Приемането на еврото ще се отрази най-добре за управляващите, тъй като с отпадането на валутния борд, резервът, който досега служи като гаранция за стабилността на лева, ще бъде разпределен в проекти, а голяма част от парите ще бъдат откраднати. Това коментира председателят на ВМРО Красимир Каракачанов. По думите му няма достатъчен дебат по темата за влизане в еврозоната, а само пропаганда. Според него повече в медийното пространство се чуват мнения "за", а не се дава възможност на икономисти да представят аргументите си "против".
Каракачанов е на мнение, че България трябва да запази лева и даде за пример други страни от ЕС, като Полша, Чехия и Румъния.
Лидерът на ВМРО смята, че в момент, в който икономиката на Европа е в криза, а дълговете на държави като Франция и Италия са над 100% от Брутния вътрешен продукт, ще ни се наложи солидарно да изплащаме чужд дълг.
По въпроса с митническия конфликт между САЩ и Европа Каракачанов използва възможността да отправи критики към Европа, която упорства за Зелената сделка.
Доналт Тръмп налага мита и направи европейската икономика още по-уязвима и неконкурентоспособна, а ти продължаваш да пробутваш Зелената сделка, каза Каракачанов. Той направи сравнение, на тази по думите му утопична идеология, с марксизма.
Посещението на сина на Тръмп Доналд Тръмп младши както у нас, така и в Румъния, Сърбия и Унгария, Каракачанов възприема като политическа совалка, обвързва го и с опити за ограничаване на китайския внос, тъй като регионът е стратегически, оттам е минавал пътят на коприната.
Още в първия мандат на президента Тръмп се забелязваше, че той залага много повече на отношенията си с източноевропейските държави, отколкото със западноевропейските, защото и тогава, и сега Западна Европа се управлява от едни и същи политици, които са негови идеологически противници, каза председателят на ВМРО.
По второто му предположение посочи, че цялата политика на Тръмп от първото му влизане в Белия дом е била насочена към това да не позволи на Китай да изпревари САЩ.
Чуйте повече в интервюто на Даниела Стойнова с Красимир Каракачанов:
В началото на месец юни въздушната маса над страната ще се стабилизира. Ще бъде предимно слънчево, с развитие на купеста облачност в следобедните часове и главно в планините ще има локални краткотрайни валежи и гръмотевици, съобщават от НИМХ. Температурите ще се повишат бързо и ще са по-високи от климатичните норми. След средата на периода, с преминаване..
В рамките на инициативата на Община Варна „Слез от колата, включи се в играта“ на 31 май и 1 юни автомобилите дават предимство на децата Състезание с велосипеди за деца от 2 до 10 г., музика, танци и дефиле на улични артисти на кокили са в програмата за 1 юни Два дни игри, спорт и творчество вместо шум и изпарения от автомобили – това е..
Заместник-министърът на околната среда и водите Атанас Костадинов, директорът на Басейнова дирекция „Черноморски район“ Явор Димитров и съветникът Петър Димитров, заедно с експерти от МОСВ и БДЧР, се включиха във водното почистване на пристанището на Созопол. Инициативата беше организирана от Института по океанология към БАН и бележи началото на летния..
Българските правителства се провалиха напълно в информационната кампания, свързана с приемането на еврото и този провал предопределя скептицизма на българите, те избраха и неподходящи говорители по темата, което засили негативния ефект. Това заяви във Варна лидерът на партия АБВ Румен Петков. Той каза още, че не е тествано мнението и на..
Втори циклотрон ще има в университетската болница „Света Марина“ във Варна. От здравното заведение вече подготвят площадката за него, а финансирането е по програма на Министерството на здравеопазването. Това съобщи проф. Анелия Клисарова -ръководител на катедрата по нуклеарна медицина в Медицинския университет в морската столица по време на..
В събота, 31.05.2025 г., от 11 ч., в двора на ЦПЛР-Общински детски комплекс, гр. Варна се проведе награждаването на лауреатите от Националния конкурс за детска рисунка „ПриказкиТЕ“, Варна, 2025 г. Конкурсът бе организиран от ЦПЛР – ОДК, гр. Варна, със съдействието на Община Варна и е включен в Националния календар за изяви по интереси на..
Мащабно протестно шествие, организирано от партия „Възраждане“ и граждански комитет срещу влизането на България в еврозоната сега, премина по улиците на Варна. Хората носеха плакати-„Въвеждането на еврото е загуба на суверенитет“. Репортаж на Даниела Стойнова: