Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Хора от цял свят се събират в 13-ия зумба фестивал в Балчик

Около 500 души от различни точки на света и възрасти ще станат част от най-голямото зумба събитие в България - международният фестивал "Алегрия", който всяка година се провежда в първата седмица на септември в Балчик и показва всички разновидности на денс фитнеса. 13-ото издание е от 5 до 8 септември, съобщи организаторът Стоян Стоянов, а специалните гости са Бетси Допико от САЩ, Елиана Боуржиели – Ливан, Алба Дуран – Испания, Джордж Лу – Хонг Конг.

Откриването е на 5 септември от 19.00 часа със зумба маратон на централния площад - безплатно за всички жители и гости. На 6 септември ще бъдат презентирани различните видове зумба-аква, голд,  тонинг, сентао, стронг, мобилити; всяка програма е с различно натоварване и насочена към различни групи.  Програмата включва работилница за народни танци, сесия за лицензирани зумба инструктори, а на 7 септември е традиционният майсторски клас на стадиона.

"Нашата запазена марка е тук да гостуват едни от най-добрите презентъри в света" - гарантира високото качество на събитието организаторът Стоян Стоянов, лицензиран зумба инструктор. Годините на танцуващите са от 3 до 73.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Пътят" - изложба в памет на Георги Лечев в ГХГ - Варна

Почит към приноса на Георги Лечев (1949 - 2025) в българското и европейското изкуство е изложбата, която е подредена в Градската художествена галерия "Борис Георгиев" във Варна. Тя е организирана със съдействието на семейството на художника, а повечето от графичните произведения са предоставени от Галерията за графично изкуство - Варна.  Името "Пътят"..

публикувано на 18.11.25 в 14:20

ANTHRAX са специални гости на IRON MAIDEN за концерта на 26 май в София

След анонса за завръщането на IRON MAIDEN в България с историческото турне „Run For Your Lives“, вече е ясно, че легендарните трашъри от ANTHRAX ще бъдат специални гости за концерта на Национален стадион „Васил Левски“ на 26 май догодина. Така шоуто в София събира на една сцена две от най-ярките и влиятелни имена в историята на тежката музика. ANTHRAX,..

публикувано на 18.11.25 в 14:05

Marilyn Manson e третият хедлайнер на "Hills Of Rock 2026"

Провокатор, икона, културно явление, творчески хамелеон - Marilyn Manson е третият хедлайнер на "Hills Of Rock 2026". Артист, който от появата си изкривява границите на съвременната алтернативна култура и променя представата за това какво може да бъде световната рок сцена. Образът му непрекъснато се движи по ръба между високото изкуство, гротеската и..

публикувано на 18.11.25 в 13:59

ПРИСТАН - Европейски ден на авторите и Ден на четенето във Варна

В периода 11 ноември – 12 декември 2025 година училища и детски градини ще отбележат и ще отпразнуват Европейския ден на авторите и Деня на четенето. Два вдъхновяващи повода за ново читателско пътешествие, представи инициативата в Радио Варна Мария Баджакова от Младежка фондация "Аморфа". В инициативата освен чилища и детски градини участват още..

публикувано на 18.11.25 в 13:51

Ricchi e Poveri с концерт във Варна на 22 ноември 2025

Италианските музикални легенди и любимци на няколко поколения меломани Ricchi e Poveri ще направят концерт във Варна на 22 ноември тази година! Мястото на дългоочакваното събитие е зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта, съобщават организаторите от "BGTSC". Звездният път на Ricchi e Poveri започва в Генуа през далечната 1968 година и..

обновено на 18.11.25 в 13:36

"Копнеж за светлина" - съпреживяване на извървян път

„Копнеж за светлина“ е новата поетична книга на проф. Андрияна Андреева. Тя е продължение на предишната й творба „Сезони за обич“. В „Копнеж за светлина“ лириката е по-зряла и част от провокацията идва от графиките на Стоимен Стоилов, поместени в книгата. Тази стихосбирката е съпреживяване на път, който е извървян, път, който преминава през..

публикувано на 18.11.25 в 13:23

"Фауст" открива Коледния фестивал на Варненска опера на 22 ноември

26-ият Коледен музикален фестивал на Държавна опера Варна започва с операта "Фауст" от Гуно на 22 ноември. Под диригентската палка на Светослав Борисов и в режисурата на световно признатата Вера Немирова, варненската публика ще се потопи в зрелищния спектакъл за сделката с дявола, силата на любовта и цената на човешката душа. Музиката на Гуно обединява..

публикувано на 17.11.25 в 09:55