Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Търг в подкрепа на Националната гимназия в Трявна днес в Радио Варна

Търг в подкрепа на Националната гимназия за приложни изкуства в Трявна ще се проведе днес в Арт салона на Радио Варна. Творбите ще могат да бъдат разгледани от 16 до 18,30 часа, а след това ще бъде дадено началото на благотворителния търг. В него се включат варненските художници: Александър Габровски, Валери Чакалов, Васил Василев, Галина Станева, Димитър Трайчев, Димо Миланов, Доника Кирова, Женя Калева, Ива Маркова, Йордан Костов, Мария Зафиркова, Никола Стоянов, Нено Белчев, Петра Димитрова, Пламен Аврамов, Светла Косева, Сезар Пиментел, Стефка Георгиева, Тереза Зиковска и Христо Христов. Събитието се осъществява с подкрепата на Радио Варна.

"За тези, които не знаят, през последните години под ръководството на своя директор Орфей Миндов, Тревненската гимназия се разви изключително добре и се превърна в еталон за художествена гимназия не само в България, но и в Европа! За зла беда преди около месец изгоря покривът на гимназията", сподели инициаторът на кампанията във Варна Нено Белчев. 

Работите могат да бъдат разгледани и онлайн, в социалните мрежи. 

Културата и езикът са част от идентичността на един народ... За мен това е начинът един човек да се чувства патриот - подкрепяйки културата, допълни Нено Белчев. С него разговаря Иван Барбов:

Може да подкрепите гимназията и чрез организираната Дарителска кампания:
Титуляр: Народно читалище "Иван Вазов 2014",
IBAN: BG15FINV91501216532631
Основание: Дарение за НГПИ – Трявна

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отново проблем с мрежата на "Виваком"

Отново има проблеми с мрежата на "Виваком". Днес абонати се оплакаха от слаб интернет и невъзможност за извършване на обаждане , съобщава БНТ.  На страницата на мобилния оператор е публикувано съобщение, в което се казва, че се работи по въпроса за отстраняване на проблема.  "Уважаеми клиенти, възможно е да изпитвате временни затруднения с..

публикувано на 28.04.25 в 13:55

Валентин Сурталов ще бяга 400 км от Резово до Дуранкулак в подкрепа на 7-годишния Алекс

400 км от Резово до Дуранкулак благотворително, в подкрепа на 7-годишния Алекс, ще пробяга варненецът Валентин Сурталов. Маратонът започва на 11 май вечерта, очаква се трасето да бъде пробягано за 5 денонощия. Сурталов преди Великден бяга над 100 км от кк "Св. св. Константин и Елена" до Дуранкулак, а каузата му беше в подкрепа на "Карин дом"...

публикувано на 28.04.25 в 10:30

Очаква се ремонтът на пътя Аспарухово-Галата да приключи до началото на юли

До края на месец юни - началото на юли, се очаква да приключи ремонтът на пътя Аспарухово-Галата. Това съобщи за Радио Варна заместник-кметът с ресор "Инженерна инфраструктура и благоустрояване" в Община Варна Димитър Кирчев. По думите му, още през декември администрацията е поискала частично плащане от републиканския бюджет, а вече шести месец не е..

публикувано на 28.04.25 в 09:40

Как да разпознаем измамните благотворителни кампании?

Както в България, така и в чужбина, има хора, които се възползват от добротата на хората, за да трупат дивиденти. В България подобни измамни благотворители кампании съществуват през около 2-3 месеца, коментира за Радио Варна Павел Андреев, създател на едноименната платформа. Как да разпознаем, ако една кампания е фалшива и как да сме сигурни, че..

публикувано на 28.04.25 в 09:05

Описват щетите от дъждовете в села в Северозападна България

От днес започва оглед и описване на щетите след дъждовете, които наводниха няколко села в Северозападна България. Най-пострадали са Лехчево и Кобиляк в Община Бойчиновци. Лехчево е в бедствено положение. Такова обявиха и в Хайредин. Обилните дъждове в събота вечер наводниха десетки къщи и дворове. Две възрастни жени от къща в Лехчево бяха евакуирани,..

публикувано на 28.04.25 в 08:35

Мъж нападна контрольорка от градския транспорт

66-годишен жител на село Куманово е нападнал контрольорка в автобус по линия на градския транспорт. Той я е ударил с юмрук по лицето, след като бил установен като нередовен пътник - без билет.  Извършителят, известен на органите на МВР, е отведен в ареста на Районното управление в Аксаково.  По случая е образувано бързо полицейско производство, което е..

публикувано на 28.04.25 в 08:25
Колекция лалета в Университетска ботаническа градина Екопарк-Варна

Седмицата започва със слънце

Днес ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб до умерен, по южното крайбрежие временно силен вятър от изток-североизток. Максимални температури между 13° и 18°, за Варна около 15°.  Вълнение на морето 3-4 бала. Температура на морската вода между 11° и 13°. Изгрев на Слънцето за Варна в 6 часа и 7 минути, залез в 20 часаи 6..

публикувано на 28.04.25 в 06:14