287 места са обявени за второ класиране за целодневен прием 2025 г. в самостоятелните детски ясли във Варна. Електронната система за прием е отворена от днес - 16 юни и ще бъде активна до 22 юни включително. От 23 юни 2025 г. системата се затваря за регистрации.
Класирането ще бъде обявено на 23 юни до 17:00 ч., а срокът за потвърждаване на класираните деца е от 24.06.2025 г. до 27.06.2025 г.
Свободните места са в следните заведения:
ДЯ №1 „Щастливо детство“ – 10 места;
ДЯ №2 „Моряче“ – 10 места;
ДЯ №3 „Зайо Байо“ – 45 места;
ДЯ №4 „Приказен свят“ – 10 места;
ДЯ №5 „Чуден свят“ – 25 места;
ДЯ №6 „Мечо Пух“ – 22 места;
ДЯ №7 „Роза“ – 23 места;
ДЯ №8 „Щурче“ –2 места;
ДЯ №9 „Детелина“ –60 места;
ДЯ №11 „Иглика“ –50 места;
ДЯ №13 „Русалка“ –20 места;
ДЯ №14 „Звънче“ –10 места.
Съгласно приетите „Правила и критерии за класиране и прием на деца в детски ясли на територията на Община Варна“ водещ критерий е постоянният или настоящ адрес на детето. При отваряне на системата се актуализира база данни „Население“, като данните за адреса на детето са към 06.06.2025 г. След тази дата, при промяна на адресната регистрация, родителят има възможност да посети детската ясла по първо желание и с Удостоверението за променен адрес, директорът на ДЯ извършва редакцията. При промяна на адрес няма критерий за уседналост.
При извършване на класиране регистрационният номер на Заявлението няма значение. Децата се класират в низходящ ред по брой точки, а при равни условия се прилага функция по генериране на случайни числа и децата се подреждат във възходящ ред по случайно число.
Съгласно изискванията на Наредба №26/18.11.2008 г. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2011 г., в сила от 10.05.2011 г.), класираните деца се приемат в детските ясли след 1 септември в годината, в която са кандидатствали. При наличие на свободни места в детските ясли се обявяват класирания извън този график.
В сайта на Община Варна, на ел. адрес https://newkg.uslugi.io/ можете да намерите информация относно Правилата за класиране и прием в самостоятелните детски ясли, района на ДЯ, както и отговори на често задавани въпроси от родители.
Земетресение с магнитуд 6,9 разтърси крайбрежието на Филипините, съобщиха американският Геофизичен институт и Европейско-средиземноморският сеизмологичен център, цитирани от Франс прес и ТАСС. Вече са открити телата на 70 загинали, предават световните агенции, съобщава БНР. Първите жертви на земетресението са били затрупани в спортен център, а едно..
Националното изследване по математика за шестокласниците ще се състои на 3 октомври. То ще продължи 40 минути и ще съдържа 11 задачи с избираем отговор, и две с кратък свободен отговор с практическа насоченост. Изследването трябва да предостави обективна оценка за равнището на ключови умения по математика, усвоени в пети клас, които формират основата на..
Днес от 11 до 11:30 часа ще бъдат тествани Националната система за ранно предупреждение и оповестяване (НСРПО) и системата BG-Alert. Чрез сирените ще бъдат излъчени "Национален сигнал за тревога" и "Национален сигнал за край на тревогата" на територията на градовете София, Бургас, Варна, Кърджали, Монтана, Пазарджик, Плевен, Пловдив,..
Днес ще има променлива облачност, без валежи. Сутринта ще духа слаб северозападен вятър, който следобед постепенно ще се обърне от север-североизток, по Черноморието ще е слаб до умерен. Максимални температури между 17° и 22°, за Варна около 20°. Вълнение на морето около 2 бала. Температура на морската вода 21°-22°. Изгрев на Слънцето за..
Софийският градски съд остави в ареста Борис Борисов и Георги Георгиев, служители на Изпълнителната агенция "Автомобилна администрация", предаде БНР. Те са обвинени, че са поискали и получили подкуп от водачи на камиони, превозващи техниката на певеца Роби Уилямс за концерта му в София. Според съда от събраните доказателства може да се направи..
След огромния си успех на световното първенство по волейбол във Филипините сребърните ни медалисти отново са на родна земя. Тази сутрин те кацнаха на летище "Васил Левски" в София с полет на правителствения самолет от Истанбул. Волейболистите минаха по червен килим и през шпалир от гвардейци, предаде БНР. Посрещнаха волейболистите ни с червен килим..
Варна е домакин на втората тренировъчна сесия на проект, финансиран от Европейската комисия по програма "Цифрова Европа", целта е да се да засили координацията и синергията между гражданския и отбранителния сектор в сферата на киберсигурността. В консорциума участват 17 организации от частния и академичния сектор в държави-членки на ЕС,..