Грехът причинява тъга, безпорочният живот и покаянието раждат радост, да пазим тази радост. Да се подготвим да преминем през Страстната седмица верни на Бога и така Пасхалната радост ще бъде истинска в сърцата ни, призова патриарх Даниил на влизане в храм-паметника "Св. Александър Невски" навръх Цветница.
"Днес е тържественият вход на Господ Исус Христос в Йерусалим, когато народът го посреща с възгласи, които са от пророческите псалми за идването на месия. Тоест народът го посреща като цар, посреща своят цар, едва ли е имало по-радостно посрещане на човек", допълни главата на БПЦ, цитиран от Нова тв.
"Стремежът за безсмъртие винаги го има вложен в нас. Ние не разбираме, че не можем да бъдем безсмъртни. Трябва да знаем, че Господ е дошъл и ни е показал, че е победител над смъртта, дал ни е живот, подчинен на Христовите заповеди, уповаващ се на покаянието и единението ни с Бога. Затова да пребъдем във вярата, да осмислим кой е източникът ни на вяра и да знаем, че без общуването с Царя на царете, без да поддържаваме неговата кротост и смирение, няма как да задържи радостта в нас", посочи още патриархът.
Община Варна се бави с представянето на проектобюджета за тази година. За това предупредиха общински съветници от партия ГЕРБ. По думите им във всички по-големи общини финансовата рамка за годината вече е обявена, а на някои места вече са преминали и обществените обсъждания. Варна няма да има бюджет за тази година преди средата на май,..
Автобусът ще обикаля всички села и ще ги свързва с Варна три дни от седмицата Автобусната връзка между селата в Община Ветрино и Варна вече е възстановена. Това стана ясно след като в сряда кметът Димитър Димитров подписа договор с новия превозвач. “Разгледахме различни варианти, внимателно изследвахме бюджета на общината и след обстойни преговори..
Капацитетът на общинския приют за безстопанствени животни в Каменар е запълнен, а нуждата от места за настаняване е над десет пъти по-голяма, съобщи заместник-кметът на Варна Христо Рафаилов, който уточни, че се предприемат нови действия по отношение популацията на бездомните кучета. На фона на увеличения броя залавяния и кастрации се забелязва..
18 000 лв. са предвидени за ремонт на спирките в район „Одесос“, съобщиха от общинския пресцентър. Заявките на останалите райони се обработват. Ще бъдат определени и графици, според които фирмата ще работи последователно, район по район. Ще бъдат набелязани и приоритетни локации, тъй като наличният финансов ресурс няма да бъде достатъчен за всички..
До Великден ще заработят всички градски чешми във Варна. Фонтаните са в процес на профилактика и ремонт. Фонтанът на площад "Независимост" ще бъде пуснат за провеждането на 10-ото издание на Маратон Варна на 11 май, съобщиха от пресцентъра на Община Варна.
Ахмед Доган е отправил упреци към ръководството на формацията Алианс за права и свободи заради липсата на достатъчно контакти с хората и е призовал за по-активно включване на младите ѝ кадри. Това става ясно от разпространен чрез социалните мрежи видеозапис от съботната среща на Доган с активисти в обитаваното доскоро от него имение в софийския квартал..
Българите и особено младите хора трябва да разберат, че е задължително да имат трудови договори, за да бъдат защитени трудовите им права. Това заяви във Варна Борислав Гуцанов, министър на труда и социалната политика. Той каза, че сивата икономика съставлява 23-24 % от БВП, което по думите му е доста притеснително. Според други статистики дори е..