Битовите потребители остават за неограничен срок на регулиран пазар на електроенергия, каза на брифинг в Министерския съвет министърът на енергетиката Жечо Станков, предаде БТА.
Решението, което взе Министерският съвет днес, гарантира приходите на Фонд "Сигурност на електроенергийната система", което пък гарантира устойчивата работа на енергетиката и запазването на битовите потребители на регулиран пазар, уточни министър Станков.
Той подчерта, че днешното правителствено решение и публикуването на промените в Закона за енергетиката, които министър Станков очаква да се случи в петък, гарантират, че битовите потребители ще бъдат на регулирания пазар, където държавата ще определя цената, на която да се заплаща електрическата енергия.
Отново ще бъдат запазени дневната и нощната тарифи, което играе важна роля за най-уязвимите потребители, стана известно от думите на министъра. Жечо Станков каза също, че с решението и промените в закона Комисията за енергийно и водно регулиране вече има възможност да започне своята процедура за определяне на цената, на която битовите потребители ще заплащат своята енергия. Тази цена ще бъде подложена на обществено обсъждане, така че да могат всички български граждани и медиите да са наясно по какъв начин се изчислява тази цена, увери енергийният министър.
Ще преобладава ясно и слънчево време, след полунощ и до обяд на много места ще има мъгла. Ще е почти тихо, през деня със слаб, предимно югозападен вятър. Минимални температури между 2° и 7°, по Черноморието до 10°, максимални между 13° и 18°, по-ниски ще останат в местата с по-трайни мъгли, главно по поречието на Дунав. За Варна минимална..
Има една трансформация на международния ред, която може да ни прати в геополитическото нищо. Част от политическия елит не може да осъзнае големите опасности. Ние стоим на границата на западната цивилизация, а това поставя огромни рискове пред нас. Това коментира Тома Биков, народен представител, журналист и политолог в предаването на Радио Варна..
На площад "Независимост" пред Съдебната палата в град Варна се проведе протест срещу жестокостта над животните. Чуйте повече в прикачения звук: Протестът е официално съгласуван с Община Варна. Той е организиран във връзка със жестокостта, упражнена и довела до смъртта на кучето МАЯ преди броени дни в София. Ние се присъединяваме към..
Трима души са загинали и един е ранен при тежко пътнотранспортно произшествие на АМ "Тракия", съобщиха от МВР. Инцидентът е станал в 9:06 часа тази сутрин. По първоначални данни катастрофата е станала на км 208+500, в участъка между Стара Загора и Нова Загора. Сблъскали са се два леки автомобила, предава БНТ. Раненият пътник е транспортиран в..
Лични вещи и икона с мощи на свети Гавриил Ургебадзе пристигат днес в страната ни. Те са изложени в митрополитския катедрален храм "Св. великомъченица Неделя", където в момента българският патриарх Даниил отслужва света литургия. Св. Гавриил Ургебадзе е канонизиран за светец от Грузинската православна църква през 2012 г. Св. Гавриил е живял..
Общо 191 от 240 народни представители са имали неоправдани отсъствия от пленарни заседания през октомври, показва справка, публикувана на сайта на Народното събрание. Това е ръст с 86 депутати спрямо септември, когато 105 народни представители имаха неоправдани отсъствия. ГЕРБ-СДС е парламентарната група, от която са отсъствали най-много депутати –..
Коледни добавки за пенсионерите тази година не са планирани, възможностите на бюджета в това отношение са силно ограничени. Това каза заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Деница Сачева в ефира на Нова телевизия. По отношение на внесените в Народното събрание три проектобюджета - на държавата, на касата и на ДОО, Сачева каза,..