избягаха, щеше да се случи във Варна само след няколко месеца. Всички заместник-кметове и партньори напуснаха кмета Васил Терзиев, останаха само знамето и той. Това..
Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че няма да се кандидатира за президент, но смята, че има кандидати, които биха събрали подкрепа от три-четири партии, за да спечелят президентските избори. Този въпрос ми се задава откакто съм се родил, и винаги отговорът ми е такъв и действията са ми го доказали, каза още той. Борисов даде добра..
През Дюлинския проход ще минава трасето на АМ "Черно море". Това е дългоочакван проект, който трябва да бъде реализиран през идните години, тъй като този път е връзка между Европа и Азия. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов. Той, заедно с председателя на парламентарната Комисия по регионална политика,..
Изменение и допълнение на Наредбата за обществения ред ще бъдат внесени на заседанието на Общинския съвет в Балчик на 1 август, след като по-рано бе създадена временна комисия за изготвяне на проект. Целта е да се въведат ясни правила и забрани относно движението, паркирането и безопасната експлоатация на индивидуални електрически превозни средства..
Административен съд – Варна образува дело по жалба на Община Варна срещу налагането на запори на сметките й поради предявен иск от собственик на имот за 2.7 млн. лева за пропуснати ползи. Сметката на общината не запорирана от частен съдебен изпълнител единствено до размера на иска по изпълнително дело — 2 698 156,87 лв. С останалата наличност..