Създаването на красива градска среда е мисия за всички, които живеят в нея и я населяват. Точно това е една от целите на група украинци, обединени около неправителствената организация „Ми Разом“. За Деня на храбростта и Българската армия заедно със съмишленици те преобразяват един от подлезите по булевард „Княз Борис Първи“ във Варна. С мотиви, които съчетават българската и украинската култура.

"Това не е някакво спонтанно решение. Отдавна го гледаме този подлез, много хора минават, в района има и детска градина. Подлезът е едно от многото неща, които сме инициирали и направили," посочва Виер.
С помощта на бизнесмен са осигурени материали и 160 литра боя. Художникът от Одеса Георгий Хазанкин заедно с негови колеги създават проекта и буквално преобразяват подлеза.
"Логично и редно е там където се намираш постоянно да искаш да ти е подредено и хубаво. Няма нищо удивително в това," казва Кристина Виер.

И всъщност обновяването на подлеза не спира до тук.
"За да се съхрани това нещо планираме да сложим камери, но са необходими още разрешителни от общината. Всъщност и за самото изрисуване сме получили разрешителни, никой няма да рисува по стените, ако нямаме разрешителни."
Това не е първата акция на украинците. Сред предишните са почистване на Морската градина и плаж Кабакум.
С тези акции – по почистването и преобразяването на подлеза украинците искат да се интегрират в българското общество и изказват благодарност за приемането им, каза още Кристина Виер.
Цветан Цветанов е автор и водещ на радиопредаванията "Аларма" и "Заедно след полунощ: Вавилонската фонотека" по програма "Христо Ботев" на БНР, редовен автор на "Портал Култура" и неуморен организатор на концерти под шапката на "Аларма пънк джаз", попълващи празните полета между стойностната музика извън стандартите и българската публика...
Психолозите са установили, че изборът на дрехи разкрива повече за вътрешния свят на човек, отколкото повечето от нас осъзнават, пише Vegoutmag. Експертите са установили седем отличителни черти на тези, които предпочитат черния цвят в гардероба си: Те запазват умствената си енергия Умората от решения е реалност и хората, които носят само черно,..
Асоциация "Активни потребители" обяснява какво трябва да знаем за прехода към новата валута. Къде ще могат да подадат сигнали в такива случаи потърпевшите потребители? • Националната агенция за приходите – когато нарушенията са свързани с издадени разплащателни документи на граждани, или когато търговец е увеличил цените на предлаганите от него..
Важно е да обръщаме внимание на чувствата на другия и да го уважаваме. Ако не се възпита това качество вкъщи, навън - в живота, децата стават склонни да нагрубяват своите връстници. Това каза отец Алексей от храма „Св. Николай Чудотворец“ във Варна в Деня на християнското семейство. Той и съпругата му имат шест деца - пет дъщери и един син. Бащата на..
Академичното ръководство на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" връчи дипломите за висше образование на абсолвентите от есенната сесия на Випуск 2025 на тържествена церемония. Випуск 2025 е 30-ият в историята на университета. Близо петстотин абсолвенти завършиха успешно пролетната и лятната сесия тази година във Варненския свободен..
Четенето е една широка земя и има книга за всеки. Това заяви за Радио Варна и предаването "Новият ден" Темз Арабаджиева, представител на едно от най-големите издателства у нас. Най-важна е мисията, с която се нагърбва всяко едно издателство, а това предполага и известни компромиси, допълни Арабаджиева. Тя определи като дълго пътуване между автор и..
Във връзка с Деня на християнското семейство Държавен културен институт „Културен център Двореца“ – Балчик обявява кампания за издирване на архивни фотографии, мебели и предмети от градския бит на Добруджа от периода 1930–1940 година, които да послужат за създаването на нова музейна експозиция „Младоженска добруджанска стая“. Периодът между двете..