Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

25 кръводарители от Долни чифлик се включиха в кампанията "Дари кръв! Спаси живот!"

Мащабната областна кръводарителска кампания „Дари кръв! Спаси живот!“, която се провежда под егидата на областния управител реализира днес първата акция в община Долни Чифлик.

25 кръводарители от региона безвъзмездно дариха кръв в помощ на стотици хиляди бебета, деца и възрастни, които се нуждаят от нея, за да живеят! В Долни Чифлик кръводаряването е традиция, а кампании се провеждат два пъти в годината.

Днешното събитие споделиха д-р Мирела Кирякова – директор на Районния център по Трансфузионна Хематология – Варна, Владислав Николов – вдъхновителят на Благотворителната кампания „Аз вярвам и помагам“ и областният управител професор Андрияна Андреева, съобщават от Областна управа - Варна.

Припомняме, че инициативата е дългосрочна, реализира се с помощта на Мобилен пункт, в който се осъществява кръводаряването и предоставя по-добър достъп на всички хора от областта, които искат доброволно да станат дарители.

Областната кръводарителска кампания „Дари кръв! Спаси живот!“, която ще се реализира на територията на всички общини от област Варна е кауза, която ни обединява в името на доброто, защото всеки път, когато даряваме кръв, подаряваме живот. Всяка Сряда първият в България #мобиленпунктзакръводаряване "Аз Вярвам и Помагам" ще бъде в различно населено място в област Варна в подкрепа на безвъзмездното кръводаряване!

Следващата акция ще е на 16 април 2025 година в община Белослав.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Ивайло Илиев

Политологът Ивайло Илиев: Управляващото мнозинство изглежда все по-безалтернативно

Мнозинството в Българския парламент изглежда все по-безалтернативно, а неуспешният пети вот на недоверие срещу кабинета "Желязков" е очакван развой на процедурата. Това коментира за сутрешния блок на Радио Варна политологът Ивайло Илиев. Като аритметика, като мотиви, този вот не беше изненада, каза още Илиев, след което допълни: "С якаш..

публикувано на 19.09.25 в 10:50

Нови промени за няколко линии от градския транспорт заради ремонта на бул. "Осми приморски полк"

Въвеждат се нови промени в маршрута и обслужването на временните линии №31 „Светкавица“, №31 „Разклон Виница“ и №31 А. Те са във връзка със затварянето на участък от бул. „Осми приморски полк“ заради дейности на ВиК-Варна, информират от общинското предприятие ТАСРУД. Затварят за движение част от бул. "Осми приморски полк" Задръствания се..

публикувано на 19.09.25 в 10:45

До около месец ще бъде готов проектът за Околовръстното в Провадия

До около месец трябва да е готов новият проект за изграждане на околовръстния път в Провадия. Това съобщи за предаването "Новият ден" по Радио Варна кметът на общината Димо Димов. В проекта са дадени две трасета, от които ще бъде избрано едно. Предвижда се обходният път да премине по старото трасе, започнато през 80-те години, припомни Димов. Той..

публикувано на 19.09.25 в 10:10
Снимката е илюстративна

Без "синя зона" на 22 септември във Варна

Зоната за кратковременно паркиране - т.нар. „синя зона“, която функционира в централната градска част на Варна, ще бъде безплатна за жителите и гостите на града на деня, в който честваме 117 години от Независимостта на България - 22 септември (понеделник), съобщават от ОП „Общински паркинги и синя зона“. Община Варна призовава водачите на автомобили..

публикувано на 19.09.25 в 09:24

Съдът в Плевен заседава по делото за смъртта на 12-годишната Сияна

В Плевен е насрочено заседание по делото за катастрофата при село Телиш, където загина 12-годишната Сияна. Очаква се да бъдат изслушани свидетелите, които не се явиха на предишното съдебно заседание, съобщава БНР.  Смъртта на детето предизвика вълна от протести в страната. Това е третото съдебно заседание по делото. Отново граждани ще се съберат в..

публикувано на 19.09.25 в 08:43
Илюстративна снимка, архив.

Въвеждат временни ограничения за тирове над 12 тона по магистралите в почивните дни

В почивните дни около Деня на Независимостта – 22 септември, в пиковите часове, временно ще бъде ограничено движението на камионите над 12 тона по автомагистралите "Струма", "Тракия" – по цялата им дължина и в двете посоки, и по "Хемус" двупосочно, в участъка от София до кръговото кръстовище с път I-4 Брестница – Ловеч. Това съобщиха от Агенция..

публикувано на 19.09.25 в 08:35
Снимката е илюстративна

Заключителен етап на морско учение ще се проведе край Созопол

Премиерът Росен Желязков, министърът на вътрешните работи Даниел Митов и директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ Антон Златанов ще наблюдават заключителния етап на пълномащабно учение за охраната на морската ни граница, което ще се проведе край Созопол, съобщава БНР-Бургас.  На него ще бъдат показани широк спектър от специализирани действия..

публикувано на 19.09.25 в 08:31