Wizz Air взе решение временно да преустанови всички полети до и от Тел Авив, Израел, както и всички европейските полети до Аман, Йордания, считано от днес до 15 септември 2025 г. Авиокомпанията също така ще избягва да прелита над въздушното пространство на Израел, Ирак, Иран и Сирия до второ нареждане.
Това решение е взето вследствие на последната ескалация на ситуацията в Близкия изток. Безопасността и сигурността на пътниците, екипажите и самолетите остават абсолютен приоритет за Wizz Air, като авиокомпанията продължава внимателно да следи развитието на обстановката в координация със съответните органи.
Wizz Air се ангажира да сведе до минимум неудобствата за засегнатите пътници и ще се свърже директно по имейл с клиентите, които са направили резервации чрез сайта или приложенията на авиокомпанията, за да им предостави информация относно възможностите за промяна на резервацията или възстановяване на суми. Пътниците, закупили билети чрез трети страни, следва да се свържат със съответния туроператор или агенция.
Авиокомпанията благодари на пътниците за разбирането в тази ситуация и ще продължи да предоставя актуална информация при промяна на обстоятелствата.

През нощта по атмосферни смущения облачността навсякъде ще се увеличи и вплътни и до сутринта от запад ще започнат повсеместни валежи от дъжд. Около и след обяд валежите ще са временно интензивни, на много места значителни по количества, но привечер ще намалеят и постепенно ще спират. Облачността бързо ще се разкъса. Вятърът над..
Националният съвет на БСП се събра, за да обсъди предлаганата ротация на председател на Народното събрание от коалиционните партньори в управлението ГЕРБ-СДС и ИТН, предаде репортер на БГНЕС. Ако БСП се съгласи с ротацията, това ще означава, че председателят на парламента от квотата на БСП Наталия Киселова ще трябва да бъде сменена. Очаква..
Оранжев код за значителни валежи в няколко области у нас обяви Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за днес. Предупреждението е за областите Перник, София-област, част от Монтана, част от Видин, Кюстендил и София-град. Жълт код е обявен за областите Враца, Плевен, Ловеч, части от Монтана и от Видин, Благоевград,..
След тригодишно прекъсване, емблематичното събитие „Обиколка на Варненското езеро“ отново ще събере любителите на движението и природата. Инициативата ще се проведе на 26 октомври (неделя) и се организира от Велоклуб „Устрем“ и Туристическо дружество „Родни балкани“ с подкрепата на Община Варна и Община Белослав. Тази година форматът ще бъде..
Тази нощ, в 04:00 часа местно време, страната ни се върна към астрономическото – или зимното – часово време. Часовниците бяха преместени с един час назад, съгласно европейската директива и постановление на Министерския съвет от 1997 г., което определя смяната на времето в последната неделя на март и октомври. България премина към лятно часово време..
Повечето зеленчуци у нас поскъпват през седмицата, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Индексът на тържищните цени се повишава с 1,19% до 2,299 пункта. Най-осезаемо поскъпват краставиците – с над 26% до 2,90 лв. за килограм, и тиквичките – с почти 22% до 1,60 лв. Значителен ръст има и при картофите – с 10% до 1,05..
Националният съвет на БСП провежда пленум в София, на който трябва да реши дали партията ще подкрепи ротацията на председателя на Народното събрание, предложена от ГЕРБ-СДС. Решението е ключово за стабилността на управляващото мнозинство и ще покаже дали Левицата ще запази принципната си позиция или ще направи компромис в името на коалиционния баланс...